Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bubite mici si rosii pe piept si burta

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012
Buna seara tuturor.
De ieri mi-au aparut mai multe bubite pe piept si burta, nu stiu exact cauza ce poate fi. Am sa las si 2 poze cum arata. Ma inteapa tot corpul ca niste ace foarte subtiri, chiar si pe limba, toata pielea ma inteapa. Am mai avut disconfort din acesta mai demult, dar acum e cam deranjant mai ales seara si dimineata. Multumesc

Attached Files



#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Inainte sa pui intrebarea aici, l-ai intrebat pe medicul tau de familie, stii ca d-asta e acolo, sa te ajute cu problemele medicale?
Stii ce-ti va spune "internetul"? Ca ai cancer. Nu conteaza ca ai o batatura de la pantofi sau o intepatura de ac, tot cancer e.


Si, daca vrei, pe langa cancer, io-ti spun ca e o alergie la aer. Sau ceva ce ai mancat in ultima perioada. Nu-s medic dar pot sa-ti spun ca sunt. Te va ajuta? Vrei ajutor de specialitate sau cineva sa te asculte si sa fie de acord cu tine? MERGI LA DOCTOR sau, cu situatia asta, IA LEGATURA CU EL!

Edited by sorin147, 18 October 2020 - 21:56.


#3
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Varicela?

#4
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012

 sorin147, on 18 octombrie 2020 - 21:52, said:

Inainte sa pui intrebarea aici, l-ai intrebat pe medicul tau de familie, stii ca d-asta e acolo, sa te ajute cu problemele medicale?
Stii ce-ti va spune "internetul"? Ca ai cancer. Nu conteaza ca ai o batatura de la pantofi sau o intepatura de ac, tot cancer e.


Si, daca vrei, pe langa cancer, io-ti spun ca e o alergie la aer. Sau ceva ce ai mancat in ultima perioada. Nu-s medic dar pot sa-ti spun ca sunt. Te va ajuta? Vrei ajutor de specialitate sau cineva sa te asculte si sa fie de acord cu tine? MERGI LA DOCTOR sau, cu situatia asta, IA LEGATURA CU EL!
am cerut o parere, daca a mai avut ceva similar, nu sa puna cineva un diagnostic. Sunt destul de ok cu capul sa nu cred toate ineptiile. Plus ca in contextul actual, nu cred ca e indicat sa stresam medicii pentru lucruri marunte.

 clorel_utnapishtim, on 18 octombrie 2020 - 21:54, said:

Varicela?
ma simt ok in rest. doar bubite si intepaturi. eu as tinde sa cred ca e o alergie la ceva

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Nu ti-am spus-o cu rautate dar, poate, ce am avut eu nu ai si tu.
Poti astepta cateva zile sa vezi daca trece dar, pentru problemele medicale, medicul de familie ar trebui sa fie intotdeauna prima optiune.

#6
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Uitat-te prin saltea seara sa nu ai plosnite ca atunci ai pus-o.

#7
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012

 Kean, on 18 octombrie 2020 - 22:26, said:

Uitat-te prin saltea seara sa nu ai plosnite ca atunci ai pus-o.
chiar ieri am facut curatenie generala si nu am, din fericire :))))

#8
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Purici? Daca nu purici poate e o alergie, ai mancat ceva mai deosebit inainte de a aparea eruptia?

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eu am avut așa ceva în zona inghinală și pe fese din cauza detergentului pus în cantități industriale în mașină. Ce să-i faci, cât trăiești înveți, după am aflat și eu că și ăsta are o cupă gradată (și mașina de spălat la fel),

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Ai făcut varicela (vărsat de vânt) în copilărie? Întreabă-ți mama, ea ar trebui sa știe.

#11
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020
O sa mori

#12
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012

 Raku99, on 19 octombrie 2020 - 14:04, said:

O sa mori
m-am linistit =))))

 xeleron, on 19 octombrie 2020 - 08:34, said:

Eu am avut așa ceva în zona inghinală și pe fese din cauza detergentului pus în cantități industriale în mașină. Ce să-i faci, cât trăiești înveți, după am aflat și eu că și ăsta are o cupă gradată (și mașina de spălat la fel),
e posibil sa  fac alergie la asa ceva

 Freddy12, on 19 octombrie 2020 - 00:14, said:

Purici? Daca nu purici poate e o alergie, ai mancat ceva mai deosebit inainte de a aparea eruptia?
e posibil sa faca alergie la cofeina, am observat ca dupa ce beau patesc asta

 corinadaniela, on 19 octombrie 2020 - 08:47, said:

Ai făcut varicela (vărsat de vânt) în copilărie? Întreabă-ți mama, ea ar trebui sa știe.
nu am facut nicio boala a copilariei

#13
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Dacă e varicela, îți vor ieși mai multe bube, unele se vor transforma în pustule (basici cu lichid).
Alte simptome ai, febra, dureri de cap sau musculare?

#14
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

 vladuzz7, on 19 octombrie 2020 - 15:45, said:

m-am linistit =))))

nu inteleg ce e de ras, o stim cu totii , odata si odata tot o sa murim, deci afirmatia e corecta

#15
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 vladuzz7, on 18 octombrie 2020 - 22:04, said:


am cerut o parere, daca a mai avut ceva similar, nu sa puna cineva un diagnostic. Sunt destul de ok cu capul sa nu cred toate ineptiile. Plus ca in contextul actual, nu cred ca e indicat sa stresam medicii pentru lucruri marunte.


ma simt ok in rest. doar bubite si intepaturi. eu as tinde sa cred ca e o alergie la ceva

   Ai cerut o părere si ai primit mai multe.
    Nu ți-a raspuns nimeni cu rautate.
     Pare a fi varicela caz în care bubitele se vor face galbene si se vor sparge la un moment dat. Important e să eviti să te scarpini pentru că faci mai rău.
     E de preferat să să stai 2 săptămâni în casă sau până când erupția se va opri.
     Până atunci ești contagios.


#16
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012

 corinadaniela, on 19 octombrie 2020 - 16:36, said:

Dacă e varicela, îți vor ieși mai multe bube, unele se vor transforma în pustule (basici cu lichid).
Alte simptome ai, febra, dureri de cap sau musculare?
nu am alte simptome, doar putine dureri de cap, dar asta e ca am deviatie de sept si am nasul infundat

 Raku99, on 19 octombrie 2020 - 16:59, said:

nu inteleg ce e de ras, o stim cu totii , odata si odata tot o sa murim, deci afirmatia e corecta
cand ne-o veni randul

Edited by vladuzz7, 19 October 2020 - 22:38.


#17
L0RELYAN

L0RELYAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 30.04.2020

 vladuzz7, on 18 octombrie 2020 - 21:42, said:

...
De ieri mi-au aparut mai multe bubite pe piept si burta, nu stiu exact cauza ce poate fi. ...

Sugerez sa nu mergi la vreo testare, vor spune ca ai covid !

#18
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 17.05.2012
update, au trecut de la sine

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate