Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...

Invertor Victron Easysolar-II 48/...
 "Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson
 plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d
 switch Gigabit POE pentru toate e...

Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

Huawei P40 - GMS

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

• Grup: Members

View Postshymano, on 16 decembrie 2020 - 23:08, said:

Daca vrei logare in YouTube, baga MicroG si YouTube Vanced.
Intri pe vancedapp.com, descarci Vanced manager.
Din el descarci microG si YouTube Vanced.
Primul instalat, microG, apoi YouTube Vanced.
Inainte de toate, dupa ce le instalezi fara sa le deschizi, intri in setari la microG si debifezi: 1).Google cloud messaging si 2).Google device registration.
Dupa asta, intri in YouTube Vanced si te loghezi cu contul de gmail.
Da, stiu de aceste doua apkuri. Acum folosesc browserul Chromium care pot accesa Youtube si Music Youtube, plus servicii Google versiunea online.

d0d00

d0d00

Active Member

Și eu care am venit de la p20 pro, acum am de 3 zile p 30 pro și ma gândeam sa trec la p 40, simplu nu pro, merita?

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View Postd0d00, on 10 ianuarie 2021 - 23:22, said:

Și eu care am venit de la p20 pro, acum am de 3 zile p 30 pro și ma gândeam sa trec la p 40, simplu nu pro, merita?
Daca crezi ca poti sta fara Google (nativ), P40 recomand.
Si pe urma sa le instalezi prin Aurora Store si Dual Space.

Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

Junior Member

• Grup: Validating
De curiozitate poate sa imi spuna cineva cum este calitatea apelurilor/semnalul la modelul P40? Multumesc!

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View PostAndrei_Dumi, on 06 martie 2021 - 19:04, said:

De curiozitate poate sa imi spuna cineva cum este calitatea apelurilor/semnalul la modelul P40? Multumesc!
Sunt unele probleme cu telefoanele Huawei la capitolul calitate semnal. Parintii mei dooua telefoane Huawei noi si
uneori se perde semnalul. Asa ca... incerc ca in zielele acestea sa cumpar alt telefon de la alt producator.

Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

Junior Member

View PostGT_Xpress, on 08 martie 2021 - 13:32, said:

Sunt unele probleme cu telefoanele Huawei la capitolul calitate semnal. Parintii mei dooua telefoane Huawei noi si
uneori se perde semnalul. Asa ca... incerc ca in zielele acestea sa cumpar alt telefon de la alt producator.

Si eu citisem undeva tot pe forum cum ca Huawei ar fi mai bune la semnal cel putin in comparatie cu Samsung....

shymano

shymano

Guru Member

• Grup: Senior Members
GT_Xpress, ce telefoane au ai tai ?? Si la ce operatori ??
De cand am trecut pe Huawei (de cand a aparut Ascend P6) am avut P6, P7, P9, P10 lite, Mate10 pro, P40 pro, Mate40 pro.
Cu niciunul nu am avut probleme de semnal.
Ba, din contra, in testele facute in zone cu semnal mai slab, date de mediul inconjurator (de ex, la serviciu - pereti foarte grosi, antene multe si diverse, buruiaje, etc), Huawei-urile au stat mai bine in fata altora de la Samsung, LG, Sony (comparatii facute cu telefoanele de top de la vremea respectiva). Pe la tara, in zone cu semnal mai slab, la fel, deasupra altora ...

Edited by shymano, 08 March 2021 - 14:40.

shymano

shymano

Guru Member

@Andrei_Dumi: Uite, aici spune ca are acelasi procesor, modem, conectivitate de pe P40 pro (min 16:15).
So, nu e motiv de panica in ceea ce priveste semnalul.

badmania98

badmania98

Nenea

Din punctul meu de vedere telefoanele Huawei stau cel mai bine la semnal. Cred că problema este de la operator.

Edited by badmania98, 08 March 2021 - 15:18.

sorin8181

sorin8181

Member

Confirm, din experienta mea cu huawei, telefoanele lor stau mai bine la semnal fata de alte branduri

d0d00

d0d00

Active Member

P40 pro, sta foarte bine la capitolul semnal 📶

shymano

shymano

Guru Member

View Postshymano, on 08 martie 2021 - 15:05, said:

@Andrei_Dumi: Uite, aici spune ca are acelasi procesor, modem, conectivitate de pe P40 pro (min 16:15).
So, nu e motiv de panica in ceea ce priveste semnalul.
Sorry, nu am vazut ca nu a luat linkul ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VO-xQ6Wd-ok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Andrei_Dumi

Andrei_Dumi

Junior Member

View Postshymano, on 08 martie 2021 - 20:54, said:

Sorry, nu am vazut ca nu a luat linkul ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VO-xQ6Wd-ok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Calitatea audio in apeluri cum e pe P40 tinand cont ca nu are difuzor clasic?

shymano

shymano

Guru Member

Nu stiu la P40, dar la P30 pro/P40 pro nu se vaita nimeni.

badmania98

badmania98

Nenea

Eu mă vait la P30 Pro. Bine, eu sunt și mai surd de felul meu.

daemon666

daemon666

Active Member

Se aude bine P40 Pro.
Trebuie ținută urechea puțin mai jos pe difuzor decât la alte telefoane , sunetul nu vine din marginea de sus display.
Lucrez ocazional în zgomot destul de puternic dar nu e problemă în a auzi interlocutorul. Cel puțin pentru mine.

Edited by daemon666, 10 March 2021 - 02:02.

Sevacon

Sevacon

Member

Salutare, avand in vedere titlul topicului am crezut ca gasesc aici metoda actualizata de instalare GMS pe P40pro. Ma poate ajuta careva ?

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View Postshymano, on 08 martie 2021 - 14:39, said:

GT_Xpress, ce telefoane au ai tai ?? Si la ce operatori ??
De cand am trecut pe Huawei (de cand a aparut Ascend P6) am avut P6, P7, P9, P10 lite, Mate10 pro, P40 pro, Mate40 pro.
Cu niciunul nu am avut probleme de semnal.
Ba, din contra, in testele facute in zone cu semnal mai slab, date de mediul inconjurator (de ex, la serviciu - pereti foarte grosi, antene multe si diverse, buruiaje, etc), Huawei-urile au stat mai bine in fata altora de la Samsung, LG, Sony (comparatii facute cu telefoanele de top de la vremea respectiva). Pe la tara, in zone cu semnal mai slab, la fel, deasupra altora ...
Tatal meu are Huawei 4G negru simplu cu clapa cu Android. Mama are Huawei P20 Lite 4G si eu Huawei P40 Lite 5G.
La mine e problema si cu internetul pe telefon, ar trebui sa pui pe cartela cand descarc ceva de la App Gallery.  Plus ca nu are servicii Google. De
exemplu aplicatia Smart Mobile Riffeissen cera update la noua versiune. A trebui sa ma folosesc de tableta Samsung ca sa fac update si apoi transfer aplicatia in telefon prin
cablu USB-C.
In general P40 Lite e perfomant ca configuratie hardware si atat. E frumos si alegant dar greu de folosit.
O sa fie telefonul de rezerva.

View PostSevacon, on 10 martie 2021 - 13:00, said:

Salutare, avand in vedere titlul topicului am crezut ca gasesc aici metoda actualizata de instalare GMS pe P40pro. Ma poate ajuta careva ?
E la risc sa nu functioneze. Tutoriale sunt dar sunt sanse mici. Seria P40 e o serie de telefoane perfomante dar greu de folosit fara Google.
Nu recomand se faci dupa acele tutoriale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate