Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dublările astrale

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
User1230

User1230

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2020
Bună ziua! Știu ca sa mai discutam de multe ori despre acest topic însă eu tot am niște întrebări la care nu găsesc răspuns. Nu vreau sa imi spuneți tehnici de dublare astrala, doar vreau sa aflu răspuns la niște întrebări pe care si alte persoane cred ca si le-au pus cand au aflat de acest fenomen.
1.Poți călătorii ca o fantomă in lumea nostra de zi cu zi (adica sa poți merge cu astralul la locul de muncă sa poți afla ce te bârfește colegii/șefu) sau doar in asa zisele lumi astrale poți călătorii?
2. Te poți întâlni cu un prieten in astral si sa discutați cum discutați in viata reala?
3. Te poți întâlni cu oameni morți in astral?
Imi cer scuze daca va face sa râdeț aceste întrebări însă doar ce am aflat de acest fenomen. O zi frumoasa în continuare!

#2
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Se poate dar nu chiar acum....
Asteapta sa "dai coltul" si bantui pe unde vrei tu

#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
1. da..se numeste WFH - work from home, ai nevoie de o conexiune buna de net, un laptop sau pc cu camera si microfon, si te "duci" zilnic la munca
2. da.  sunt mai multe metode aici: zoom, teams, skype, webex..depinde de buget si capabilitatile tale
3. da, cei mai multi ii gasesti pe wikipedia si pe youtube.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Incearca, pe cat posibil, sa nu te apuci de citit Harry Potter.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tAfi0X-cJag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Fantoma poate sa auda sunete? Cu ce receptor? Daca da, atunci de ce avem oameni surzi, li s-a stricat fantoma?
Cu ce vede?
Ce viteza de deplasare are? Poate depasi viteza luminii? De ce s-ar limita la barfe si nu la explorarea altor lumi?
As mai avea de zis dar esti nou si, sa nu te speriem din prima zi.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Termenul consacrat este "dedublare", nu "dublare" astrala. Iar sintagma cea mai uzuala in zilele noastre este "proiectie astrala". Spor la cautat informatii si citit!
Daca proiectarea constiintei in afara corpului este sau nu tehnic posibila ramane un subiect deschis. La fel in ceea ce priveste tehnicile pentru proiectia constiintei la distanta.
In literatura parapsihologica sunt consemnate destule studii de caz si experimente care pot fi considerate dovezi privind aceasta posibilitate. La unele persoane s-a intamplat accidental, la altele in urma multor ani de practica. Dar la fel ca orice abilitate asociata unei stari de constiinta modificata, nici aceasta nu poate fi perfect controlata si nu se poate investiga respectand metodologia de cercetare din stiintele mainstream. In plus, orice dovada existenta poate fi supusa indoielii dintr-un motiv sau altul, deoarece nu cunoastem ce inseamna cu adevarat aceasta "proiectie astrala". In stiinta mainstream se considera ca gandirea se petrece in creier, ca memoria se afla in creier etc. Insa exista si teorii care le plaseaza in afara creierului (creierul functionand doar ca o interfata), exista teorii parapsihologice conform carora proiectia astrala este o forma de telepatie (captarea gandurilor altcuiva) sau o forma de "posedare" temporara a altei fiinte vii (om, animal etc.), deci nu este neaparat vorba de o proiectie a unui presupus corp astral. Oamenii abia au inceput sa inteleaga ce se intampla la nivel cuantic si apar paradigme noi cu privire la structura constiintei, inclusiv privind o eventuala continuitate a constiintei dupa moarte. Dar totul ramane deocamdata la nivel speculativ.
Si pe mine m-a interesat subiectul. Fiind mai sceptic de felul meu, am investit prea putin timp pentru a ma lamuri sau pentru a dezbate aceasta tema. Daca te pasioneaza subiectul, vei gasi carti pe aceasta tema, site-uri pe care te poti documenta, persoane care au studiat aceasta problema. Aici pe forum nu stiu daca vei gasi. Majoritatea utilizatorilor resping total o asemenea posibilitate, iar unii dintre noi care ramanem deschisi si catre astfel de posibilitati nu prea avem timp sau dispozitie pentru astfel de discutii...

#6
Bogdan-Pascu

Bogdan-Pascu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.09.2016
Salutare!
Am incercat tot felul de tehnici  de dedublare astrala,dar nu am ajuns la un rezultat pozitiv.
A reusit cineva sa se dedubleze?
O seara buna!

#7
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021
Nu știu cât de reală e treaba, dar un sâmbure de adevăr există... totuși, este un demers periculos, mai bine fă altceva, bucură-te de viață, decât să pățești ceva rău! :nonobad:

#8
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Heartu, tu când te-ai apucat de dedublări, nu știai că este periculos? :dontgetit:

#9
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 25 martie 2023 - 07:07, said:

Heartu, tu când te-ai apucat de dedublări, nu știai că este periculos? :dontgetit:

A fost cu mult timp în urmă, știam că este periculos, de aia m-am și oprit la timp...

#10
utilizatorok

utilizatorok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 24.12.2021

View PostBogdan-Pascu, on 21 martie 2023 - 20:17, said:

Salutare!
Am incercat tot felul de tehnici  de dedublare astrala,dar nu am ajuns la un rezultat pozitiv.
A reusit cineva sa se dedubleze?
O seara buna!
Daca nu te fericeste careva pe fata, sau pe dos, n-are cum sa-ti iasa.
Ti s-a urat cu binele? N-o sa fii decat parte a masei de manevra pt. niste unii, desi convingerile cu care te vei procopsi din cauza de felurite alea intentionat eronat implantate, te vor lucra subliminal ca nu e asa, ca "L-ai apuca pe carevea de picior" etc.

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 25 martie 2023 - 20:52, said:

A fost cu mult timp în urmă, știam că este periculos, de aia m-am și oprit la timp...

Practic, tu doar ai cochetat cu dedublările astea...:lol:

#12
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 01 aprilie 2023 - 13:37, said:

Practic, tu doar ai cochetat cu dedublările astea...:lol:

Am ajuns la o fază extrem de avansată și periculoasă, însă m-am oprit la timp... eram la "un clic" distanță de dedublare...

Edited by heartu, 01 April 2023 - 20:33.


#13
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Mai mult te prosteai! Nu cred nimic, nu există asemenea dedublări, fiindcă omul nu are un suflet în el, care să iasă și să meargă nu știu pe unde! Ce ai făcut tu... probabil ți-ai provocat anumite stări de transă și cam atât...:unsure:...

#14
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 02 aprilie 2023 - 06:49, said:

Mai mult te prosteai! Nu cred nimic, nu există asemenea dedublări, fiindcă omul nu are un suflet în el, care să iasă și să meargă nu știu pe unde! Ce ai făcut tu... probabil ți-ai provocat anumite stări de transă și cam atât...:unsure:...

Vorbești în necunoștință de cauză, măcar abține-te! Habar nu ai ce înseamnă dedublarea...

#15
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Că tu și știi...:facepalm:

#16
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
DC Dulcan scrie în cărțile sale despre aceste ”proiecții astrale”, pe care le-ai încercat și tu, Heartu. Acest autor ezoteric le recomandă cu căldură. De asemenea, mai poți citi părerea acestui autor că proiecțiile astrale conferă același gen de experiențe spirituale precum EMC-urile, adică situația în care un om este mort clinic. Aceste experiențe conțin întâlniri cu ”ființa de lumină - Dumnezeu” dar și cu spiritele morților (din familie). De asemenea, vederea este la 360 0
Cam atât... mai multe, poate ne spui tu!Posted Image

#17
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8JZOSCvSG7Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
🤔😄

Poate așa pricepeți mai usor.

#18
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 02 aprilie 2023 - 18:16, said:

Vorbești în necunoștință de cauză, măcar abține-te! Habar nu ai ce înseamnă dedublarea...

Recunosc că nu am noțiunile corespunzătoare, dar tu unde le-ai învățat? Ai avut o carte?Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate