Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MUBI

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Ma lamureste si pe mine cineva care e treaba cu MUBI, va rog?

Pe aplicatia tv sunt putine filme, tot felul de ciudatenii, dar si cateva productii ce le am pe watchlist si altele care le-am vazut deja.

Am inteles ca fiecare film e disponibil doar 30 de zile, deci devii dependent de selectia lor si de ce decid ei sa livreze?

Voiam sa urmaresc, de exemplu, Noptile Cabiriei, insa daca a fost deja bagat cu cateva luni inainte, nu o sa mai intre pe program.

La fel e si pentru site-ul web sau aplicatia android/ios? Nu poti alege dintr-o varietate, ci doar ce aleg ei pentru clienti?


#2
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 16.05.2015
Atat in aplicatie cat si pe site exista o sectiune numita "Library" unde sunt listate zeci de filme. Majoritatea sunt filme de arta, unele premiate prin festivaluri, altele mai mult sau mai putin obscure.

#3
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
In Library m-am uitat si eu si e cam saracie. Am vazut cateva si de acolo, insa multe sunt mult "sub radar", de nu se stie de ele nici in tara de provenienta.

Pe mine ma intereseaza niste French New Wave, film-noir de la americanii si mai cateva zeci din diverse tari si perioade - filme care nu le-am regasit in biblioteca.

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Pai renunta la abonament daca nu te satisface. Eu am avut 30 de zile trial gratuit si il mai las inca 1 luna in plus cu abonament de 9,99 euro.

Dupa ce trece si luna asta o sa il inchid ca n-am de gand sa platesc pentru ceva ce nu folosesc (utilizez foarte rar Mubi). :)

#5
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 16.05.2015
Sunt curios daca o sa primesti oferta de 6,99 euro/luna in momentul in care iti vei inchide abonamentul. La mine asa a fost. Au un script care ruleaza automat si prin care incearca sa-si tina abonatii pe platforma.

#6
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Nu am inca, dar cred ca o sa bag trial si apoi las si eu o luna.

Acum e trial 7 zile. S-au dus vremurile bune cu 30 de zile moca :)

Cum e cu viteza de streaming? Am citit multe reviews ca in timpul trialului merge smooth, apoi numai in buffering te tine.

#7
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 16.05.2015
Iti pot trimite eu o invitatie si primesti 30 de zile. Daca doresti, trimite-mi pe PM o adresa de email. La randul meu o sa primesc si eu 30 de zile gratuit.

L.E. De fapt nu e nevoie sa-mi trimiti adresa de email, iti pot trimite pe PM un link prin care sa primesti 30 de zile.

Legat de viteza, uneori mi s-a intamplat ca seara sa mearga cu intreruperi. In timpul zilei merge bine.
Un alt minus ar fi ca nu toate filmele sunt subtitrate in lb romana.

Edited by borhot, 19 October 2020 - 08:32.


#8
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Mersi, dar dupa ce am lasat mesajul aici am si facut trial... nu cred ca mai merge :))

Nu e problema - poate se gaseste vreun alt softpedist doritor.

#9
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 16.05.2015
Ok, noprob.

Poti incerca sa inviti prieteni/cunostinte sa-si faca abonament si vei primi la randul tau 30 zile de abonat. :)

#10
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Aplicatia pe TV e dezastru. Nu ai buton de search, nu ai functie de cautare.
Am vazut cateva minute dintr-un film si am iesit. Ma asteptam sa imi apara "continua vizionarea". Inteleg ca vor sa aiba un design minimalist, dar nici chiar asa. Si eu ziceam de HBO ca e varza aplicatia, but MUBI takes the cake :)

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Postborhot, on 19 octombrie 2020 - 08:25, said:

Sunt curios daca o sa primesti oferta de 6,99 euro/luna in momentul in care iti vei inchide abonamentul. La mine asa a fost. Au un script care ruleaza automat si prin care incearca sa-si tina abonatii pe platforma.
Da, am primit si eu oferta cu 6,99 euro daca ramaneam in continuare abonat. ;)

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostDarkEnemy, on 19 octombrie 2020 - 06:00, said:

Pe mine ma intereseaza niste French New Wave, film-noir de la americanii si mai cateva zeci din diverse tari si perioade - filme care nu le-am regasit in biblioteca.
French New Wave sunt destule in momentul de fata, adica filme de François Truffaut (7 filme), Jean-Luc Godard (2 filme), Agnès Varda (26 de filme), Alain Resnais (10 filme), Jacques Demy (9 filme), Claude Chabrol (10 filme) ...

Da, 6.99 euro pe luna platesc si eu acum ... nu ma uit la mai mult de 3 filme pe luna, dar e ok, la 2-3 euro pe film eu sunt multumit.

#13
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005

View Postutopium, on 29 noiembrie 2022 - 18:44, said:

French New Wave sunt destule in momentul de fata, adica filme de François Truffaut (7 filme), Jean-Luc Godard (2 filme), Agnès Varda (26 de filme), Alain Resnais (10 filme), Jacques Demy (9 filme), Claude Chabrol (10 filme) ...

Da, 6.99 euro pe luna platesc si eu acum ... nu ma uit la mai mult de 3 filme pe luna, dar e ok, la 2-3 euro pe film eu sunt multumit.

Cred că multe din cele pe care le-ai enumerat o să dispară în curînd. Dar da, de acord că își merită prețul.

#14
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Acum 9 zile imi zicea ca vor disparea destul de multe filme din watchlist (da, multe frantuzesti din New Wave + de-ale lui Chaplin) in 10 zile, acum nu mai zice. Poate ca s-au razgandit?

#15
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005

View Postutopium, on 30 noiembrie 2022 - 12:30, said:

Acum 9 zile imi zicea ca vor disparea destul de multe filme din watchlist (da, multe frantuzesti din New Wave + de-ale lui Chaplin) in 10 zile, acum nu mai zice. Poate ca s-au razgandit?

Cred că au o problemă cu afișarea filmelor care ies, dar API-ul lor zice că atunci expiră

#16
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Nasol, ca voiam sa vad mai multe dintre ele ... o sa ma uit la unul astazi Posted Image

PS: m-am uitat si eu prin raspunsurile API ale lor, pare ca au prelungit pana in 15 ianuarie 2023, de exemplu un film cu Chaplin la care zicea acum 9 zile ca iese maine:
"available_at": "2020-12-23T22:00:00Z",
"availability": "live",
"availability_ends_at": "2023-01-15T22:00:00Z",
"expires_at": "2023-01-16T10:00:00Z"

Ar fi aiurea sa le scoata fara nici o avertizare ...

Edited by utopium, 30 November 2022 - 18:17.


#17
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005

View Postutopium, on 30 noiembrie 2022 - 18:04, said:

Nasol, ca voiam sa vad mai multe dintre ele ... o sa ma uit la unul astazi Posted Image

PS: m-am uitat si eu prin raspunsurile API ale lor, pare ca au prelungit pana in 15 ianuarie 2023, de exemplu un film cu Chaplin la care zicea acum 9 zile ca iese maine:
"available_at": "2020-12-23T22:00:00Z",
        "availability": "live",
        "availability_ends_at": "2023-01-15T22:00:00Z",
        "expires_at": "2023-01-16T10:00:00Z"

Ar fi aiurea sa le scoata fara nici o avertizare ...

Heh, ai dreptate. Mă grăbisem să văd toate filmele cu Chaplin care ar fi trebuit să expire azi. Oh well, vedem mîine ce se întîmplă cu restul

#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Pai e clar ca au vrut sa le scoata la 1 decembrie ... ca am vazut si eu warningul ca expira in 10/9 zile ... dar apoi a disparut. Oricum, sa vedem ce vor sa bage in loc cand le scot pe astea. Daca le tin pana in 15 ianuarie apuc sa vad ce mi-am propus ...

Edited by utopium, 30 November 2022 - 22:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate