Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Pareri Infiniti FX30d

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
VladVlad1210

VladVlad1210

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.12.2018
Salutare tuturor.De ceva timp masinuta asta mi-a atras atentia.Mai precis,pretul ei mi-a atras-o.Adica,mi se pare "a lot of car for the money" si ma intreb:oare sa fie o masina proasta sau chiar un chilipir?Si de-asta am nevoie de parerile voastre.Cum se prezinta?E scumpa intretinerea?Consumul...nu prea conteaza:)))Dar ar fi dragut daca as afla ceva si despre el.Cum se prezinta la capitolul experienta la volan?Mai pe scurt:merita luata in considerare?Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!Zi faina?

#2
VladVlad1210

VladVlad1210

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.12.2018

 Jammalan-the-Prophet, on 18 octombrie 2020 - 12:37, said:

Lasa-l mai, a vrut si el sa faca pe desteptul, e plin de indivizi care cred ca se scrie cu y in coada.

Revenind la masina, buget??? Ca ala e cel mai important!
Pana in 18.000 de euro

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
mie imi place foarte mult, m-am gandit si eu destul de mult la una - dar pana la urma am mers pe altceva din 2 motive - primul si cel mai important fiind cutia cvt, cu care nu ma impac deloc, si al doilea - tehnologia invechita. altfel, o masina absolut superba.

#4
VladVlad1210

VladVlad1210

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.12.2018

 ericmario, on 18 octombrie 2020 - 12:53, said:

Te-ai născut ieri sau faci glumițe?


Motorizare?
Pai,tinand cont de faptul ca e FX30d...3l diesel,240 CP

 born2lose, on 18 octombrie 2020 - 12:54, said:

mie imi place foarte mult, m-am gandit si eu destul de mult la una - dar pana la urma am mers pe altceva din 2 motive - primul si cel mai important fiind cutia cvt, cu care nu ma impac deloc, si al doilea - tehnologia invechita. altfel, o masina absolut superba.
Sincer,nici nu stiam ca e CVT.Este o cutie lenta sau ce anume nu te-a multumit?

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
CVT nu e o cutie lentă, e enervant de lentă și motorul gălăgios.
Fă o probă înainte de achiziție.

#6
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
Hai sa-ti zic eu una ce nu ti-au spus cei de au comentat inainte.

Infiniti nu mai vinde autorizat in UE, ci doar in Ucraina si Rusia, asa ca daca ai o problema la masina, dai comanda de piesa in Ucraina sau mergi la service acolo, ca nu gasesti deloc piese la noi.

Bine, asta e un detaliu minor, mergi si cumpara masina, bucura-te de ea, si simte-te bine ca ai Infiniti, poti sa o compari cu masinile germane si sa le faci cazane, etc.

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Infiniti este marca premium a lui Nissan.

Cand diesel era pe val in Europa, ei spargeau cu motorizari de 3l+ benzina, deci nu e nicio mirare ca nu au avut succes.

30d este un fel de ultima incercare sa aiba succes pe piata europeana, dar designul ciudatel si preturile mari nu i-a ajutat.

In principiu orice reprezentanta Nissan te ajuta cu piese si service.

#8
bx3m

bx3m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 02.06.2008
Deci, care e concluzia pana la urma? Se recomanda o asemenea masina sau nu? Probleme specifice motorului sau cutiei? Nu de alta, dar daca intrebi de un 3.0 V6 Stronic din VAG, sare toata lumea cu probleme foarte des intalnite... Eu personal m-as indrepta catre Infiniti, ori Q70 2.2, ori FX30d, si nu stiu ce sa fac...

#9
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Reînnoiesc topicul în așteptarea mai multor păreri, îmi face cu "ochiul" acest model, am găsit cu motor de 1,5 diesel, manuala.....dar nu știu nimic de aceasta motorizare. Știu că asiaticii stau f bine pe motorizări pe benzină, la motorină sunt mai slabi. De aceea așteptam sfaturi in continuare.

#10
vamar75

vamar75

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.11.2016
Salut!Eu sunt posesor de Infiniti Q50 hibrid...ce pot sa iti zic e ca masinile sunt faine insa daca mergi pe acest brand va trebui sa iti bati putin capul din punct de vedere al service-ului si al pieselor de schimb. Daca esti putin pasionat eu zic ca nu e chiar atat de jale cum tind unii oameni sa afirme, in principiu vorbim de o masina japoneza.
Succes

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate