Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (2020)

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Nebunia Borat a revenit pe ecrane cu partea a doua.Sincer eu de abia astept sa-l vad.Din punctul meu de vedere prima parte a fost genial de comica. [ https://static.hollywoodreporter.com/wp-content/uploads/2020/10/Borat-Subsequent-Moviefilm-Still-2-H-2020-1603249079-928x523.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doar in momentul in care am vazut afisul cu masca si m-am prapadit de ras.Nu sunt convins ca Sacha Baron Cohen este foarte sanatosPosted Image Posted Image Posted Image.[ https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTg4NDgxMmEtZWI1ZC00MDg3LTgyMDEtNTgwODU2YTVhN2RmXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020
Nu este sanatos. Tocmai de asta ne place umorul sau porcos.  Posted Image))

Ryan Reynolds incearca si el sa-i imite performanta, dar nu-i prea iese.


Dar parerea mea e ca Jim Carrey  a fost, este si va ramane " tatal lor",  fondatorul de drept al  umorului american porcos  din anii 90' incoace.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Evp1zDqSaHA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rihan, 24 October 2020 - 22:30.


#3
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 28.11.2001
Am văzut 1/2 din film și l-am oprit. Pauză. Slăbuț rău de tot. Mă chinui să îl văd până la sfârșit.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Mie mi-a plăcut la maxim. O partea a doua care nu a mizat pe prima parte pentru succes. Deci, ceva nou.

#5
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 28.11.2001
Ok. Am terminat vizionarea. Rămân la aceeași părere. Slăbuț.

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Vorba lu ala, mai trebuia niste zeama la compotul ala :D. Slab rau.

#7
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
L-am vazut aseara. E sub Borat 1, dar si contextul de acum e mult mai nasol. Per total,  nu e o pierdere de timp.

#8
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020
Sacha Baron Cohen are un stil de umor mai aparte,nu-l gustă toată lumea,personal îmi place.Împinge la maxim tot felul de stereotipuri,e imprevizibil,în mare parte improvizează scene pe loc...Filmele lui nu sunt făcute într-un cadru "safe" și sunt controversate dar cei ce gustă umorul cinic știu să-l aprecieze.Căteva lucruri pe care poate nu le știați din timpul filmărilor:
Sacha Baron Cohen sat nearly five hours in a toilet stall at the 2020 CPAC (Conservative Political Action Conference) until Vice President Mike Pence was about to appear on stage. - fază reală,unde apare apoi deghizat în Donald Trump să-i dea gagica cadou
Sacha Baron Cohen spent five whole days with pro-conservatives Jerry Holleman and Jim Russell without breaking character as Borat.
Although Borat was shown putting on his Donald Trump disguise, the part was shot after the 2020 CPAC as Sacha Baron Cohen actually wore the makeup and costume underneath the Klan robe before interrupting Mike Pence. - Am râs de m-am spart când a apărut la convrnție în costumul KKK.
The movie was filmed in secret and details didn't emerge until September 2020, according to the New York Post. Filming started sometime in late 2019 to summer 2020.
Some small sequences appear in the trailer but not in the movie. These include Borat asking if Harry Potter is a "sex criminal", asking the pastor if he "put a baby" in his daughter, Borat fist-bumping, playing golf and being stopped by traffic police.
Sacha Baron Cohen genuinely felt that he was risking his life making this film. Unlike the first Borat film, in which he was famously arrested nearly 100 times during production, Cohen was facing arguably more dangerous situations due to the COVID-19 pandemic and various political protests, rallies, and riots. He even said there were two separate occasions in which he had to wear a bulletproof vest.
Pe scurt,eu îl consider o comedie foarte reușită...și cu niște mesaje (dacă știi să le vezi)

Edited by Mike05, 25 October 2020 - 02:30.


#9
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
A filmat din nou in satul ala de munte, din Romania ?
Acum ma uit si eu...

Edited by al-padrino, 25 October 2020 - 09:35.


#10
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
Da, era in satul gipsiotilor de la noi. Ministrul afacerilor externe era maimuta (paviana noastra draga), iar prim ministrul era actor roman - daddy Dragnea gen! Fie-sa era bulgaroaica si vorbea amestecat sarba bulgara rusa si ceva poloneza... la deruta Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 25 October 2020 - 09:28.


#11
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
Au fost cateva faze ok, dar nu se ridica la nivelul primei parti.

#12
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
DEja cunosti stilul si nu te mai surprinde... e normal

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001
Unde l-ati vazut? Pe Netflix si HboGo nu e.
Sau tre sa caut underground?

#14
mariusmtd

mariusmtd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.04.2014
Pe torrent.

Edited by mariusmtd, 25 October 2020 - 12:17.


#15
Gpoint

Gpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 21.04.2009
Amazon Prime

#16
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020
torenții frate :-)

#17
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,231
  • Înscris: 15.03.2013
Cea mai tare a fost faza cu redneckul Steve care canta pe scena in aer liber.Ar fi fost o sursa de inspiratie pentru cvt-ul de pe vremuri.Posted Image.Noroc ca la noi nu erau mitraliere la liber...

Edited by calincosma, 25 October 2020 - 19:15.


#18
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Are un fel de umor grobian la care multa lume stramba din nas, insa eu recunoasc ca am ras la filmele lui. Am vazut Borat, Bruno, si The Dictator. Filmul nou il am in plan.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate