Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Dezactivare butoane Tableta Samsung T585

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Salutare tuturor. Tableta a fost in service pentru ca nu se mai vedea nimic pe ecran, iar acum, dupa reparatie, intampin o noua problema. Butonul de Back si cel de Multitask nu functioneaza, insa se apasa singure din cand in cand. Mentionez ca butonul Home (din mijloc) functioneaza perfect.

As dori sa dezactivez aceste 2 butoane si eventual daca pot, sa pun un program virtual cu aceste 2 functii, direct pe ecran. Ce program as putea folosi pentru a le bloca ?

Multumesc !

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu ai ce dezactiva daca oricum nu merg

Uite aplicatie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Eoyre5_2Z0M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://play.google....lsoftkeys&hl=ro

Daca tot a fost in service, ai putea s-o dai retur din nou avand in vedere ca are o problema evidenta tot cu displayul si cu touch-ul.

Daca se apasa singure ai o problema cu touch ul, cum am zis, revenire.

Pentru a incerca un remediu la problema cu apasatul singure, incearca cu Buttons Remapper

https://play.google....sremapper&hl=ro

Edited by waterman, 30 September 2020 - 17:03.


#3
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Au pus ecranul și nu au fixat bine ceva acolo și nu merg. Am pățit și eu la un Samsung 535, după schimbarea ecranului am dus-o din nou pentru că nu mergeau butoanele. S-a rezolvat imediat. Nu te apuca să dezactivezi nimic, du-te în service, se rezolvă.

#4
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Ecranul nu a fost schimbat si au spus ca nu au gresit nimic cand l-au reparat.

Programul pentru butoanele virtuale functioneaza impecabil, celalalt nu. Sunt multumit de tableta, trebuie sa mai rezolv doar cu anularea celor 2 si chiar nu as mai da alti bani la alt service.

#5
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Am fost din nou in service, mi-a anulat fasia care duce spre butonul home ca sa vad cum functioneaza asa. Tableta nu se mai apasa singura, dar nu am sunet. Scap de una, dau de alta.

Edited by Cristian_Medias, 01 October 2020 - 10:50.


#6
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Nici nu am scris bine ca merge, ca iar imi face figuri ecranul. Nu inteleg de ce a mai scos mufa de home, daca chiar el zicea ca nu are legatura cu cele 2 butoane, back si multitask.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate