Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Accesorii iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max

- - - - -
  • Please log in to reply
678 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Deja a fost prezentat incarcatorul MagSafe, la 39 USD.
Attached File  Apple_iPhone12Pro-back-camera-magsafe-charger_10132020.gif   4.4MB   104 downloads

Si husele:
https://www.apple.co...ssories/magsafe

#2
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Nu inteleg ce o fost in mintea lor de au desenat/ nu au ascuns pe husa clear unde pozitionezi magsafe.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 14 October 2020 - 07:03.


#3
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 11.03.2010
Fara huse de piele anul asta?

#4
OmuNegru666

OmuNegru666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 30.08.2009

 tudor_ionutz2000, on 14 octombrie 2020 - 07:03, said:

Nu inteleg ce o fost in mintea lor de au desenat/ nu au ascuns pe husa clear unde pozitionezi magsafe.

Nu cred ca sunt desene, mai degraba par a fi insertii metalice folosite tocmai pt ca husa este una magsafe -- deci trebuie sa fie atrasa de magnetii de pe spatele telefonului. La randul ei husa poate fi atasata mai bine de un suport auto / incarcator magsafe.

#5
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Probabil ca asa e, dar arata f ciudat, ca sa nu spun hidos. In fine, om trai si om vedea.
Parca in timpul prezentarii ne-au aratat un incarcator dual(pt tel si apple watch). Se plia asa frumos. Ala e interesant.

#6
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Apple va livra telefoanele in Franta cu casti (EarPods) pentru a respecta legea franceza (https://www.lexplici...ns-information/).

#7
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Sper ca mega safe-ul să fie compatibil cu orice tip de husă...
Partea mișto că vei putea pune orice suport magnetic de prindere în mașină fără ca să mai trebuiască o husă dedicată, sau acel sticker metalic lipit pe telefon.

PS: așa zisul Air tag se va mai lansa? Au fost destul de multe zvonuiri și totuși nimic la prezentare...

#8
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Vei zgaria spatele fara protectie

#9
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 gigiultrafin, on 16 octombrie 2020 - 21:08, said:

Sper ca mega safe-ul să fie compatibil cu orice tip de husă...
Partea mișto că vei putea pune orice suport magnetic de prindere în mașină fără ca să mai trebuiască o husă dedicată, sau acel sticker metalic lipit pe telefon.

Deci sub carcasa telefonului este magnet sau metal? Daca e magnet sa nu fie acelasi pol cu magnetii pentru masini, ca se vor respinge. Vom avea nevoie de un suport de fier atunci, nu magnetic. Totusi, ma gandesc cat de puternic este acel magnet si daca ar mai merge in caz ca pun folie transparenta pe spate.

#10
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

 boy4ever, on 16 octombrie 2020 - 22:16, said:

Deci sub carcasa telefonului este magnet sau metal?
Attached File  Capturã de ecran din 2020-10-13 la 20.37.08.png   492.93K   78 downloads

#11
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
@boy4ever
Este magnet, si un magnet fie el cat de slab, nu are probleme cu nicio folie. Din prezentare am inteles ca trece si prin husele Apple, deci nu-ti fa probleme.
Ia-ti telefonul linistit! :)

#12
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Da, dar totuși are dreptate cu o chestie. Nu va suporta orice suport de mașină, pentru că astea din zilele noastre vin tot cu magnet ca prindere, și dacă vrei să-l agăți fără vreo husă sau sticker, cu siguranță va trebui cumpărat un suport de prindere special conceput pentru iPhone, fără magnet. Vom vedea ce scot pe piață producătorii de accesorii...

 hyper1971, on 16 octombrie 2020 - 21:29, said:

Vei zgaria spatele fara protectie

Nu prea cred. Sunt tare încântat de 11 pro cu spatele său frosted, zgârieturile fine care par a fi zgârieturi se șterg pur și simplu. Arată impecabil spatele. Am renunțat la folii speciale de acoperire și alte huse, atunci când vreau să mă bucur de designul telefonului. În plus nu știu dacă te-ai uitat vreodată la accesoriile de prindere, dacă sunt de calitate sunt făcute din materiale bune, moi, nu prea ai în ce să agăți. Profitând de tehnologia din spatele mega safe-ul-ui, se va centra automat pe orice

#13
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Asa sa fie.
Eu am un suport magnetic in masina, are ceva velur de protectie, dar totusi mi-e nu stiu cum sa nu ii pun ceva pe spate in masina.
Cred ca voi pastra o husa de silicon si il pun in ea cand folosesc GPS-ul.
11-le il am in husa si nu prea ma simt bine asa dar XS Max-ul arata jalnic dupa un an. Este adevarat ca spatele difera dar.... sa vedem.

#14
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu la X am o husa de silicon in masina, cu o tablita de metal lipita pe spatele ei, care sta mereu in suportul magnetic. Cand urc in masina bag telefonul in acea husa. Cand ma dau jos il scot. Este foarte simplu, deja o fac in mod automat, face parte din rutina.

#15
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Cam la asa ceva ma gandeam si eu cu exceptia tablite de metal daca spatele 12 este deja magnetic.

#16
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Daca as lua 12 automat nu as pune nici husa, doar o folie transparenta pe spate, cum am si la X, sperand ca va prinde magnetul pe metal si asa.

#17
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

 boy4ever, on 17 octombrie 2020 - 09:55, said:

Eu la X am o husa de silicon in masina, cu o tablita de metal lipita pe spatele ei, care sta mereu in suportul magnetic. Cand urc in masina bag telefonul in acea husa. Cand ma dau jos il scot. Este foarte simplu, deja o fac in mod automat, face parte din rutina.

Foarte bună ideea ta.

 boy4ever, on 17 octombrie 2020 - 10:11, said:

Daca as lua 12 automat nu as pune nici husa, doar o folie transparenta pe spate, cum am si la X, sperand ca va prinde magnetul pe metal si asa.
Ar trebui să fie puternic magnetul și să prindă. Dacă trece printr-o husă ar trebui și printr-o folie de tip plexi glass. Singurul inc e că s-ar putea să alunece dacă nu centrezi corect. Vom vedea la momentul respectiv.

#18
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, asta ma gandesc si eu. Asteptam sa se lanseze si sa vedem exact care e situatia. Si eu ma tot intreb cat de puternic este acel magnet din telefon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate