Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Revelion 2021- un revelion traditional in familie ca pe vremuri

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#55
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020
Deci ca sa stiti

#56
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

 LunaCrystal, on 08 noiembrie 2020 - 16:52, said:

Aveai voie la cumparaturi pe naiba. Defapt aveai voie pana in clipa in care greseai ceva pe declaratie si dadeai de cine trebuie. Sau ai voie si acum la cumparaturi pana ajungi sa fi contact sau pozitiv si dai de un control si te alegi cu dosar penal pentru zadarnicire.

Eu ajungeam la cumparaturi dar la shaorma nu. Imi doream sa fi locuit in blocul shaormeriei. Ia da-mi una mare pe geam, cu de toate.

Zile libere, somn, muzica, mancare, shaorma si plimbare e tot ce-mi doresc de Sarbatori. Sper sa ne lase garda.

Ar fi bine daca si pe 30 noiembrie va fi ridicata restrictia cu orasul.

#57
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Numai pe 6 decembrie... :naughty:

#58
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,116
  • Înscris: 21.05.2019

 Neaceasca85, on 09 noiembrie 2020 - 10:27, said:


Ar fi bine daca si pe 30 noiembrie va fi ridicata restrictia cu orasul.

Respecta masurile de precautie, poarta masca samd, daca vrei sa te lase "garda". Altfel, in case cu totii in cele din urma!

#59
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014

 Neaceasca85, on 09 noiembrie 2020 - 10:27, said:



Eu ajungeam la cumparaturi dar la shaorma nu. Imi doream sa fi locuit in blocul shaormeriei. Ia da-mi una mare pe geam, cu de toate.


Sper ca glumesti.

#60
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt obsedat de shaorma, dar alt tip de fast food nu mananc. Pizza doar daca mananca lumea in jurul meu. Craciunul si Revelionul le vreau cu tuica, vin, sarmale, carnati si friptura.

Eh, aceste masuri ma impiedica sa-mi mai iau shaorma, mai rau decat cele din primavara. Ramane de vazut daca se vor mentine si de sarbatori, pana acum de sarbatori imi luam si shaorma in serile in care era deschis la Shaorma House, acum mai greu spre imposibil cu inchiderea fortata la ora 21.

#61
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

 rihan, on 21 octombrie 2020 - 14:18, said:

La anu' multi dintre noi nu vom mai avea bani de mancare si curent electric, ganditi-va si la aspectul asta. Toate guvernele lumii sunt in faza de prabusire, protestele cam tind spre razboaie civile in toata lumea.
Poate prin Africa, Asia (fără Japonia, China, Taiwan, Singapore și Coreea de Sud), mare parte din America de Sud și Centrală și țări europene ca Moldova, Ucraina., Albania sau Macedonia de Nord. Eu sunt de părere că nu vom fi foarte afectați financiar după această pandemie, se vor găsi resurse (dacă ai măcar 1000 de euro salariu sau ai niște bani strânși la saltea sau în cont) pentru a trece peste asta, nu vom muri de foame majoritatea. Cum am trecut peste recesiunea din 2008, vremurile tulburi din anii 1990 și comunism, trecem și peste asta.

Iar cu războaiele civile, poate doar dacă Trump nu se debarasează de la Casa Albă, și vor sări în sus democrații și persoanele de culoare împotriva white supremacists republicani, nu cred că vor izbucni războaie în Franța sau Germania, își dau seama și acei anarhiști că vor f.e lumea în cazul în care ar aprinde scântei ireversibile.

Sau în Europa, o chestie gen Kosovo/Albania vs. Serbia sau ceva răzmerițe prin Transnistria. Dar astea vor depinde în marea majoritate de contexte etnice, religioase și teritoriale, nu neapărat financiar sau din nesupunere față de autorități.

Edited by c4n1b4lul, 18 November 2020 - 02:26.


#62
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Neaceasca85, on 18 noiembrie 2020 - 01:30, said:

Sunt obsedat de shaorma, dar alt tip de fast food nu mananc. Pizza doar daca mananca lumea in jurul meu. Craciunul si Revelionul le vreau cu tuica, vin, sarmale, carnati si friptura.

Eh, aceste masuri ma impiedica sa-mi mai iau shaorma, mai rau decat cele din primavara. Ramane de vazut daca se vor mentine si de sarbatori, pana acum de sarbatori imi luam si shaorma in serile in care era deschis la Shaorma House, acum mai greu spre imposibil cu inchiderea fortata la ora 21.
Cred că ție ți-ar plăcea mai mult, de ziua ta, o shaorma uriașă cu lumânări în ea, decât tort. 😂

Edited by Vlad_22, 18 November 2020 - 02:43.


#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Daca ma voi insura vreodata, musai la nunta shaorma printre felurile de mancare, preparata pe loc, patronul Shaorma House invitat special.

#64
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,116
  • Înscris: 21.05.2019

 Neaceasca85, on 18 noiembrie 2020 - 10:28, said:

Daca ma voi insura vreodata, musai la nunta shaorma printre felurile de mancare, preparata pe loc, patronul Shaorma House invitat special.

Vreau invitatie :))) Clar va fi meniul inedit :P

#65
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Sper sa fie zapada (mare)/viscole ceva de revelion, asa cum e frumos si normal. :D Sa ninga pe cort, sa se vada frumos si luminile :D traditional dar nu ca pe vremuri

 c4n1b4lul, on 18 noiembrie 2020 - 02:25, said:

Eu sunt de părere că nu vom fi foarte afectați financiar după această pandemie, se vor găsi resurse (dacă ai măcar 1000 de euro salariu sau ai niște bani strânși la saltea sau în cont) pentru a trece peste asta
Asa o zici de parca e usor de obtinut macar 1000 de euro salariu, oricine oricand si oriunde poate/ar putea avea asa salariu.

#66
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,689
  • Înscris: 09.05.2008

 LunaCrystal, on 02 decembrie 2020 - 00:27, said:

Asa o zici de parca e usor de obtinut macar 1000 de euro salariu, oricine oricand si oriunde poate/ar putea avea asa salariu.
Logic si normal.
Doar tre' sa dai P.M. la patronii astia care posteaza zi si noapte pe lolopedia.

Edited by futurist, 02 December 2020 - 11:34.


#67
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ne îmbrăcăm frumos și ne uităm la Dan "Black"...

#68
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Revelion 2022, cum îl veți petrece? Noi, cel mai probabil, tot acasă.

Edited by Vlad_22, 06 December 2021 - 14:14.


#69
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
În situația actuală, neștiind care va fi evoluția în următoarele 3 săptămâni și cu Omnicronul ăsta, e cam delicat.

#70
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Prea mult tam-tam și cu Revelioanele astea, dpmdv. Ne uram sănătate, un an nou mai bun, suntem bucuroși, fericiti și ziua următoare sau peste câteva zile, iar dăm în metehnele obișnuite. E o zi ca oricare alta.

Edited by Vlad_22, 06 December 2021 - 15:25.


#71
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Ma duc pe la vecini si/sau vin ei la mine.

Nici inainte de pandemie nu ma duceam la carciuna, nici acum n-o sa ma duc (si nu din cauza de virus. Pur si simplu nu-mi place sa-mi urle muzica o seara intreaga in cap.)

#72
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ar trebui schimbat titlul topicului în 2022. Nu va fi cu mult diferit față de cel care a marcat intrarea în 2021. :)
Restaurantele funcționează la capacitate redusă, munte aglomerație, prețurile pe măsură, că să-și mai recupereze din paguba, din ultimii aproape 2 ani etc. Concerte stradale nu prea, cu câteva excepții, precum Timișoara, Iași, Sibiu sau Craiova. La Iași, de unde sunt de-al locului, am fost 3 ani și a fost de cacao și la ce artiști vor performa anul ăsta, idem. Nu merita.
Mna, nasol, Bucureștiul nu va avea nici măcar foc de artificii, la trecerea în 2022... :)

Edited by Vlad_22, 21 December 2021 - 00:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate