Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Receiver BT conectat la portul USB al unui miniseisem audio fara AUX IN

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Salut.
Am tot cautat un astfel de receiver si nu am gasit.
Poate stiti voi vreunul.
Ideea e ca am un minisistem care se aude decent, cu SD si USB dar care nu are AUX IN. Asta pentru ca ascult de obicei radio pe net si l-as folosi ca boxe BT stationar sperand ca un astfel de receiver nu ar depasi 50 lei.
Multumesc.

Edited by forbs, 10 October 2020 - 14:17.


#2
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
nu cred ca exista. usb-ul nu are ceva standard pentru transmisie audio / streaming.
sistemul tau probabil ca vrea stick usb, nu? adica sa citeasca fisiere de pe el

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Iti trebuie un adaptor BT catre RCA. Sunt o caruta pe piata. Yamaha, Logitech au...

Sau BT catre USB. Iar, gasesti multe.

#4
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Se vede ca exista, dar nu am folosit deci nu pot recomanda vreunul. E vorba de receivere Bluetooth conectate la un port USB care prezinta melodiile primite ca o serie de fisiere MP3, asa ca daca device-ul gazda poate reda MP3-uri de un stick USB atunci se poate folosi cu succes. Atentie ca sunt unele care au nevoie si de o conexiune jack 3,5mm pentru a reda muzica, acestea folosind portul USB doar pentru alimentare.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/evnN34xI1LE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

LE: Hm, acela pare ceva care cauta finantare acum multi ani, deci nu stiu daca e de gasit pe undeva ca sa devina realitate. Uite aici e vorba despre care se zice ca exista.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tvCOpf4Ow4M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sags, 10 October 2020 - 14:57.


#5
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
ala e un fel de artificiu care vrea sa fraiereasca playerul sa vada fisiere mp3.
nu cred ca ar functiona cu orice player sau ar functiona cu intreruperi si alte probleme.
in final depinde de cum citeste playerul fisierele.

#6
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Multumesc pentru interes.
Nu-mi ramane decat sa caut sa identific iesirea audio din modulul TAPE sau din cel USB / SD analog si sa leg un jack pe post AUX IN. La acesta sa leg un receiver BT.
Stiu ca aceste playere de pe suport USB / SD sunt primitive, doar ca am sperat sa existe si un astfel de receiver.

Edited by forbs, 10 October 2020 - 16:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate