Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ma pot apuca de fotball la peste 25 de ani ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Cu riscul de a fi banat, dupa cum tot banuieste un individ ca sunt troll, pentru ca am topicuri ciudate, eu tot pun aceasta intrebare. Nu, nu fac misto si nici trolling, poate sunt eu dobitoc si am idei tampite sau ideologii invechite, insa daca pot intreba, de ce nu ?

Am peste 25 de ani, cand eram un pustan jucam fotbal zilnic in curtea scolii, pe teren, etc. eram cam cel mai bun.... ce-i drept nu am facut fotball profesionist, am jucat insa baschet o perioada, am facut maraton, etc.

Ideea e, ca vazand meciurile nationalei in ultimii ani... stau si ma intreb sincer daca nu cumva as fi mai bun decat acesti jucatori, dupa cateva luni de pregatire ? si o zic la cel mai serios mod, pentru ca stiu ca pe la 15 ani rupeam tot terenul.

Ma astept la un raspuns sincer, stiu ca suna penibil si a troll, insa nu e. Vreau doar sa stiu daca exista astfel de cazuri in lume ? adica as fi capabil sa ma bag la un club si sa fac performanta incat poate sa ajut echipa si sa devin un Hagi daca sunt chiar asa bun precum cred ?

Sau nu are niciun sens / e prea tarziu / nu ma iau echipele ca am peste 25 ? etc

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
La peste 25 de ani te poti apuca inclusiv de munca.

Edited by Friskey, 13 October 2020 - 02:50.


#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Pai, incearca la o echipa mica, vezi cum te descurci acolo :)....

#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Nu ești troll dar...
    Crezi ca poți apuca de fotbal la peste 25 de ani și o să fii mai bun decat un jucător de la națională.
     Perfect!
     Tine topicul asta updatat cu toate viitoarele performante.

#5
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Rupeai terenul de curtea scolii, nu rupeai terenul pe care joaca echipa nationala.

Dupa ce joci pe terenul mare si ii intreci pe toti, te poti gandi.

Pentru ce ai jucat in curtea scolii exista futsal, e alt sport, nu e association football.

Edited by AdiTwism, 13 October 2020 - 05:10.


#6
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Sigur ca te poți apuca de fotbal, dar, probabil, vei descoperi că ești la un nivel foarte jos, toti ăia de la națională au fost si ei cei mai buni din curtea școlii la rândul lor si ei s au si tinut de treabă.
A, dacă esti vreun Messi, talent înnăscut, e altceva, dar ești ?

#7
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012
Nu, nu te poti apuca de fotbal!

#8
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

 LaurentiuSerban2002, on 13 octombrie 2020 - 02:19, said:



Sau nu are niciun sens / e prea tarziu / nu ma iau echipele ca am peste 25 ? etc
Cam e tarziu.  Degeaba ai jucat fotbal  amatoricesc  de mic copil. Nu cred ca ai rezista antrenamentului de fotbal profesionist in primul rand de la noi din tara, dar in alte tari.  Te poti accidenta grav. La 25 ani, neantrenat, nu poti sa mai fii atat de flexibil de la 15 ani cand erai inca in formare.  Multi incep de la varsta frageda, tocmai atunci cand oasele se formeaza.  La nastere omul are 350 de oase, la maturitate doar 260, nu mai vorbesc de articulatii si muschi. In functie de cum ti-ai trait copilaria, cam ala  o sa devii in viata.

Nimeni nu se naste fotbalist sau sportiv de performanta, dar  pe la 5-10 ani alegi ce vrei sa devii in viata si cum vei trai, de la 20 ani incolo e prea tarziu sa-ti mai schimbi viata.  
Cu fotbal jucat la modul amator in copilarie  sigur nu poti sa devii fotbalist profesionst, dar sa joci intr-o echipa de liga a III-a macar.


Poti sa iesi la un fotbal cu amicii , sa te filmezi  si sa-ti faci canal pe You Tube.
Poti studia tacticile, miscarile, si cine stie, poate ajungi analist sportiv, jurnalist  sau comentator.

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Te poți apuca, recomand FIFA 21.

#10
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Daca stii ca erai bun si simti ca poti deveni mai bun ca cei care se antreneaza de ani buni - da-i bataie!
O sa-ti trebuiasca timp pentru antrenamente, asa ca primul pas e sa-ti dai demisia. Apoi baga antrenamente pana ce reusesti sa alergi fara probleme 2 ore fara oprire. Dupa asta te inscrii la un club si te apuci serios de treaba.
Mult succes!


PS. M-ai pus pe ganduri. Cand eram tanar ma certam cu toata lumea......ma cam bate gandul sa ma apuc de politica, vazand ce clasa de politicieni avem....

#11
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Pentru divizia judeteana nu esti batran, am vazut un meci cu Aricestii de Padure aveau niste jucatori, vai. Probabil oricine era dispus sa joace si trecea vizita medicala. Culmea , au castigat cu unii vizibil mai tineri. Acu', sigur aia aveau si alte ocupatii , dar pana si jucatorii de la nationala Luxemburgului aveau alte ocupatii ziua. Si daca rupi campionatul satesc poate te vede cine trebuie, mai da covidu' intr-o echipa si au nevoie urgent de jucatori, ocazii pot sa apara.

#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Bineinteles! daca-i dai bataie, in 2-3 ani chiar poti ajunge sa joci in nationala U21. Dar pentru asta, trebuie sa tragi tare. Si mai ales, sa porti masca zi si noapte, ca sa nu pierzi din timpul de antrenament prin ATI-uri.

#13
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 myshyk, on 13 octombrie 2020 - 07:14, said:

Bineinteles! daca-i dai bataie, in 2-3 ani chiar poti ajunge sa joci in nationala U21. Dar pentru asta, trebuie sa tragi tare. Si mai ales, sa porti masca zi si noapte, ca sa nu pierzi din timpul de antrenament prin ATI-uri.

U21? Poate U31

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Citind topicul, m-am gandit de ce nu face FIFA/UEFA si un campionat continental/mondial de fotbal peste 35-40 de ani. Cu marketing bun, poate se uita lumea Posted Image

#15
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Păi ce sa mai facă, nu e deja unul ? Ronaldo câți ani are ?

#16
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
O avea Ronaldo cat o avea. Dar ma gandesc la un campionat intitulat "peste X ani". Ca, altfel, la asta normal poate juca si unul de 15 ani, si unul de 50 de ani, daca e convocat.

#17
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
O miuta cu prietenii poti oricand juca.

#18
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Daca nici saracul Usain Bolt nu a reusit sa intre in fotbal (a jucat niste amicale), cred ca e greu. Si in cazul lui, si daca il luau la Steaua, cred ca juca mai bine decat Banel - iar de fugit, sigur. Nu mai zic ca ar fi fost stadionul plin, sa il vada lumea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate