Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Flickering doar cand afisez unele poze, culori

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
planetfun85

planetfun85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2009
Buna seara !

De ceva timp am achizitionat un monitor Dell SE2719HR. Nu prea am avut timp sa ma uit mult la el, dar am observat ca in unele aplicatii, cand afisez anumite poze(lightroom windows), imaginea are un flicker sesizabil. Am observat si ca pe un gri anume, cand umblu la contrast si luminozitate incepe sa se vada diversi 'purici'. Am incercat sa caut pe internet solutii, am incercat cu placa video integrata, tot la fel face. E conectat pe hdmi la 75Hz. Am observat ca pe 60Hz nu face, pe 75,da. Daca schimb de pe rgb pe ycbgr 444 pozele acelea nu mai flickeresc, dar puricii tot ii am. Pe vga outpoot - limited nu face flicker, pe full da. Atasez si banala poze cu care am probleme. S-a mai comfruntat cineva cu ceva macar asemanator ?

Multumesc.

Attached Files


Edited by planetfun85, 07 October 2020 - 22:02.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Încearcă cu altă placă video. Și alt cablu.
Dacă face la fel, garanție.

#3
planetfun85

planetfun85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2009
am incercat, face la fel. cred ca il trimit la loc. Voiam sa ma asigur ca nu e ceva de la mine, dar prea l-am intors pe toate partile si nimic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate