Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Transport caine cu avionul

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alex1793

alex1793

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.08.2020
Salutare. Intentionez sa imi duc catelul (o corcitura de bichon) cu avionul in USA. e cineva pe aici care a mai facut asta? stiu de pasaport, microcip vaccinuri si deparazitare, actele nu sunt o problema. Problema este ca o sa fie in cabina cu mine (12 ore jumate) si nu stiu cum o sa reziste. Se dau ceva sedative?

P.S este bine sa il castrez sau nu?

Multumesc!

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
https://www.vola.ro/...ale-de-companie

#3
alex1793

alex1793

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.08.2020
asta stiam idpe. intrebam daca a mai facut cineva asta, cum se comporta cainele inchis acolo 12 ore

#4
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Se vezi invers ce complicat e. Adica sa transporti avionul cu cainele Posted Image

Edited by Bogotta, 02 October 2020 - 09:42.


#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
cu castratul rezolvă piloții la locul faptei

da vezi să nu te prindă pe tine în locul câinelui

dacă-l apucă diareea pe cățel ce faceți 12 ore în avion?

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Ia legatura cu linia aeriana si vezi ce conditii are. Degeaba iti povestim noi aici, primeaza regulile liniei.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
Pentru asata am dat adresa - sa vada ca sunt compani care nu accepta SUB o anumita greutate si sa se intereseza cu cine merge exact si ce conditii sunt - aici poate scrie un coleg ce a calatorit cu x companie si el merge cu y , alta casa, alte reguli . Dar marog , trebuie exact explicat cu liniuta in fata - imposibil in situatia data.
Sedarea se face sub indrumarea medicului veterinar la indicatiile lui , exclus pe forum . Exista si sedative naturale dar trebuie discutat, cantarit , eventual pe sol facuta o proba cu acel medicament , testat si dupa tragi linia.

Edited by ldpe, 02 October 2020 - 10:10.


#8
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
De Us nu am habar,dar daca vroiam sa aduc pet-ul cu avionul in Uk, numai B.A erau pe piata si/ dar aveau conditii draconice.  Ca sa iasa din Uk,era relative simplu.

Totusi,pe langa alea 12 ore de zbor efectiv mai sant +- 3 sau 4 ore de imbarcare/debarcare.  Plus ca .... cireasa de pe portofel----  daca ,,bagi,, la cala animal viu sant alte costuri(presurizare/aer cald,normal). Si asigurari pe animal ,ca compania aero nu-si ia raspunderi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate