Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Decesul muzicii românești prin manelizare

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Să vedeți cum ma simt eu în grupuri și se pun melodii de-a lui Ian, Azteca și care mai de care.. :)

#56
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Cum bine zicea in vremurile bune, userul vladul care este, aceste posturi muzicale TV si FM nu sunt posturi muzicale, sunt masini de publicitate cu cateva melodii intre reclame.

#57
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View PostNeaceasca85, on 02 octombrie 2020 - 14:20, said:

Noi eram o pustime care doream iesirea din comunism, cu piese noi, vesele, ritmate si cu versuri bune. Pustimea de azi e prostita grav de aceste jeguri. Gusturile muzicale se mai si educa.

Si inainte de comunism, a fost cam la fel, chiar daca era extrem de greu sa fac rost de muzica buna, stiam ca-mi place Sandra, Sabrina, Samantha Fox, CC Catch, Modern Talking, Bad Boys Blue dar si Queen, BZN, Ricchi e Poveri, Boney M, ABBA, Scorpions, etc... Insa melodiile folk nu-mi placeau neam, gen Ducu Bertzi, Adrian Daminescu, sau cei de la Compact. Nu-i problema, astea au inceput sa-mi placa dupa anii 2000.
Acum ascult gothic rock :)

Edited by 2Unlimited, 02 October 2020 - 14:37.


#58
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Folk mi-a placut de la Pasarea Colibri, era Rai sa puna tata asa ceva in masina in loc de populara care ma stresa.

Imi placea cand auzeam Depeche Mode la difuzor la tzara, desi eram foarte foarte mic.

#59
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 30.04.2006

View Post2Unlimited, on 02 octombrie 2020 - 14:34, said:

Si inainte de comunism, a fost cam la fel, chiar daca era extrem de greu sa fac rost de muzica buna, stiam ca-mi place Sandra, Sabrina, Samantha Fox, CC Catch, Modern Talking, Bad Boys Blue dar si Queen, BZN, Ricchi e Poveri, Boney M, ABBA, Scorpions, etc... Insa melodiile folk nu-mi placeau neam, gen Ducu Bertzi, Adrian Daminescu, sau cei de la Compact. Nu-i problema, astea au inceput sa-mi placa dupa anii 2000.
Acum ascult gothic rock Posted Image

prin liceu și generală mai ascultam eu Metal pe ascuns, oficial crescând cu obișnuitul Eurodance. apoi a venit moda house, trance, DJ de tot felul etc. am ținut-o cam prea mult așa până când mi-a dat soția (pe atunci prietena) ideea de a mă apuca să învăț să când la chitară. la 33-34 ani. altfel ciulesc acum urechile la Phoenix. pe stick-ul cu muzică din mașină aveam oricum și ceva Rock/Metal pentru momentele de condus singur

uite așa sunt înapoi la Metal și Rock. tot ce ascultam comercial a venit și a plecat. marile trupe și marii chitariști vor rămâne în schimb chiar și mult timp după ce nu vor mai fi. asta e, cu toții sunt bunici acum.

PS: mama ei de Corona, că am bilete la Iron Maiden. s-a amânat din iulie pt. la anul. avusesem bilete și la Rhapsody of Fire, Turilli/Lione Rhapsody, era să merg la Guns 'n Roses, Nightwish, Europe. Bine că am fost la Sabaton în Ianuarie!

Edited by mannes, 02 October 2020 - 15:48.


#60
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Pentru mine muzica usoara a disparut prin perioada 2000-2005.

#61
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011

View Post2Unlimited, on 02 octombrie 2020 - 13:01, said:

Pana si MagicFM a inceput sa nu-mi mai placa, aceleasi melodii date la nesfarsit. Plaja de melodii poate fi umpluta cu mult mai multe melodii de gen, insa cine sa se chinuie sa le descopere? De exemplu, de la Sandra care are albume intregi bune, am auzit o singura piesa pe Magic FM/TV.
Postul acela îi după chipul și asemănarea Lianei Stanciu, o nostalgică superficială a anilor 95-98 cu ceva reminiscențe din '80. Este la fel de rău ca Piss FM și celelalte gunoaie, din cauza playlistului extrem de limitat. Cum este posibil să dai doar câte o melodie de la Julio Iglesias, Modern Talking, Sandra, CC Catch, Semnal M, etc. Ajungi să urăști acele piese din cauza unei tembele fără pic de sensibilitate.

#62
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Nu m-as mira prea mult de Cat Music ca ei l-au promovat pe (Romeo) Fantastick si altii de genul acesta dar combinatia intre cantareti renumiti+manelisti etc e de toata greata! Macar de ar lasa "muzicile" separate. Si mai rau de atat este ca si alte "case de discuri" au luat-o pe acelasi drum!

Edited by stlk, 02 October 2020 - 20:05.


#63
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011

View PostNeaceasca85, on 02 octombrie 2020 - 14:12, said:

Nu avem Magic, nu avem Rock, nu avem ZU in Slatina. Chiar daca Kiss, ZU, Pro si Virgin difuzeaza aproape aceleasi mizerii, pot fi de back-up cand pe unul sunt reclame, pe altul sa auzi ceva cat de cat muzical.
Nici Rock fm nu este de calitate. Au un amestec exasperant de piese, gen una ritmată străină, urmată de balada aia românească cu ploaia și în rest majoritatea piese urâte.

#64
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Nu au si ei un Sad but True si/sau Nothing Else Matters de la Metallica? Nu au November Rain de la Guns & Roses?

#65
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011
De la Metalica mai dau, dar November rain n-am auzit. Problema îi că amestecă piesele bune cu cele rele și din stiluri diferite, la orice oră. Un ghiveci, se cunoaște că n-au un playlist manager cu viziune.

#66
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011

View PostNeaceasca85, on 02 octombrie 2020 - 12:33, said:

Miorlaieli exasperante. Atat in negativ (la refren e horror) cat si in voce "tu esti slabiciu NEA MEAAA" nea miauuu! cum ar veni. In afara refrenului e destul de OK, dar refrenul e stresant.

Mai buna era Retrograd, desi si acolo resimteam minusurile fatza de melodiile facute de cei de la D.P. pana in 2010.
Posted Image Mie îmi place melodia dar este valid argumentul tău cu miorlăitul. Acum că ai zis, am remarcat și eu mieunatul, pe mai multe tonalități chiar, și mai gros și mai subțire și din voce și din clapă Posted Image
Mai tare mă enervează filozofatul moldovenilor (Rîmeș, Roabeș & company) că parcă îi văd rupți de beți la tejghea cum se jelesc despre cum n-au avut ei noroc în dragoste Posted Image

Edited by sandel1, 03 October 2020 - 04:01.


#67
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,310
  • Înscris: 27.08.2013

View PostNeaceasca85, on 02 octombrie 2020 - 14:12, said:

Niciodata nu m-am uitat pe trending.
Iti vine sa schimbi tara cand il vezi.
Înseamnă că te-ai uitat.

#68
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View Postmannes, on 02 octombrie 2020 - 15:46, said:

PS: mama ei de Corona, că am bilete la Iron Maiden. s-a amânat din iulie pt. la anul. avusesem bilete și la Rhapsody of Fire, Turilli/Lione Rhapsody, era să merg la Guns 'n Roses, Nightwish, Europe. Bine că am fost la Sabaton în Ianuarie!

[ https://www.worldscollidetour.net/assets/thumbs/landingpages/mlp-v2/backgrounds/youtube-v2-5d7f502e48c44.e72f4b59.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu as fi mers la concertul acesta, insa nu e in vreo tara apropiata si s-a mai si amanat pentru la anul...
Concertul Black simphony mi s-a parut bestial, introducerea aceea de peste 10 minute a orchestrei simfonice, nota 10.
Guns n'roses? Uitasem de ei, imi placeau ca aveau blues-uri lungi :)

Edited by 2Unlimited, 05 October 2020 - 08:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate