Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

F.C. "U" Craiova 1948

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#37
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Duminica, 25.10.2020, FC "U" Craiova are meci greu la Ploiesti, in compania celor de la Petrolul. Meciul este programat la ora 15.00

#38
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pe ce se difuzeaza?  Pe digisport 1?

#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Felicitari Universitatea Craiova, 7 din 7!

#40
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

View PostIon_de_la_Raion, on 19 octombrie 2020 - 09:52, said:

Felicitari Universitatea Craiova, 7 din 7!

Sa-mi fie cu iertare, dar noi avem 5 victorii si 2 egaluri. Clona are 7 victorii din 7 (ce inseamna sa ai arbitrii de partea ta!). Prin urmare, te indum sa-l urmezi pe koss pe topicul clonei.

#41
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
ACSO FILIAȘI – U CRAIOVA 1948 SA - ora 14:30
Stadion: Orăşenesc (Filiaşi – Dolj);
Arbitru: Bogdan Dumitrache; Rezervă: George Turcu și Ionuț Traian Neacșu (toți din Bucureşti); Rezervă: Vasile Buzea (Bucureşti); Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) și Marian Cătănescu (Craiova).

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cum poate fi observatorul din Craiova ?

#43
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Victorie cu 4-0 in compania echipei de liga a III-a, condusa de Mario Gaman. Au marcat: Raducanu (2), Balan si Ciolacu.

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mario asta e ruda cu fratii Gaman (fotbalistul si arbitrul) ?

#45
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostUltraSud, on 19 octombrie 2020 - 12:37, said:

Sa-mi fie cu iertare, dar noi avem 5 victorii si 2 egaluri. Clona are 7 victorii din 7 (ce inseamna sa ai arbitrii de partea ta!). Prin urmare, te indum sa-l urmezi pe koss pe topicul clonei.

Nu mă mai pomeni fiindcă spre deosebire de tine eu sunt suporter deștept. Ăla nu e niciun topic al clonei. Ăla este topicul FC Universitatea Craiova.. dar e greu la tine cu logica.

Edited by -koss-, 21 October 2020 - 15:12.


#46
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

View Post-koss-, on 21 octombrie 2020 - 15:11, said:

Nu mă mai pomeni fiindcă spre deosebire de tine eu sunt suporter deștept. Ăla nu e niciun topic al clonei. Ăla este topicul FC Universitatea Craiova.. dar e greu la tine cu logica.

Iar ai venit?

View PostIon_de_la_Raion, on 21 octombrie 2020 - 14:00, said:

Mario asta e ruda cu fratii Gaman (fotbalistul si arbitrul) ?

Nu, nu e ruda cu ei. Este nepotul lui Victor Piturca, fost jucator la Pandurii. Sezonul trecut i-a antrenat pe cei de la Gilortul Carbunesti.

#47
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Florin Costea și încă trei jucători ai echipei vâlcene de Liga 3 Viitorul Dăești au fost depistați cu noul coronavirus.Posted Image
Multa sanatate, Florine!

In alta ordine de idei:

Adrian Mititelu, atac la adresa echipei lui Mihai Rotaru: „În Registrul Sportiv are denumirea de U Craiova 1948 Club Sportiv! Inițial, în 2013, s-a numit Blue Lions Capital București, ulterior devenind Club Sportiv U Craiova SA”
Clubul din Liga 2 a reacționat pe pagina sa de Facebook după decizia TAS, însă și finanțatorul ei, Adrian Mititelu, a ținut să posteze pe contul său un mesaj. Afaceristul oltean care zilele trecute spunea că este gata să spună stop dacă pierde un nou proces în fața lui Mihai Rotaru iese din nou la atac și vrea să facă lumină în ”războiul” fără sfârșit de la Craiova.
”Cine suntem noi ?
Cine sunt ei?
Nimeni nu poate sterge ADEVARUL!
Noi – nume oficial in Registrul Sportiv, U CRAIOVA 1948 ,societate sportiva infiintata in anul 2013 cu scopul declarat de a sprijini si continua activitatea clubului FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA ,club ce a activat pana in anul 2011 (si o perioada scurta 2013-2014) in cadrul structurii sportive FOTBAL CLUB U CRAIOVA SA,in prezent in faliment dupa decapitarile din 2011 si 2013!
Ne am reinscris in competitie de abia in 2017 deoarece DOAR atunci am avut posibilitatea materiala.
Am inceput un nou drum de jos cu demnitate si mandrie .
In ciuda tuturor piedicilor ,blocajelor de tot felul ,am reusit sa RENASTEM ,sa avem perspective reale de a ajunge unde am fost candva.
Ei – Un club infiintat in 2013 in urma dorintei acerbe a lui MIRCEA SANDU de a acoperi distrugerea UNIVERSITATII CRAIOVA si de a arunca o momeala iubitorilor Stiintei!
Au fost introdusi direct in liga 2 exact cum au aparut in fotbalul romanesc echipele Militiei si Armatei in anii ’47-’48!
AU FOST SPRIJINITI DE MAFIA POLITICA IN MOD CRIMINAL!
Au primit in mod abuziv baza de antrenament din Complexul Oblemenco facuta din banii clubului nostru ,in timp ce noi am fost aruncati in strada ,practic am fost condamnati la pieire si uitare!
Clubul care azi evolueaza in liga 1 are denumirea oficiala in Registrul Sportiv U CRAIOVA 1948 CLUB SPORTIV,insa initial in 2013 s a numit BLUE LIONS CAPITAL BUCURESTI,ulterior devenind CLUB SPORTIV U CRAIOVA SA!
Asocierea cu Clubul Sportiv condus de Badea Pavel a fost facuta DOAR pt a induce in eroare suporterii adevaratei STIINTA!
Cum suntem juridic in prezent!
Ei au DEOCAMDATA dreptul sa foloseasca in competitie exclusiv denumirea UNIVERSITATEA CRAIOVA ,raportat la faptul ca marca Universitatea Craiova este detinuta de clubul sportiv condus de Badea.
Putem folosi fara nicio problema denumirile de FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA,FC UNIVERSITATEA!
Noi detinem fara tagada ISTORIA,PALMARESUL SI CONTINUITATEA SPORTIVA a echipei istorice UNIVERSITATEA CRAIOVA,fosta STIINTA,fosta UNSR,etc.
Noi detinem exclusiv sigla arhicunoscuta cu LEUL!
Faptul ca ei in continuare se folosesc ilegal si ilegitim de sigla si istoria noastra reprezinta abuzuri care vor fi reglate in timp!
Asa cum se cunoaste exista pe rol multe alte procese civile,Instante nationale ori TAS, dar si penale aflate in diferite faze procesulale ,vor mai dura ani pana se vor finaliza,eu insa sunt increzator ca in final vom castiga TOT,pentru ca noi suntem UNIVERSITATEA CRAIOVA!
IMPOSTURA o sa inceteze intr-o zi!

#48
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Asa rau a ajuns Costea ? Cu asta Becali avea planuri mari.

#49
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

View PostIon_de_la_Raion, on 23 octombrie 2020 - 16:19, said:

Asa rau a ajuns Costea ? Cu asta Becali avea planuri mari.

Becali vrea zeci de milioane pe orice jucator, chiar daca l-a luat cu 50.000 de euro. Pe Costea de ce nu ar fi vrut la fel?

In alta ordine de idei, baietii din PS'97 au ajuns deja la Ploiesti pentru derby.

Attached Files



#50
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Trica inca ne iubeste, dar nu vrea sa mai revina la echipa. Mai jos, interviul din fanatik.ro

FC Universitatea Craiova 1948 este pe locul 2 în clasamentul Ligii a doua, dar asta nu l-a oprit pe patronul echipei, Adrian Mititelu, să îl demită pentru a șasea oară pe Nicolo Napoli.
FANATIK a vorbit cu Eugen Trică, fostul antrenor al echipei, chiar înaintea lui Nicolo Napoli și am aflat câteva lucruri extrem de interesante, de la fostul jucător al Universității Craiova și actual tehnician.
Adrian Mititelu îi are pe lista scurtă pe Mircea Rednic, Ionuț Badea, care tocmai a fost demis de la FC Argeș și surpriză: Eugen Trică, conform gsp.ro.

Eugen, vorbim puțin și de Craiova?
–  Sigur, cum să nu! Eu cred că sunt într-un moment foarte bun acum. Conduc, în… Liga a doua, sunt pe primul loc și au făcut niște partide foarte bune. Eu sunt cu ei, sunt alături de ei tot timpul, îi urmăresc cu jind tot timpul când joacă. Îmi place! Îmi place cum joacă Craiova. Sper să promoveze și au toate șansele, pentru că au adus jucători foarte buni. Sunt alături de ei, mă consider craiovean înainte de toate și țin cu FC Universitatea Craiova!
Eugen, se vorbește de o revenire a ta la Craiova, după ce Nicolo Napoli a fost demis. Cum comentezi?
– Nu, nu se pune problema! Chiar nu se pune problema. Eu deocamdată stau liniștit, probabil că de la iarnă o să încerc să iau o decizie. Sunt ceva discuții, dar momentan nu vreau să… de la iarnă! Au fost discuții cu mai multe cluburi.
Eugen Trică despre un duel între cele două echipe din Craiova: ,,Dacă ar cădea în Cupa României, la cum îi cunosc eu pe jucători, ar câștiga fără probleme cu CS U”
Cum ai vedea un duel în Liga întâi între cele două echipe din Craiova?
– În momentul de față, acuma dacă ar cădea în Cupa României, părerea mea, la cum îi cunosc eu pe jucători și la ambiția lor, ar câștiga fără probleme cu CS U. Au echipă bună, cum ți-am zis.
Nicolo Napoli a fost demis deși era pe primul loc…  E dificil de lucrat cu Adrian Mititelu?
– Nu are rost să comentez eu acuma de Napoli… Hai să încercăm să evităm să criticăm… Îți dai seama, omul investește, am tot respectul pentru el. Ți-am zis, să dea Dumnezeu să realizeze ce și-a propus, pentru că întradevăr, sunt banii lui, a investit foarte muți bani și ar fi păcat ca Universitatea Craiova să nu promoveze în Liga întâi. Eu îl respect foarte mult pentru lucrul ăsta! S-a luptat și se luptă în continuare pentru club și până la urmă 100% va reuși!
Adrian Mititelu tocmai a pierdut la TAS procesul prin care contesta decizia Comitetului Executiv al FRF de a acorda rivalei locale dreptul de a evolua în campionat sub denumirea de Universitatea Craiova….
– Al doilea proces. Mai sunt trei. Hai să vedem la final, când se vor termina toate! Încă o dată îți spun: Universitatea Craiova este cea din Liga a doua! Care să sperăm cu toții că va promova în Liga întâi, acolo unde îi este locul!
Eugen, nu pot să nu te întreb despre plecarea ta de la Craiova. E ceva adevărat legat de ședinta foto pe Oblemenco și amicalul cu Reșita?
– Nu are rost să vorbim acum de asta. Ce a fost, a fost, eu am plecat… la revedere! Ne-am despărțit și punct! Vom vedea pe viitor ce se va întâmpla! Nu vreau să comentez mai mult.
De la echipa din Liga 1, îți place vreun jucător?
– Nu mă interesează de CS U! Nu mă interesează.
Despre echipa națională… S-a tot vorbit și analizat. Ai îmbrăcat și tu tricoul naționalei, cum ți s-a părut jocul României?
–Naționala a început foarte bine! Chiar l-am lăudat pe Mirel Rădoi… Nu știu ce s-a întâmplat în jocurile cu Islanda și Norvegia… Chiar nu pot să înțeleg. A început foarte, foarte bine! Îmi place stilul de joc al echipei naționale, îmi place foarte mult! E un stil modern și nu înțeleg lumea… chiar nu înțeleg ce are lumea cu Mirel! Pentru că omul încearcă un stil modern de joc!
Ceea ce la națională n-a mai fost de mult. Păi ce să facem? Să ne apărăm iar și să stăm la contraatac? Lucrurile astea le fac echipele mici! Toată lumea a criticat jocul echipei naționale: ,,Domne, iar ne apărăm! Hai să atacăm și noi, să stăm cu echipa sus! Să facem pressing, să avem reacție după pierderea balonului!” Eh, în momentul de față, Mirel Rădoi asta face! Asta face!
Și atunci trebuie să avem încredere în continuare în el și să-l lăsăm să își ducă la bun sfârșit contractul. Nu poate să dea roade acum pe moment acest stil de joc! Trebuie timp! Din punctul meu de vedere, trebuie să continue indiferent de ce se întâmplă în cele două meciuri, pentru că avem stil modern de joc!
Jucăm exact ceea ce joacă Germania, ceea ce joacă Spania, cam asta trebuie să vedem la jocul echipei naționale! Asta e, se întâmplă să mai și pierzi așa! Dar părerea mea e că o să dea roade acest stil de joc. Credit în continuarea pentru Mirel Rădoi, fără niciun fel de problemă! Toată lumea vorbește la noi. Ar trebui să mai tacă din gură.

#51
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Avem si echipele de start, conform celor de la prosport.ro:

Petrolul Ploiești: Kitanov – Mendoza, Meijers, Huja, Țicu – Ekollo, Nir Lax – M. Bratu, Pol Roige (cpt.), Diarra – Buhăescu
Rezerve: R. Avram – Val. Balint, Andr. Răuță, Poelmans, Mih. Constantinescu, Saim Tudor, Botic, Rz. Matiș, Beleck
Antrenor: Viorel Moldovan
U Craiova 1948 SA: Rob. Popa – R. Neagu, Paramatti, Diallo, Huyghebaert – Dr. Albu – Vl. Pop, Baeten – Cl. Bălan, Compagno, Rob. Răducanu
Rezerve: Mogoșanu – M. Avram, Blidar, Zimța, Raicea, Stoenac, Al. Munteanu, Andr. Ciolacu, Miuțescu
Antrenor: Dan Vasilică


#52
BT66

BT66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 03.01.2015
Cred ca veti intra la pauza cu 1-0 dupa eurogolul lui Baeten. Ce gol, plecat din tun de la vreo 28-30 m direct in vinclu, de traiectorie nu mai vorbesc, rar astfel de goluri. Va doresc bafta, inca trei puncte si promovare in prima liga mioritica.
Ma intorc la oile mele :) , mai exact la echipa lui GgB, adevarata STEAUA din liga mioritica pomenita mai sus.

#53
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pe final a  fost greu, nici  petrolul nu e echipa proasta
Raducu a avut ceva probleme cu negrul de la petrolul
Ultra sud este vorba de radu negru nu neagu

Penalty-ul ala mirosea de la distanta a facatura ,  arbitrul a cam tinut cu ei, le-a dat de multe ori lovituri libere si penalty-ul asta inventat

Edited by karax, 25 October 2020 - 22:12.


#54
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Continuam drumul catre Liga 1... Se pare ca nu avem adversar in liga secunda.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate