Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

De ce nu poate să fie djl precum restul?

  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#73
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007

View PostNeaceasca85, on 19 octombrie 2020 - 10:24, said:

Kokoshmare, exista persoane Asperger care conduc fara probleme masina?
exista desigur dar studiile sunt facute la americani unde cam toata lumea e sofer. Dar sofatul fiind o activitate prin excelenta sociala , se pare ca sunt unele probleme
Uite multe materiale

#74
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Tin mult la @djl.

A nu fi cu turma, a discerne toate aberatiile din jurul nostru, a avea o opinie (sau a-ti face o opinie pe baza unei analize) denota inteligenta.
Atunci cand nu te intereseaza trend-ul, sau mai mult, cand stii ca esti marginalizat de societate daca nu esti cu turma: fie ca vorbim de filme, muzici, sau ... orice altceva, si totusi esti tu, denota inca o data inteligenta. Din toate punctele de vedere.

Daca ii zici unei tipe ca nu te uiti la filme, nu ai abonament la Netflix sau HBO, si nici nu ai luat pe rand toate serialele GoT esti ,,ciudat". Aici s-a ajuns ...[si nu vorbim de cazuri izolate]

Respectul meu.

Si apropo, chiar daca eu (sau colegii de pe forum) mai facem mici glumite pe seama iubirii tale fata de lucrurile vintage, sunt doar atat: glumite. Sper sa nu le consideri altceva!

Edited by Rhesus, 19 October 2020 - 10:36.


#75
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
djl imi e ca un frate. Mai ales ca colegul de facultate nu mai comunica, s-a inchis de tot in el.

Doamne ce usor era lunea inainte de 2014. Ma trezeam la 11, astfel si duminica seara/noaptea eram pe geagiki, pe muzica si forumuri. Acum cand se face ora 01, opresc muzica.

Primavara 2013-cea mai faina din toata viata. Am fost prima data intr-o salina si prima data la noile stranduri de la Caciulata. Melodii una si una. Follow me down to Marabou, let me put my love into you. Antonia. De la ea am invatat ca in Paris exista Rue de Rivoli.

Cer scuze moderatorilor.

Edited by Neaceasca85, 19 October 2020 - 10:41.


#76
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Ce ar fi sa urmariti cu trenul furtuni ?Posted Image

#77
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Pierzi furtuna pana se misca CFR-ul.

Sunt mai obsedat ca oricand de becurile cu descarcare in vapori de mercur si de sodiu. Imi pare rau ca grupul de pasionati nu s-a constituit pe Softpedia inainte de 2014. Am facut si eu rost pentru prima oara de un astfel de bec si nu am timp sa-l aprind, imi rup din somn pentru asta.

Ah, instalatorul zice ca vine la ora 15, scap de la birou. Hai sa mai si muncesc ceva, totusi.

Vreau lockdown Covid, dar sa mi se dea voie sa ma plimb in oras. Nu mai vine Craciunul odata. Cand a venit carantina in martie, chiar nu mai puteam de atata munca. Atunci am inceput sa urmaresc clipuri poloneze cu lampi stradale. Daca nu era interzisa plimbarea pe strazi, era perfect.

Edited by Neaceasca85, 19 October 2020 - 10:55.


#78
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Lockdown - binecuvantarea introvertitilor.

#79
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Si a gamerilor, insa eu vreau sa ma pot plimba o ora macar la miezul noptii cand orasul e liber. Nu sa fiu stresat cand vad masini de Politie. Ar trebui sa ma simt safe cand vad Politie, Politie Locala si Jandarmerie, nu ma poate talhari nimeni.

#80
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
tu vrei reguli dar doar pt fraieri, nu pt tine
tipic românesc

măcar fă-te polițai, atunci ai dreptul să mergi pe stradă la miezul nopții. doar că te plimbi unde vrea comandantul nu unde vrei tu ;)

#81
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Apropo, nu te insura, ca atunci sigur nu vei mai face ce vrei tu.

#82
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
da chiar neaceasca, tu nu erai ăla cu țâțe mari (preferințe) ?

nu ți se pare că ești cam pretențios la partenere în condițiile date?
în locul tău săream pe orice scândură care respiră, nu stau să visez la lăptărie

#83
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Mda, la modul ca cere, dar nu ofera. Lasa omul sa viseze, totusi. Ce, eu nu imi doresc sa moara sefu', dar nu fac nimic in privinta asta?

#84
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Politist se face cine ii plac militaria si uniforma, eu nu sunt pentru asa ceva. Plus ca e masca obligatorie in timpul serviciului.

Sa fiu langa o tipa cu laptarie ma simt foarte high, sa fiu langa una fara ma simt deprimat.

#85
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
aș mai adăuga că țâțele mari sunt overrated, de obicei vin la pachet cu grăsanca, sau tendința de îngrășare

și chiar dacă te bucuri 2-3 ani când poate e tânără și nu se vede, nu o să mai fie așa plăcut când ia proporții și rămâi cu halterofila pe cap

#86
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Pai imi plac si grase daca sunt bine proportionate la corp si frumoase la fatza. Urasc standardele alea anorexice.

Si djl e pretentios la femei, a zis ceva cu care rezonez si eu, partenera trebuie sa-ti bucure viata, nu sa ti-o ingreuneze. Cat am dorit-o pe aia din gasca, dar si ea si toti din jur erau impotriva. Dar tot am avut noroc de o seara cu ea acasa. Ascultam muzica si nu stiam ca venise. Apoi i-am zis spune-mi ce melodii ai auzit, mi le-a zis bine. Raluka-Out of your Business.Posted Image

Era dezastru si ca gospodina, gazda ei din facultate arata horror, nici macar WC-ul nu era curatat. Si fatza de perna neagra, mancare arsa pe aragaz.

In afara de aer conditionat, somn, mancare si muzica, nu aveam nimic in comun.

Edited by Neaceasca85, 19 October 2020 - 12:07.


#87
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

View PostPuferiu_, on 19 octombrie 2020 - 11:29, said:

Lockdown - binecuvantarea introvertitilor.

În cazul meu cu siguranţă nu e.

View PostKokoshmare, on 19 octombrie 2020 - 10:32, said:

exista desigur dar studiile sunt facute la americani unde cam toata lumea e sofer. Dar sofatul fiind o activitate prin excelenta sociala , se pare ca sunt unele probleme
Uite multe materiale

Dacă-s biciclist, se pune?

#88
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Eu sunt sofer dar nu sunt biciclist. Nici moto-ciclist nu vreau, desi multe bunaciuni stau calare pe motociclist, in spate.

Nu am BMW ci am VW Golf 5.

#89
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,813
  • Înscris: 15.08.2014
@neaceasca : tu esti nostalgic dupa o perioada de  fericire pe care efectiv ai trait o si din care ai fost smuls brusc de decesul tatalui tau. Nostagia ta e de inteles, toti avel+- momenre din astea.
Doar ca djl e nostalgic dupa niste epoci pe care nu le a trait si deci nu stie despre ce i vb. Idealizeaza un trecut pe care nu l a teait. De parca in epocile pe care le idealizeaza nu au fost saraci, bolnavi, oameni traond in mizerie si suferinta. El isi inchipuie ca s ar fi nascut in clasa de mijloc, sanatos, viata de huzur, dar daca se nastea in lumea de jos ?
Sa nu mai zic ca in vremurile pe care le idealizeaza se murea de la o simpla infectie la masea. Mare fericire.

#90
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostNeaceasca85, on 19 octombrie 2020 - 11:58, said:

Si djl e pretentios la femei


evident că este :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate