Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

"Image viewer" - soft pentru previzualizare imagini

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005
open up an Explorer window, and then paste - shell:sendto și acolo pui un shortcut la nomacs
Sau Settings / Apps / Default apps / Choose default apps by file type

Edited by pcezar, 25 October 2020 - 18:34.


#20
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009

View PostNotsure, on 25 octombrie 2020 - 14:50, said:

Nomacs din cauza ca win10 a renuntat la viewerul care era pe OS precedente. Nu cred ca e nimic deosebit la el, am cautat doar un viewer care nu e fullscreen si prin care sa pot da fullsize, zoom.

Ce nu imi place e ca win10 e un gunoi de OS, nu poti personaliza nimic, as fi vrut sa pun si nomacs in meniul de click dreapta, dar nu merge, tre sa dau open with...

Poți dar ma trebuie să știi. Au făcut un sistem pentru oameni de rând care nu vor să personalizeze aproape nimic.

#21
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,936
  • Înscris: 08.06.2005

View PostReactor2015, on 14 octombrie 2020 - 16:37, said:

Salutare.
Cum spune și în titlu, ce soft pentru previzualizarea imaginilor folosiți?
Cel clasic de la windows alterează imaginile, este greoi.
Folositi ceva gen Irfanview sau Acdsee cu care să puteți vizualiza imaginile de pe hdd/ssd/memory stick/sd card, indiferent de formatul lor, fie jpeg ori RAW?

Am căutat mai multe, dar nu m-a convins încă niciunul.

https://www.fastrawv...tm_campaign=FRV

Cel mai rapid. O sa te convinga sigur. :)

#22
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mulțumesc @mircea812.

#23
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Eu folosesc FastSton pentru vizualizarea fisierelor JPEG, este rapid si complet. Foarte util si pentru cazurile in care trebue sa compar doua sau mai multe versiuni de prelucrare a aceluiasi fisier.
Mai folosesc si XnView pentru vizualizarea/selectarea fisierelor in cazul in care trag RAW+JPEG din camera. Practic grupeaza RAW+JPEG cu acelasi nume intr-un singur fisier iar in cazul eliminarii unuia se elimina automat si celalalt, cu un singur click. Comod pentru pima selectie a imaginilor dupa ce le descarcam in PC.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate