Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

WhatsApp si facebook messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

alex321

alex321

Senior Member

• Grup: Senior Members

trandafirdoru, on 11 octombrie 2020 - 17:39, said:

In telefonul tau nu poate sa iti instaleze baietii profil de dezvoltator Posted Image
Cat despre vpn, proxy ce sa mai discutam. Poti sa te uiti in captura proprie de ecran de mai sus.

Le: Era suficient sa citesti si articolul acela din link cu atentie dar vad ca deja stii ca tinerii platiti de facebook ti-au instalat. Sau apple.

Eu am incheiat. Bafta cu telefonul!
Multumesc

waterman, on 11 octombrie 2020 - 19:18, said:

Orice service GSM

Cu cine te cerți și de ce ești așa supărat pe coleg ?

Ia uite aici ce scrie la Onavo pe site

“iPhone and iPad come with VPN software pre-loaded which is used by Onavo Protect. When you first launch Onavo Protect you'll be requested to install a "VPN Profile". This profile is used to configure the iPhone or iPad internal VPN to work with Onavo's Data Protection cloud service. Please follow the instructions to ensure your profile is installed correctly.”

https://www.onavo.com/faq
Corect waterman . Acum 5 ani cred ca fiind preinstalat si fiind necesar la vremea aia poate am dat un click sau poate nu.
Aveam wireless la Servici si acasa si in cele mai multe deplasari. Se conecta automat .

Folosind rar cele 2 aplicatii nu am bagat de seama acel fenomen reclamat in topic.
Acum cu pandemia prin banci sau spitale , farmacii mi se mai trimiteau documente si nu le primeam.
Asa am observat defectiunea. Proxi pus cu stiinta de apple si facebook.

Acum "ma frige " de un iphone nou , cu 3 zile inainte de lansarea Iphone 12 .
Astept o luna - doua sa se aranjeze preturile poate . Altel iau un 11 .

trandafirdoru, on 11 octombrie 2020 - 19:32, said:

Pai tu intelegi ce scrie acolo? Posted Image Fara suparare...
Iphone si ipad vine cu program preincarcat pentru utilizarea de vpn, vpn care este utilizat si de onavo ca sa vada ce trafic faci.

Adica in traducere:
Iphone si ipad are deja suport pentru vpn. Software preinstalat in sistemul de operare pentru a folosi vpn.
Onavo foloseste vpn si acest vpn poate fi folosit pe apple fara sa instalezi alt soft.

Apoi:
Cand lansezi prima data (mizeria de) onavo, ti se va cere sa instalezi profiul vpn (adica setarile onavo pt vpn).
Acest profil este utilizat de iphone sau ipad ca sa functioneze cu onavo (teapa cloud protectie)

PS: nu ma cert cu nimeni Posted Image
Ai zis ca ai incheiat . Tu cind instalezi ceva de pe kit-ul original si iti spune ceva te duci si cercetezi .
Acum 5 ani era necesar , era de firma.

PS Cind vine un update de windows necesar , critic il cercetezi inainte ?

trandafirdoru

trandafirdoru

Active Member

• Grup: Members
Alex321, da, am incheiat subiectul asta cu tine. Nu ma interesează nimic de kitul original, necesar acum 5 ani pentru ca era pe firma. Numai tu stii ce zici aici. :)
Ce ai citat, era raspuns pentru waterman, nu pentru tine.
Tu fa ce crezi, crezi ce vrei, eu am vrut sa te ajut sa intelegi, n-ai acceptat, ba chiar te-ai pus contra. Salut!

Edited by trandafirdoru, 11 October 2020 - 20:04.

alex321

alex321

Senior Member

• Grup: Senior Members

trandafirdoru, on 11 octombrie 2020 - 19:49, said:

Alex321, da, am incheiat subiectul asta cu tine. Nu ma interesează nimic de kitul original, necesar acum 5 ani pentru ca era pe firma. Numai tu stii ce zici aici. Posted Image
Ce ai citat, era raspuns pentru waterman, nu pentru tine.
Tu fa ce crezi, crezi ce vrei, eu am vrut sa te ajut sa intelegi, n-ai acceptat, ba chiar te-ai pus contra. Salut!
ma bucur

Daca acel proxi vine in kitul original la Iphone dai next , next da? Acum 5 ani cind s-a executat operatiunea nu stiam ca
acel proxi imi va bana cei 2 mesengeri (care intre noi fie vorba sunt chiar nesiguri).
Pe date mobile ca pe wi fi mergeau struna.

Oricum multumesc pentru frumoasele intentii.

Edited by alex321, 11 October 2020 - 20:15.

kvlq

kvlq

Active Member

• Grup: Members
Noul update (23.3.77) al Whatsapp vine in sfarsit cu picture-in-picture pentru apeluri video.

Erwod

Erwod

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ca sa nu mai deschid alt topic, mai are cineva urmatorul bug pe FB Messenger (iOS 16.3.1):
- primesti un mesaj cand telefonul e cu ecranul oprit
- deschizi mesajul folosind notificarea din lockscreen
- raspunzi la mesaj, dupa care mergi inapoi in Home -> aplicatia ramane cu badge de un mesaj necitit
Ca sa dispara badge-ul, trebuie sa mergi inapoi in aplicatie, sa dai "back" pentru a ajunge inapoi la lista de chat-uri, dupa care din nou "Home".
Poate nu l-a prea observat lumea, dar odata ce il observi, devine stupid de enervant. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate