Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

F.C. "U" Craiova 1948

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#19
chicharito

chicharito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 24.11.2015
Pai cred ca din acelasi motiv pentru care au plecat si Trica, Puscas, Marcel Iancu, etc. Pur si simplu nu pot intelege cum poate lucra cineva pentru sau cu oameni ca Mitichelu, Ioan Niculae, Becali, etc. Ma intreb daca se va schimba vreodata mentalitatea patronului roman care isi vede angajatul ca pe un sclav, ca pe un servitor care daca nu face cum vrea seful e dat afara. Posted Image

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai pe Trica cica vor sa-l puna.

#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Cu recea au avut cateva ratari si greseli in aparare.  La golul 3 al celor de la recea s-a gresit rau.  Au avut cei din recea si cateva ocazii.  Nu stiu dece , se rateaza mult la poarta adversa.  Is cateva ocazii in fiecare meci ce se rateaza usor.  Prea usor, desi mingea e dusa pana aproape de careu

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Astia de la Recea nu-s chiar asa de slabi cum ii vad unii. Au batut si pe Rapid, dupa ce au revenit de la 0-1. Echipele care revin dupa ce sint conduse dau dovada de caracter.

#23
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 Ion_de_la_Raion, on 13 octombrie 2020 - 02:06, said:

Pai pe Trica cica vor sa-l puna.

Trica e un tradator! Zilele trecute era la o terasa in centru cu Sorin Cartu si inca cativa de la clonati. Ce sa caute din nou la echipa? Ar insemna ca nea Ady nu are caracter!

#24
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 15.01.2020
LA faza cu tradatorii nu sunt de acord cu tine. Adica sa nu se mai salute cu cartu daca se intalnesc pe strada sau ce vrei sa zici?

#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
https://www.onlinesp...poli-nid-141139

Edited by Ion_de_la_Raion, 13 October 2020 - 17:43.


#26
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 Z_E_U_S, on 13 octombrie 2020 - 16:53, said:

LA faza cu tradatorii nu sunt de acord cu tine. Adica sa nu se mai salute cu cartu daca se intalnesc pe strada sau ce vrei sa zici?
Una e sa te saluti cu el pe strada, alta e sa stai cu el la terasa si sa faci glume pe seama lui nea Ady, care te-a platit atatea luni ca antrenor. E vorba de bun simt aici, dar Trica nu cred ca avut vreodata prea mult din aceasta calitate.
Nu inteleg ce a vrut domnul Mititelu sa faca prin numirea preparatorului fizic pe banca echipei - sigur e vreo strategie la mijloc. Banuiesc ca adevaratul antrenor ramane Adrian Filip, iar Dan Vasilica este doar in acte noul antrenor.

#27
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Las' ca nici littleman, pe care il faci domn (nu stiu de ce) nu a fost cine stie ce sfant.

#28
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 Ion_de_la_Raion, on 13 octombrie 2020 - 18:34, said:

Las' ca nici littleman, pe care il faci domn (nu stiu de ce) nu a fost cine stie ce sfant.

Tu tii cu Craiolguta sau...? Vezi ca e un topic separat pentru echipa aia!

#29
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Ai făcut mare prostie că ai deschis topicul ăsta și ai pus numele fc u Craiova. Mi se pare că le faci jocul clonaților și văd că mulți au pus botul. Poate ești chiar un clonat infiltrat în tabăra FCU.  Puteai să pui numele la topic FC Universitatea 1948 sau FC Universitatea Craiova, sau Fotbal Club Universitatea 1948, etc..  dar nu tu ai pus FC U Craiova 1948 total aiurea.
Eu nu mă las așa de prostit ușor ca alții.
Aveam un thread și threadul se numește Universitatea Craiova, ăla era threadul nostru. Tu ai făcut topicul ăsta doar ca să legitimezi clonații de la CSU și denumirea de Universitatea Craiova de pe threadul respectiv. Posted Image
Vezi ce repede m-am prins?! Posted Image

Edited by -koss-, 13 October 2020 - 19:25.


#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 UltraSud, on 13 octombrie 2020 - 18:36, said:

Tu tii cu Craiolguta sau...? Vezi ca e un topic separat pentru echipa aia!

Eu? Cu Rapid.

Edited by Ion_de_la_Raion, 13 October 2020 - 21:25.


#31
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 -koss-, on 13 octombrie 2020 - 19:22, said:

Ai făcut mare prostie că ai deschis topicul ăsta și ai pus numele fc u Craiova. Mi se pare că le faci jocul clonaților și văd că mulți au pus botul. Poate ești chiar un clonat infiltrat în tabăra FCU.  Puteai să pui numele la topic FC Universitatea 1948 sau FC Universitatea Craiova, sau Fotbal Club Universitatea 1948, etc..  dar nu tu ai pus FC U Craiova 1948 total aiurea.
Eu nu mă las așa de prostit ușor ca alții.
Aveam un thread și threadul se numește Universitatea Craiova, ăla era threadul nostru. Tu ai făcut topicul ăsta doar ca să legitimezi clonații de la CSU și denumirea de Universitatea Craiova de pe threadul respectiv. Posted Image
Vezi ce repede m-am prins?! Posted Image

Probabil tu nu cunosti ce scrie pe site-ul oficial. Echipa se numeste U Craiova 1948 SA, nu FC Universitatea 1948, nu Fotbal Club Universitatea 1948, nu cum ai tu impresia. Tare mi-e ca tu esti o sageata de-a PeSeDe-ului din Craiova, platita sa agite spiritele. Vroiai sa fac topicul cu FC Universitatea, in conditiile in care clonatii au hotarare in instanta care obliga echipa sa nu foloseasca asta in denumire? Eu prefer sa folosesc denumirea adevarata a echipei, nu ce-mi sugerezi tu. Ia fa tu bine si du-te pe topicul clonatilor si lasa-ne pe noi in pace.

 UltraSud, on 10 octombrie 2020 - 22:04, said:

Denumirea Oficiala e structurii sportive: U Craiova 1948 SA, cu sediul in Craiova, str. Sfantul Dumitru nr. 1.


#32
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 UltraSud, on 14 octombrie 2020 - 12:41, said:

Probabil tu nu cunosti ce scrie pe site-ul oficial. Echipa se numeste U Craiova 1948 SA, nu FC Universitatea 1948, nu Fotbal Club Universitatea 1948, nu cum ai tu impresia. Tare mi-e ca tu esti o sageata de-a PeSeDe-ului din Craiova, platita sa agite spiritele. Vroiai sa fac topicul cu FC Universitatea, in conditiile in care clonatii au hotarare in instanta care obliga echipa sa nu foloseasca asta in denumire? Eu prefer sa folosesc denumirea adevarata a echipei, nu ce-mi sugerezi tu. Ia fa tu bine si du-te pe topicul clonatilor si lasa-ne pe noi in pace.

Ba nene exagerezi grav de tot. Esti doar o sageata a clonatilor. Ti-ai dat arama pe fata. Du-te la Craiolguta ta. Tu nu ai nicio treaba cu FC Universitatea Craiova. Vezi ce te-am prins? I-auzi  la el U Craiova 1948 SA. Ba desteptule asa se numeste societatea. Si la clonatii de la CSU societatea se numeste U Craiova 1948 Club Sportiv SA.
Pe cine incerci sa prostesti tu ? Pe mine unul nu ai reusit ca eu nu pun botul la vrajeli de clonati.
Si-au facut clonatii clone pe forum. Ce v-a dus capul ba baieti. Nu v-a tinut sa deschideti topic cu idul vostru de suporteri CSU Craiolguta nu?
Denumirea oficiala a echipei este FC Universitatea 1948 nu ce debitezi tu pe aici.
Mai ti-ai facut si cont cu numele UltraSud. Ce ultrasud esti tu ba baiatule. Esti clonat infiltrat de la CSU ca atat va duce capul. Numai la mizerii si la invarteli de 2 lei.

Edited by -koss-, 15 October 2020 - 12:21.


#33
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 -koss-, on 15 octombrie 2020 - 12:14, said:

Ba nene exagerezi grav de tot. Esti doar o sageata a clonatilor. Ti-ai dat arama pe fata. Du-te la Craiolguta ta. Tu nu ai nicio treaba cu FC Universitatea Craiova. Vezi ce te-am prins? I-auzi  la el U Craiova 1948 SA. Ba desteptule asa se numeste societatea. Si la clonatii de la CSU societatea se numeste U Craiova 1948 Club Sportiv SA.
Pe cine incerci sa prostesti tu ? Pe mine unul nu ai reusit ca eu nu pun botul la vrajeli de clonati.
Si-au facut clonatii clone pe forum. Ce v-a dus capul ba baieti. Nu v-a tinut sa deschideti topic cu idul vostru de suporteri CSU Craiolguta nu?
Denumirea oficiala a echipei este FC Universitatea 1948 nu ce debitezi tu pe aici.
Mai ti-ai facut si cont cu numele UltraSud. Ce ultrasud esti tu ba baiatule. Esti clonat infiltrat de la CSU ca atat va duce capul. Numai la mizerii si la invarteli de 2 lei.

Eu inchei orice discutie cu tine aici. Mergi pe topicul ala si lasa-ne in pace. Nu te-a invitat nimeni aici.

Si acum on-topic!

Amanarea pronuntarii pe Recursul lui
Badea este de RAU AUGUR !
Presedintele Completului de judecata magistratul Marian Buda doljean la origine,fost judecator in cadrul instantelor craiovene ,nu avea niciun motiv sa amane pronuntarea atita timp !
Va spun direct fara nicio teama Buda si Rotaru sunt pe mana de mult timp,am dovezi si o sa le duc la Sectia Speciala!
Rotaru isi doreste cu orice pret casarea hotararii Curtii de Apel Timisoara trimiterea la rejudecare in faza apelului ori poate chiar la fond!
Asta insemna alti 2- 3 ani de proces!
L-am recuzat pe Buda,el s a abtinut formal,degeaba insa,a ramas in dosar!
Daca ar fi dorit sa nu fie implicat n ar fi fost nicio problema sa iese din cauza,insa a vrut sa ramana cu orice pret!
Vreau sa stiti ca Buda este implicat si in procesul cu marca ,a dirijat totul din umbra,inclusiv stramutarea de la Craiova la Timisoara a fost manevrata de el!
Oricum soarta ADEVARULUI SI A DREPTATII SE VA DECIDE ODATA CU ACEASTA DECIZIE!
Daca si de data asta justitia ii face jocurile lui Rotaru Eu unul spun stop! A trecut UN DECENIU de cand ma lupt prin instante cu dreptatea in mana!



Oare ce pregatesc jigodiile de Rotaru si Badea?!

Attached Files



#34
chicharito

chicharito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 24.11.2015
Ce amuzanti sunt mititeii astia...sunt oglinda perfecta a echipei si a patronului. Posted Image Posted Image

#35
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 UltraSud, on 15 octombrie 2020 - 23:32, said:

Eu inchei orice discutie cu tine aici. Mergi pe topicul ala si lasa-ne in pace. Nu te-a invitat nimeni aici.


Meștere, păi ce e topic cu invitație exclusivă ăsta??? Posted Image, Doamne, mare  ți-e grădina Doamne. Tu cred că ești pus să faci de râs echipa FC Universitatea Craiova sau mai grav o faci de râs fără să vrei... Posted Image

Zici că ești mititelu sub acoperire... sau vreun băiat din Peluza Nord. Posted Image

Edited by -koss-, 16 October 2020 - 18:00.


#36
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020
Fostul președinte al FRF, Mircea Sandu, 67 de ani, nu a scăpat definitiv după porcesul dezafiilerii Universității Craiova, iar bătăliile s-au mutat acum în civil. Însă, între timp pe capul acestuia a mai apărut un alt dosar greu. Fostul șef al Federației Române de Fotbal, a fost trimis în judecată de către DIICOT (Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism), alături de alți 2 inculpați, pentru „constituirea unui grup infracțional organizat, delapidare și spălare de bani”, informează g4media.
Sandu și alți 2 inculpați și-au însușit suma de 3.895.590,34 de lei pentru construirea bazei de pregătire de la Buftea, ar această sumă nu a fost folosită în mod corespunzător. Anchetatorii susțin că sumele folosite la construcție au fost mărite. Baza a fost construită de Federaţie între 2009 şi 2011, în mandatul lui Mircea Sandu, costând 3,5 milioane de euro. Sumele de construcţie şi de proiectare au fost considerate nejustificat de mari de procurorii DIICOT.
„Prin rechizitoriul din data de 05.10.2020, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Structura Centrală au dispus trimiterea în judecată a unui număr de 3 inculpați, pentru săvârșirea infracțiunilor de constituire a unui grup infracțional organizat, delapidare și spălare de bani.
În cauză s-a reținut faptul că în perioada 2009-2010, cei trei inculpați au constituit un grup infracţional organizat care a avut ca scop însuşirea din patrimoniul unei instituții cu profil sportiv a sumei de 3.895.590,34 de lei, provenită din încheierea uni contract de execuție lucrări având ca obiectiv construcția unui centru de fotbal pe raza localității Buftea, județul Ilfov. În vederea atingerii scopului infracţional, a fost creat un circuit fictiv prin intermediul căruia au fost încheiate succesiv contracte de antrepiză şi subantrepiză între mai multe societăţi comerciale controlate de către membrii grupului infracţional, prin intermediul cărora au fost transferate sumele de bani provenite din contractele încheiate cu instituția cu priofil sportiv. O parte din aceste sume au revenit ulterior membrilor grupării infracţionale disimulate sub forma „restituire împrumut asociat”, „dividende”, etc.”, se arată în comunicatul DIICOT.
Dosarul a fost înaintat spre competentă soluționare Tribunalului București. Facem precizarea că pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile şi garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție - comunicat DIICOT


sursa: editie.ro


Dumnezeu nu doarme! Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate