Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Cum transfer contactele de pe telefon pe cartela sim pentru smartphone Microsoft Lumia 640 LTE?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Buna seara, dragi prieteni! Va rog din suflet sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum sa fac sa transfer toate contactele mele, pe cartela sim a telefonului mei Microsoft Lumia 640 LTE. Mi-am luat un telefon nou si am nevoie sa am toate contactele pe sim. Multumesc.

Edited by Mickeydutza, 14 October 2020 - 19:47.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Varianta cea mai simpla ar fi sincronizarea contactelor de pe mail.



#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
SIM-ul este o antichitate, la fel telefonul Microsoft.

Sincronzieaza cu contul de outlook/gmail contactele, apoi pune contul pe noul telefon si gata.

#4
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

 Mickeydutza, on 14 octombrie 2020 - 19:45, said:

Buna seara, dragi prieteni! Va rog din suflet sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum sa fac sa transfer toate contactele mele, pe cartela sim a telefonului mei Microsoft Lumia 640 LTE. Mi-am luat un telefon nou si am nevoie sa am toate contactele pe sim. Multumesc.
Inceaeca sa le salvezi ca fisier CSV.
Ar trebui sa poti selecta toate contactele si sa dai export, ca sa ti le faca un fisier csv pe care sa ti-l salveze pe card sau in memoria telefonului.
Apoi, il copiezi in celalalt telefon si ar trebui sa le poti importa din acel fisier.

https://www.google.c...Q_AUoAHoECAAQAw

Inca o varianra ar fi prin bluetooth. Deschizi bluetooth la ambele telefoane si incerci sa vezi daca iti apare optiunea de transfer.

 Adm, on 14 octombrie 2020 - 20:11, said:

SIM-ul este o antichitate, la fel telefonul Microsoft.

Sincronzieaza cu contul de outlook/gmail contactele, apoi pune contul pe noul telefon si gata.
Nu cred ca are gmail pe telefonul Microsoft. Ca daca are, da, e cea mai simpla varianta.
Problema e ca telefoanele Lumia (de fapt, windows phone in general) sunt mai intortocheate la capitolul asta.

Edited by Magicwisewolf, 14 October 2020 - 20:23.


#5
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Am dat sincronizare. Nu s-au salvat toate contactele.

Edited by Mickeydutza, 14 October 2020 - 20:39.


#6
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

 Magicwisewolf, on 14 octombrie 2020 - 20:22, said:

Inceaeca sa le salvezi ca fisier CSV.
Ar trebui sa poti selecta toate contactele si sa dai export, ca sa ti le faca un fisier csv pe care sa ti-l salveze pe card sau in memoria telefonului.
Apoi, il copiezi in celalalt telefon si ar trebui sa le poti importa din acel fisier.

https://www.google.c...Q_AUoAHoECAAQAw

Inca o varianra ar fi prin bluetooth. Deschizi bluetooth la ambele telefoane si incerci sa vezi daca iti apare optiunea de transfer.


Nu cred ca are gmail pe telefonul Microsoft. Ca daca are, da, e cea mai simpla varianta.
Problema e ca telefoanele Lumia (de fapt, windows phone in general) sunt mai intortocheate la capitolul asta.


din cate tin eu minte are

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Sincronizeaza agenda cu contul de gmail inainte de orice ... pe vechiul telefon.
Apoi sincronizezi agenda pe noul telefon.
Poate nu ai încă toate contactele salvate in gmail.

#8
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

 Magicwisewolf, on 14 octombrie 2020 - 20:22, said:

Inceaeca sa le salvezi ca fisier CSV.
Asta e cea mai indicata varianta. Prin copiere pe SIM se pierd detaliile contactelor, deoarece Agenda SIM nu permite campuri extra si are si un numar limitat de caractere.

 Magicwisewolf, on 14 octombrie 2020 - 20:22, said:

Nu cred ca are gmail pe telefonul Microsoft. Ca daca are, da, e cea mai simpla varianta.
Nici nu trebuie sa aiba. Face sincronizare cu contul Microsoft pe vechiul telefon Lumia apoi pe noul telefon Android le descarca prin sincronizare cu contul Microsoft.

#9
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Am 3 conturi:
1. Contul principal e de Outlook.
2. Cont gmail.
3. Contul Microsoft.

Telefonul nou e pe Android si nu am idee cum sa fac sa import toate contactele dar cred ca sunt stocate pe contul Microsoft. Pe noul telefon nu am optiune de a adauga vreun cont de Microsoft.

 Magicwisewolf, on 14 octombrie 2020 - 20:22, said:

Inceaeca sa le salvezi ca fisier CSV.
Cum fac sa le salvez ca fisier CSV?

Mai am un telefon Microsoft 950 XL si din cauza erorilor nu am reusit sa ma loghez pe contul meu de e-mail. Nu pot verifica email-uri din cauza ca Microsoft nu ma lasa sa ma loghez pe Yahoo si nu mai vin update-uri inca din luna februarie. E jale in sat.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,255
  • Înscris: 01.12.2001
Ai pe SIM sau pe tel cu Windows Phone?
Zici că acum ai tel cu Android?
Ce vrei de fapt?
Duci totul de pe tel cu WP in contul Google. Si din contul Microsoft, Fb, SIM, etc.
Selectezi toate conturile de pe tel cu Windows Phone.
Totul imporți in Google.
Atât.
Apoi cu tel Android, te conectezi la contul Google.
Toate contactele le tii doar in contul Google.
Nu tel, SIM sau carnetele.


#11
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

 Mickeydutza, on 14 octombrie 2020 - 20:51, said:

Am 3 conturi:
1. Contul principal e de Outlook.
2. Cont gmail.
3. Contul Microsoft.

Telefonul nou e pe Android si nu am idee cum sa fac sa import toate contactele dar cred ca sunt stocate pe contul Microsoft. Pe noul telefon nu am optiune de a adauga vreun cont de Microsoft.
Cum fac sa le salvez ca fisier CSV?
Contul Outlook e contul Microsoft.
Contactele de pe contul Microsoft le poti vedea din orice browser pe https://people.live.com de unde le poti si exporta ca cvs
Pe Android instalezi aplicatiile Microsoft si o sa iti apara si optiunea de sincronizare cu contul Microsoft.

#12
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Am contacte si pe Windows Phone si pe SIM si pe contul Microsoft. Cu mult timp in urma am incercat sa mut toate treburile de pe o adresa de e-mail de Yahoo pe alta de g-mail si nu am reusit. Asa ca am ramas cu doua adrese de e-mail. Nu inteleg de ce pe android  nu este permisa logarea cu un cont de Microsoft.

#13
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020
De pe telefon puteai face backup mai avansat cu aplicatia contact backup de la Microsoft, sigur o gasesti in Store.
Desi cred ca avea si nativ ceva backup prin meniu.

#14
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

 gooroo, on 14 octombrie 2020 - 21:03, said:

Pe Android instalezi aplicatiile Microsoft si o sa iti apara si optiunea de sincronizare cu contul Microsoft.
Ce aplicatii?

#15
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
poate merge cu tutorialul asta. sau cu asta.
la final trebuie sa-ti gasesti toate contactele aici. tot aici poti sa le editezi manual cu toate detaliile dorite.
dupa aceea, activezi noul telefon, iti introduci contul de gmail si contactele tale vor aparea in telefon.
Succes!

#16
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

 Mickeydutza, on 14 octombrie 2020 - 21:05, said:

Nu inteleg de ce pe android  nu este permisa logarea cu un cont de Microsoft.
Pentru ca Android e detinut de Google si Google impune sa ai cont Google sa poti folosi Android Play Store.
Ca sa faci logare cu cont Microsoft si sincronizare cu acesta trebuia ca intai sa faci cont google ca sa capeti acces la Play Store sa instalezi aplicatiile Microsoft. Sau poti instala fara cont Google direct de pe store-uri alternative precum APKPURE, APKMIRROR, etc de unde descarci kitul de instalare al aplicatiilor Microsoft si le instalezi pe telefonul Android fara sa ai nevoie de nici un cont google.

 Mickeydutza, on 14 octombrie 2020 - 21:06, said:

Ce aplicatii?
Outlook in principal.

https://apkpure.com/....office.outlook

sau pe play store https://play.google.....office.outlook

#17
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,537
  • Înscris: 21.03.2020
Exista aplicatii care fac toate chestiile astea....

https://play.google....ts&c=apps&hl=en

#18
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

 Mickeydutza, on 14 octombrie 2020 - 20:51, said:

Am 3 conturi:
1. Contul principal e de Outlook.
2. Cont gmail.
3. Contul Microsoft.

Telefonul nou e pe Android si nu am idee cum sa fac sa import toate contactele dar cred ca sunt stocate pe contul Microsoft. Pe noul telefon nu am optiune de a adauga vreun cont de Microsoft.


Cum fac sa le salvez ca fisier CSV?

Mai am un telefon Microsoft 950 XL si din cauza erorilor nu am reusit sa ma loghez pe contul meu de e-mail. Nu pot verifica email-uri din cauza ca Microsoft nu ma lasa sa ma loghez pe Yahoo si nu mai vin update-uri inca din luna februarie. E jale in sat.
Cand te duci in contacte, nu ai optiuni de import / export ?
Daca ai ar trebui sa poti exporta sub forma de fisier csv. E un format comun telefoanelor. Acel csv va putea fi apoi importat in agenda telefonului nou. Android stie sa citeasca fisierele csv si de aceea il poti folosi pt import contacte pe noul telefon.
Prin bluetooth ai incercat, iti apare vreo optiune ?

Edited by Magicwisewolf, 14 October 2020 - 21:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate