Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Servicii de livrat mancare in Bucuresti? Profitabil?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020
Merita sa imi cumpar bicicleta sau sa inchiriez? Este profitabil? Frigul reprezinta o problema? Nu am program flexibil la facultate dae as dori sa castig niste bani si experienta

#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

 AndreiNix, on 05 octombrie 2020 - 17:35, said:

Merita sa imi cumpar bicicleta sau sa inchiriez? Este profitabil? Frigul reprezinta o problema? Nu am program flexibil la facultate dae as dori sa castig niste bani si experienta
Pai daca esti dispus sa faci treaba asta, ies ceva bani, insa nu te inbogatesti.Toate povestile de succes ca livrator, au ceva in comun, sa fii disponibil cand e cerere.Inchirieaza la inceput, si daca vezi ca iti convine iti cumperi.

#3
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
bani si experienta din livrat? daca ai merge mai des pe la scoala ai fi aflat ca nu este o slujba in care sa castigi bani si experienta...

#4
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,352
  • Înscris: 21.04.2005
Din orice se poate castiga experinta .
Acum depinde daca experienta asta o sa-i foloseasca sau nu mai tarziu in viata .Asta numai el o sa stie.
Bani se castiga, daca nu s-ar castiga nu ar mau face nimeni serviciul asta . Ca nu se poate face o cariera din asta , e alta discutie .

Trebuie sa vezi pe ce platforma de bagi ca livrator pe bicicleta .Nu toate au aceleasi conditii .
In plus , gandestete ca in curand vine iarna . Nu va fi foarte stralucit pe bicicleta .

#5
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.04.2007
Frigul poate fi o problema.Daca o sa-si curga mucii intri direct la covid.Si inchizi si facultatea.Da nu cred sa apuci tu frigul ca livrator.

#6
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020

 victord36, on 05 octombrie 2020 - 18:27, said:

Frigul poate fi o problema.Daca o sa-si curga mucii intri direct la covid.Si inchizi si facultatea.Da nu cred sa apuci tu frigul ca livrator.
Posted Image)))))))))))))) bă, ce vă mai place să descurajați omul.

#7
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.04.2007
Pai daca o bicla de 150 lei e o dilama eu zic ca era descurajat din start.Astepta doar confirmarea.

#8
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Vezi clipurile lui Grigore Varlam de pe Youtube: https://www.youtube....reVarlam/videos

Baiatul livreaza pentru Glovo si Bolt, uneori parca si la FoodPanda.

Castiga de regula pentru vreo 3-4 ore de program, undeva intre 60 si 100 lei pe zi. Plus bacsis daca ai noroc. Dar depinde si de zi, sau zona in care stai. Mai multe comenzi in centru de exemplu. Si in timpul saptamanii cand e lumea la lucru, mai putine in weekend.

Din cate am vazut depinde de serviciu. La Glovo se plateste in functie de km parca, in timp de la Bolt e ceva de genul a 15 Lei comanda indiferent de distanta. Uneori au si ceva bonusuri, daca mergi noaptea, pe ploaie etc. Sunt avantaje si dezavantaje. Plus ca nu toti fac angajari. Au deja prea multi, cel putin Glovo.

Edited by GUP, 05 October 2020 - 19:06.


#9
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 GUP, on 05 octombrie 2020 - 19:05, said:



, Uneori au si ceva bonusuri, daca mergi noaptea, pe ploaie etc. Sunt avantaje si dezavantaje. Plus ca nu toti fac angajari. Au deja prea multi, cel putin Glovo.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YtQVkKqWZ7g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008

 GUP, on 05 octombrie 2020 - 19:05, said:

Vezi clipurile lui Grigore Varlam de pe Youtube: https://www.youtube....reVarlam/videos

Baiatul livreaza pentru Glovo si Bolt, uneori parca si la FoodPanda.

Castiga de regula pentru vreo 3-4 ore de program, undeva intre 60 si 100 lei pe zi. Plus bacsis daca ai noroc. Dar depinde si de zi, sau zona in care stai. Mai multe comenzi in centru de exemplu. Si in timpul saptamanii cand e lumea la lucru, mai putine in weekend.

Din cate am vazut depinde de serviciu. La Glovo se plateste in functie de km parca, in timp de la Bolt e ceva de genul a 15 Lei comanda indiferent de distanta. Uneori au si ceva bonusuri, daca mergi noaptea, pe ploaie etc. Sunt avantaje si dezavantaje. Plus ca nu toti fac angajari. Au deja prea multi, cel putin Glovo.
vezi ca sunt si altii ce au explicat mecanismul de functionare bazat pe cunostinte si alte beneficii cu "dispecerul" si cum se imparte "spaga" pentru curse...

#11
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Nu stiu, nu ma pricep, dar comenzile nu sunt atribuite automat de aplicatie pe baza GPS-ului?

Apoi exista si alte lucruri de tinut cont, precum pedalatul prin traficul bucurestean, statul la semafoare, traversarea marilor intersectii, cat si timpii de asteptare pe la unele localuri care poate ajunge si la 30 minute. Nu-i pentru oricine o astfel de slujba.

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006

 ammaus, on 05 octombrie 2020 - 17:47, said:

bani si experienta din livrat? daca ai merge mai des pe la scoala ai fi aflat ca nu este o slujba in care sa castigi bani si experienta...

Bine ca la spalat vase sau la debarasat mese se castiga experienta cu carul.

#13
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Da, se castiga experienta, speli vase, debarasezi si cu putin talent ai sanse sa urci in scara ierarhica intr-un restaurant. Ca pedalaci pe bicicleta pe ce scara ierarhca sa urci? Ultima oara cand am verificat la spalat de vase nu te ploua, nu te ninge... am fost curier pe cand glovo. food panda, uber eats nici nu existau ca entitati si stiu cu ce se mannca curieratul. Iti ajung 2-3 ploi intr-o saptamana si vei vrea sa fii spalator de vase. Castigam dublu cat castiga mama pe atunci ca gestionar de magazin maricel plasat in centrul orasului dar aveam comenzi 10-12 pe ore continuu fara pauze de ore cum se intampla pe acum. Vezi ca postase unul pe aici muia luata ca livrator de mancare cand a inceput rahatul de "stati in casa ca eu am piscina". Cauta si vei vedea, lucrurile par roz pe dinafara la propriu.

#14
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mda, am mai vazut si eu livratori vara, la orele amiezii, in arsita.  Nu stiu cum rezistau, in fine. Imi place si mie sa merg cu bicicleta, dar n-as rezista zilnic, sa bag cateva ore in program si nu de ralaxare, ci pe fuga. Oricum, majoritatea probabil o fac cateva luni, pt niste bani acolo. Nu sta nimeni mult in acest domeniu.

Edited by Vlad_22, 05 October 2020 - 22:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate