Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Din USA in Europa de vest

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#145
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu stiu daca glumesti...
S-a spart in doua, una a luat-o in sus prin dreapta, una... o luase spre stanga, spre Golf, dar vad ca sta acolo, nu se hotaraste. Zic unii care se pricep cat-de-cat ca nu prea are cum sa mai mearga spre stanga, ca e o mare zona de presiuni inalte in Mexic si ii pune frana. Sper sa se stinga in pisici acolo...am avion pe 16 din Houston, Doamne-ajuta.
Nu prea am timp de stiri aici, dar mi-a zis soata ca s-a inundat Florida rau... de aia intrebam colega cum o fi.
Oricum, ciudata furtuna, atipica.

Edited by viotl, 11 November 2020 - 08:03.


#146
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Glumeam; nu tu esti cu cercurile? cred ca au sters posturile.

Edited by MembruAnonim, 11 November 2020 - 18:27.


#147
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Nu stiu de ce mentionezi Austria si deloc Germania. Pana la urma care e diferenta intre ele?

Austria e practic o Bavarie care se numeste altfel, si mie imi plac atat austriecii cat si bavarezii, deci ia in calcul lejer si sudul Germaniei. Svabii din Baden Wurttemberg intr-adevar sunt mai neprietenosi, insa in rest nu vad vreun motiv de aversiune fata de germani.

Eu am colegi care au studiat in Germania in limba engleza, la universitati ca Bremen, Kaiserslautern sau Heidelberg, deci se poate.
Fiind pe domeniu tehnic eu spun ca nu exista nicio alta solutie mai sigura ca Germania sau poate UK.
Tine cont ca DE e stat social, spui ca te intereseaza asta pt pensie, etc. Aside la gurarea de sanatate acopera aproape tot, de la picioare rupte, operatii complicate, depresii si operatia de cezariana de la nastere. Controalele gratuite, periorice, scoala gratuita, universitati de toate felurile, etc.

#148
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 MembruAnonim, on 11 noiembrie 2020 - 18:27, said:

Glumeam; nu tu esti cu cercurile? cred ca au sters posturile.
Eu sunt...dar sh-sh nu spune la nimeni... :D... Erau cu cerneala temporara, de aia s-au dus. (iesise un fiasco...si nu era chiar locul aici)

Vad ca se monteaza alta furtuna... urata rau.... dar e la nord de Columbia, nu stiu daca ajunge la la Florida asta, s-ar putea sa se sparga intre Cuba si Mexic.

Ufff, se pare ca s-a suparat colega Lia....

#149
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 giuliani, on 12 noiembrie 2020 - 16:08, said:

Tine cont ca DE e stat social, spui ca te intereseaza asta pt pensie, etc. Aside la gurarea de sanatate acopera aproape tot, de la picioare rupte, operatii complicate, depresii si operatia de cezariana de la nastere. Controalele gratuite, periorice, scoala gratuita, universitati de toate felurile, etc.
Cred că-i plin acolo de pensionare care-și fac cezariene :tomato: :P :)

#150
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 giuliani, on 12 noiembrie 2020 - 16:08, said:

la gurarea de sanatate acopera aproape tot
Cam prin toate Europa vestica e la fel...

#151
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Karhu, on 13 noiembrie 2020 - 09:21, said:

Cam prin toate Europa vestica e la fel...

Da, probabil tu stii mai bine ca esti in domeniu, dar nu stiu exact cum sta treaba in Anglia, am inteles ca ar fi putin diferit.

Ideea e ca dpdv tehnic eu cred ca Germania e prima optiune pt cineva din domeniu, daca la nivel de educatie+sanatate + infrastructura e totul in regula e o varianta de luat in calcul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate