Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sunt in dilema. Merita sa aduc masina in tara sau nu?

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
1456 replies to this topic

#1405
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNenea Zap, on 10 iunie 2022 - 12:17, said:

Nu cred că s-a născut încă persoana care să aibă o singură afacere toată viața și să meargă perfect din prima.
Experiența te învață cel mai bine

Bill Gates?

View PostTarzy, on 10 iunie 2022 - 11:58, said:

te cam rasfeti si faci din tantar armasar

pretul asifgurarilor este influentat de istoric, tu nu ai istoric in Romania si de accea nu te-au luat in considerare. Si eu am platit enorm pe asigurare in Belgia, cu toate ca aveam peste 10 ani fara incidente, dar in Romania .... am "rationat" si am inteles.

In Romania impozitul pe propietate se plateste de catre fiecare propietar (si nu pe propietate) , de ce se intampla asta ... sunt opinii si pro si contra .... dar asta este realitate ... daca nu ai "rationat" ca la inceputul anului sa verifici si ce are sotia de plata asta nu inseamna musai ca ar fi de rahat sistemul. Oricum vad ca in continuare nu te-ai lamurit pe deplin, impozitul pe apartamet nu are nimic de-a face cu ANAF-ul ... ci cu Taxele Locale .... chiar nu este dificil daca-ti dai un pic interesul de a nu fi superficial.
Pentru interactiunea digitala este normal sa fie necesara semnatura electronica ... nu am inteles ce te-a deranjat atat de tare? ca exista ? sau ca are pret?

Bafta,

Io-i scriam lui Rose nu romanului, care e invatat cu lucrurile ilogice.
Da, nu mi se pare normal sa platesc doar ca vreau sa fac plata on-line. In alte tari zic mersi ca nu mai platesc oamenii de la ghiseu si fac totul foarte usor pentru on-line.
Da, nu mi se pare normal sa platesc doar jumate de impozit la casa, Posted Image, asta e de rasul curcilor. Impozitul se plateste pe casa. Punct. Cine-l plateste ce importanta are?
Ma rog, acum sunt in Romania, o sa-l platesc de 2 ori cate 50% ca asa e logic romaneste
Da, nu mi se pare normal sa am fara accident 5 ani in Romania, apoi 6 ani fara accident in State si sa ma considere incepator.
In State mi-a luat in considerare adeverinta de la asigurare din Romania, in Romania nu conteaza experienta ci numai ultimii 5 ani, c-asa vrea compania de asigurare

Ma rog, repet, ce am scris eu nu e pentru roman, Romanu' stie, e invatat cu asa ceva, e adaptat sa foloseasca lipsa de logica, ma refer la cei care se gandesc sa revina in tara impartasesc cu ei ceea ce mie mi s-a parut ciudat.

Sa mai vorbesc si despre banci de unde nu poti retrage cash decat de la automat?
Ca nu poti avea cont decat daca ai email si telefon smart?
Ca-i pasa cuiva treaba asta? Bosorogii, sa moara da-i dracu

Edited by Tsunnnami, 10 June 2022 - 14:08.


#1406
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 14:10, said:

Ca nu poti avea cont decat daca ai email si telefon smart?
Ca-i pasa cuiva treaba asta? Bosorogii, sa moara da-i dracu
Oricum bancar mie mi se pare mult mai dezvoltata treaba in Romania fata de SUA unde inca trebuie acum in 2022 sa dai cu semnatura pe hartie la restaurant si PIN-ul inca nu s-a inventat.
Aproape peste tot prin Romania poti plati contactless de vreo 5 ani de zile.

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 14:10, said:

In State mi-a luat in considerare adeverinta de la asigurare din Romania, in Romania nu conteaza experienta ci numai ultimii 5 ani, c-asa vrea compania de asigurare
In state in schimb e o tampenie mai mare: poti conduce cu permis international ca si turist dar daca te muti aici si devii rezident, treaba nu mai e buna si trebuie sa dai examen de permis Posted Image (asta depinde si de la stat la stat). Unde's eu, poti schimba doar permisul international din Japonia, Taiwan si Germania (degeaba le explici ca permisul romanesc il poti schimba in permis nemtesc daca te duci acolo dar daca a=b si b=c, atunci a=c e prea complicat)

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 14:10, said:

Da, nu mi se pare normal sa platesc doar jumate de impozit la casa, , asta e de rasul curcilor. Impozitul se plateste pe casa. Punct. Cine-l plateste ce importanta are?
Eu nu as vrea sa schimbe absolut nimic din impozitul pe case in Romania ca e atat de mic comparativ cu tarile din vest incat nici nu conteaza daca il platesti de doua ori sau de trei ori (daca tot se apuca sa schimbe ceva, poate le vin si alte idei).
Chiar tu spuneai cat te ajungea impozitul la casa din SUA (de 100 ori mai mult? :))

Edited by MembruAnonim, 10 June 2022 - 16:03.


#1407
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 15:56, said:

Oricum bancar mie mi se pare mult mai dezvoltata treaba in Romania fata de SUA unde inca trebuie acum in 2022 sa dai cu semnatura pe hartie la restaurant si PIN-ul inca nu s-a inventat.
Aproape peste tot prin Romania poti plati contactless de vreo 5 ani de zile.
Si batranii depasiti de evenimente, ce mai fac?
Vrei sa zici ca in America batranii sunt obligati sa aiba mobil? Ca nu poti merge la teller sa-ti spui of-ul?
Asta in Romania nu mai e posibil

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 15:56, said:

In state in schimb e o tampenie mai mare: poti conduce cu permis international ca si turist dar daca te muti aici si devii rezident, treaba nu mai e buna si trebuie sa dai examen de permis Posted Image (asta depinde si de la stat la stat). Unde's eu, poti schimba doar permisul international din Japonia, Taiwan si Germania (degeaba le explici ca permisul romanesc il poti schimba in permis nemtesc daca te duci acolo dar daca a=b si b=c, atunci a=c e prea complicat)

Depinde de unde vii. Din bananista, trebuie sa dai examen, din Germania, nu mai trebuie. Eu insa ma refeream strict la asigurare
Si lor nu ai ce "sa le explici", e conventia pe care o au cu tara respectiva.

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 15:56, said:

Eu nu as vrea sa schimbe absolut nimic din impozitul pe case in Romania ca e atat de mic comparativ cu tarile din vest
Nu la suma m-am referit ci la faptul fara logica. Nu au legatura una cu alta
In fine, mesajul meu e pentru cei care vor sa revina in tara

#1408
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016
Ce-i semnătura asta digitală? Tehnic vorbind. N-am auzit in viața mea.

Și prima oară cind am luat un împrumut online a fost acum 22 se ani….

#1409
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,552
  • Înscris: 12.10.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 10 iunie 2022 - 17:15, said:

Ce-i semnătura asta digitală? Tehnic vorbind. N-am auzit in viața mea.

R u 4 real? Posted Image Cum ce e? N-ai semnat nimic digital pana acum?

#1410
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 16:57, said:

Depinde de unde vii. Din bananista, trebuie sa dai examen, din Germania, nu mai trebuie. Eu insa ma refeream strict la asigurare
Si lor nu ai ce "sa le explici", e conventia pe care o au cu tara respectiva.
Pai nici mie nu mi-au echivalat nimic in US ca istoric de asigurare din EU.
In Irlanda cand m-am dus, toti asiguratorii romani din ultimii cinci ani (ca am schimbat mai multi) mi-au oferit frumos in engleza istoric dar in US niciunul din astia pe care i-am contactat (Geico, Progressive, etc) nu i-a interesat decat istoricul cu "US driving license".
Oricum acum am avut un pret mai mic la asigurare in US fata de Irlanda si a ramas constant in ultimii 5 ani (probabil as putea zice ca e 'no claims bonus' acum ca n-a crescut cu inflatia).

Eu am venit in US cu permis irlandez si am dat examen aici si am fost incepator cu 10 ani de condus pe alt continent.
Plus ca e alt stil de condus, alte riscuri si nici nu stiu cat de ok ar fi sa echivalezi experienta asta; aici in US a trebuit sa-mi readaptez condusul pe autostrada ca se depaseste prin dreapta la greu si inainte de iesire, cate-odata se trezeste unul ca "ia te uita.... e iesirea mea fix acum" si se apuca sa taie 3-4 benzi ca sa prinda iesirea.
D-altfel tot in US a fost si singura tara unde am avut o dauna totala (m-a lovit un SUV de 2.5t (bineinteles ca SUV) in spate) si magarii astia iti dau "market value" dupa KBB, nu ce suma ai tu asigurata acolo si stabilita de la inceput; e jos piata de SH in momentul in care ai dauna totala? nasol; nu-ti convine ce-ti ofera ei? avocat.....

Sincer cele mai ok experiente cu asiguratorii le-am avut tot in Romania; dealerul de la care aveam masina se ocupa si de accidente, tot ce a trebuit sa fac e sa ma duc la reprezentanta si in aceiasi zi mi-au facut constatarea si facut si programarea pentru reparatii (nu mers la asigurator, facut claim, mers la service, facut quote, aprobat quote de asigurator, etc).

Mie nu mi se pare ceva diferit in Romania cu asigurarea fata de ce e in vest si dai cam peste aceleasi procese.

Edited by MembruAnonim, 10 June 2022 - 17:31.


#1411
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016

View PostAWE, on 10 iunie 2022 - 17:20, said:



R u 4 real? Posted Image Cum ce e? N-ai semnat nimic digital pana acum?

Nu nici măcar nu am auzit. Eu traiesc intr-o țara fără din astea.


View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 15:56, said:


Oricum bancar mie mi se pare mult mai dezvoltata treaba in Romania fata de SUA unde inca trebuie acum in 2022 sa dai cu semnatura pe hartie la restaurant si PIN-ul inca nu s-a inventat.
Aproape peste tot prin Romania poti plati contactless de vreo 5 ani de zile.

In state in schimb e o tampenie mai mare: poti conduce cu permis international ca si turist dar daca te muti aici si devii rezident, treaba nu mai e buna si trebuie sa dai examen de permis Posted Image (asta depinde si de la stat la stat). Unde's eu, poti schimba doar permisul international din Japonia, Taiwan si Germania (degeaba le explici ca permisul romanesc il poti schimba in permis nemtesc daca te duci acolo dar daca a=b si b=c, atunci a=c e prea complicat)

Eu nu as vrea sa schimbe absolut nimic din impozitul pe case in Romania ca e atat de mic comparativ cu tarile din vest incat nici nu conteaza daca il platesti de doua ori sau de trei ori (daca tot se apuca sa schimbe ceva, poate le vin si alte idei).
Chiar tu spuneai cat te ajungea impozitul la casa din SUA (de 100 ori mai mult? :))

Asta cu permisul cred e peste tot. Ca turist ai voie cu permisul din țara ta, ca rezident ai nevoie de permis local. Mi se pare corect sa dai ai test.
Faptul ca se pot schimba anumite permise pe cel local e doar o anomalie data de bazele americane in țările respective si o populație semnificativă de militari.

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 15:56, said:


Oricum bancar mie mi se pare mult mai dezvoltata treaba in Romania fata de SUA unde inca trebuie acum in 2022 sa dai cu semnatura pe hartie la restaurant si PIN-ul inca nu s-a inventat.
Aproape peste tot prin Romania poti plati contactless de vreo 5 ani de zile.

In state in schimb e o tampenie mai mare: poti conduce cu permis international ca si turist dar daca te muti aici si devii rezident, treaba nu mai e buna si trebuie sa dai examen de permis Posted Image (asta depinde si de la stat la stat). Unde's eu, poti schimba doar permisul international din Japonia, Taiwan si Germania (degeaba le explici ca permisul romanesc il poti schimba in permis nemtesc daca te duci acolo dar daca a=b si b=c, atunci a=c e prea complicat)

Eu nu as vrea sa schimbe absolut nimic din impozitul pe case in Romania ca e atat de mic comparativ cu tarile din vest incat nici nu conteaza daca il platesti de doua ori sau de trei ori (daca tot se apuca sa schimbe ceva, poate le vin si alte idei).
Chiar tu spuneai cat te ajungea impozitul la casa din SUA (de 100 ori mai mult? :))

Asta cu permisul cred e peste tot. Ca turist ai voie cu permisul din țara ta, ca rezident ai nevoie de permis local. Mi se pare corect sa dai ai test.
Faptul ca se pot schimba anumite permise pe cel local e doar o anomalie data de bazele americane in țările respective si o populație semnificativă de militari.


Edited by vrajitoruldinoz, 10 June 2022 - 18:03.


#1412
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2022 - 17:20, said:

Pai nici mie nu mi-au echivalat nimic in US ca istoric de asigurare din EU.
In Irlanda cand m-am dus, toti asiguratorii romani din ultimii cinci ani (ca am schimbat mai multi) mi-au oferit frumos in engleza istoric dar in US niciunul din astia pe care i-am contactat (Geico, Progressive, etc) nu i-a interesat decat istoricul cu "US driving license".
Oricum acum am avut un pret mai mic la asigurare in US fata de Irlanda si a ramas constant in ultimii 5 ani (probabil as putea zice ca e 'no claims bonus' acum ca n-a crescut cu inflatia).

Eu am venit in US cu permis irlandez si am dat examen aici si am fost incepator cu 10 ani de condus pe alt continent.
Plus ca e alt stil de condus, alte riscuri si nici nu stiu cat de ok ar fi sa echivalezi experienta asta; aici in US a trebuit sa-mi readaptez condusul pe autostrada ca se depaseste prin dreapta la greu si inainte de iesire, cate-odata se trezeste unul ca "ia te uita.... e iesirea mea fix acum" si se apuca sa taie 3-4 benzi ca sa prinda iesirea.
D-altfel tot in US a fost si singura tara unde am avut o dauna totala (m-a lovit un SUV de 2.5t (bineinteles ca SUV) in spate) si magarii astia iti dau "market value" dupa KBB, nu ce suma ai tu asigurata acolo si stabilita de la inceput; e jos piata de SH in momentul in care ai dauna totala? nasol; nu-ti convine ce-ti ofera ei? avocat.....

Sincer cele mai ok experiente cu asiguratorii le-am avut tot in Romania; dealerul de la care aveam masina se ocupa si de accidente, tot ce a trebuit sa fac e sa ma duc la reprezentanta si in aceiasi zi mi-au facut constatarea si facut si programarea pentru reparatii (nu mers la asigurator, facut claim, mers la service, facut quote, aprobat quote de asigurator, etc).

Mie nu mi se pare ceva diferit in Romania cu asigurarea fata de ce e in vest si dai cam peste aceleasi procese.

Sa conduc 5 ani in Romania fara probleme + 6 ani in SUA fara probleme sa am permis de 35 de ani si sa ma ia de la "0", nu ti se pare ciudat?
Sa platesc la 3 vehicule pretul intreg, nu ti se pare ciudat?
In America NU AU LEGE cat sa fie asigurarea, fiecare firma de asigurari iti propune un pret pe baza sigurantei. SI da, poti negocia, in Romania ti se inchide telefonul.

La mine in State au luat in calcul hartia de la Romania si permisul din Canada (17 ani vechime)
In State mi-au schimbat permisul canadian, dar pentru Canada cand am ajuns, am dat si eu examen (in '97).

La nevasta-mea a fost tare.
Avea din Canada un DL pentru incepatori (learner), adica doar cu testul la calculator
Astia din Michigan sa-i dea full DL
Ea: "Ce faci domne??? Nu vezi ca-i learner?"
Aia: "Nu, e permis de Canada iti dau de MI!"
Mandra: "Fugi domne d-aici nu-mi dai mie asa ceva! Eu nu am full!"
Aia: "Pai si ce vrei? Vrei test???"
Mandra: "Da!"
Aia: "Bine ia formularele si sa iti alegi instructorul pentru examen!"
Eu: "De unde pot cumpara un pistol sa-mi impusc nevasta?"
Aia a inceput sa rada. Nu si mandra. "Da' ce? Nu era corect sa iau permis asa!"
"Bai femeie luai permisul si-ti luai cateva ore ca io nu-s bun la asa ceva!"
"Nu, lasa asa sa fie legal!"

Jesus!!!!


La voi acolo se conduce cat de cat okay, sa vezi tu Michigan, NH (live free or die), DC sau Quebec

View Postvrajitoruldinoz, on 10 iunie 2022 - 18:01, said:

Nu nici măcar nu am auzit. Eu traiesc intr-o țara fără din astea.

A aparut si-n State din 2020, de cand cu covidul
Sa intrebi la vreun notar... dar acolo lucrurile-s asa de simple, parca-s facute pentru oameni

#1413
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,537
  • Înscris: 03.04.2013

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 20:14, said:

La voi acolo se conduce cat de cat okay, sa vezi tu Michigan, NH (live free or die), DC sau Quebec
Ahăhăăăă.... n-ai fost tu prin Wasluy sa vezi....

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 20:14, said:

Eu: "De unde pot cumpara un pistol sa-mi impusc nevasta?"

Nevasta:

Attached File  hmmm.jpg   57.42K   18 downloads

Edited by viotl, 10 June 2022 - 20:19.


#1414
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View Postviotl, on 10 iunie 2022 - 20:29, said:

Ahăhăăăă.... n-ai fost tu prin Wasluy sa vezi....

Cum sa nu, cea mai tare de pana acum, Moscova, Urmeaza Istanbul si apoi Chisinau

View Postviotl, on 10 iunie 2022 - 20:29, said:

Nevasta:

Attachment hmmm.jpg

Cam asa ceva

#1415
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Nu îți face iluzii, o să strîngi la un moment dat din sfincter, din cauza unui conațional.

#1416
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

si magarii astia iti dau "market value" dupa KBB, nu ce suma ai tu asigurata acolo si stabilita de la inceput; e jos piata de SH in momentul in care ai dauna totala? nasol; nu-ti convine ce-ti ofera ei? avocat.....

Pai nu e logic? Se asigura bunuri nu sume. Daca nu ar fi asa, ai face dauna totala la 3 ani sa-ti dea banii pe masina noua. Sau dupa 10 ani cind masina e o vechitura o faci praf si iti da banii d emasina noua.
Pentru ce vrei tu e alta asigurare, se cheama gap insurance.
Intradevar, chiar daca nu esti de vina nu vrei sa fii implicat in accidente, tot prost iesi mai ales cu o masina noua.

#1417
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,537
  • Înscris: 03.04.2013

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 20:14, said:

Aia a inceput sa rada. Nu si mandra.

Mândra:

Attached File  supi.jpg   33.01K   13 downloads

#1418
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
:roflmaofast:

Apoi... buuum...
El a rămas fără cap... ăla de pe umeri  🤭

Edited by crisstonne, 10 June 2022 - 23:19.


#1419
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,034
  • Înscris: 10.04.2006

View PostTsunnnami, on 10 iunie 2022 - 14:10, said:



Bill Gates?
Un simplu google search

Before launching Microsoft, Bill Gates was a Harvard University dropout and co-owner of a failed business called Traf-O-Data. As Paul Allen relates in a Newsweek piece, “Traf-O-Data was a good idea with a flawed business model.

#1420
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,537
  • Înscris: 03.04.2013

View Postcrisstonne, on 10 iunie 2022 - 23:09, said:

Posted Image

Apoi... buuum...
El a rămas fără cap... ăla de pe umeri  ��
Noooo.... nu cred. Nu-s asa miloase astea. Cred ca ala de jos. Sa te chinui, frate.

#1421
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvrajitoruldinoz, on 10 iunie 2022 - 21:28, said:

Pai nu e logic? Se asigura bunuri nu sume. Daca nu ar fi asa, ai face dauna totala la 3 ani sa-ti dea banii pe masina noua. Sau dupa 10 ani cind masina e o vechitura o faci praf si iti da banii d emasina noua.
Pentru ce vrei tu e alta asigurare, se cheama gap insurance.
Intradevar, chiar daca nu esti de vina nu vrei sa fii implicat in accidente, tot prost iesi mai ales cu o masina noua.
Pai ce gap insurance ca masina e achitata plus ca ar fi mai ok si daca mi-ar scade mie asigurarea ca se duce in jos valoarea masinii.
In Europa la CASCO stiam de la bun inceput cat imi asigura pe urmatorii 6-8 ani ca era in contract; in SUA daca apare un model nou (sau doua) si se duce in cap valoarea masinii tale, nasol.

Edited by MembruAnonim, 11 June 2022 - 01:06.


#1422
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMembruAnonim, on 11 iunie 2022 - 01:03, said:

... in SUA daca apare un model nou (sau doua) si se duce in cap valoarea masinii tale, nasol.

Nu contează nici dacă îi faci tuning, o scoți din anonimatul modelului de serie și ai facturi cu toate investițiile?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate