Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce sa aleg dintre urmatoarele mod...

Carduri microSD comparatie

Spiritism

Evacuare condes centrala termica ...
 Carucior furtun de 3/4

Recomandare vas wc cu bideu integ...

Multifunctionala care sa scaneze ...

Fotbal pe oculus meta quest 3
 Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...

Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie
 Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence

Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...

Alegerile democratice, votul, din punct de vedere crestin.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
400 replies to this topic

odastramosilor

odastramosilor

resemnat

• Grup: Senior Members

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 19:48, said:

da, as sta deoparte.
numa si numa daca vrea sa construia Bordelu in Templu l-as parui.
insa voi vedetzi ca Bisericile voastre au devenit Bordeluri, si vreti sa faceti ordine in lumea bordelizata... Posted Image

bah... atata timp cat primarii apartzin partidelor politice care ele insele sunt vanzatoarele de neam si tzara, cum dreaq sa mergeti sa validatzi prin prezentza voastra acolo simulacru? Posted Image
nu toate partidele sunt tradatoare
de aia sunt si sub pragul electoral, ca nu sunt lasate sa scoata capul.

Dude_2nd

Dude_2nd

Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

View Postodastramosilor, on 26 septembrie 2020 - 20:14, said:

nu toate partidele sunt tradatoare
de aia sunt si sub pragul electoral, ca nu sunt lasate sa scoata capul.
daca ar ajunge la putere, stii bine ce ar face... Posted Image  bine ca nu sunt lasatzi toti pârliții sa agunga sus, ca ar da mai mult ca fanariotzii actuali sa intre in gratziile Stapanilor.
iar voi, tot cu sula-n cur ati ramane. Posted Image pana va veti trezi ca aveti un Imparat, o Imparatzie, da voi militatzi ca fraierii sau ca curvele, dupe caz, pentru altele. Posted Image a mascaricilor manipulatori.

View PostSilika, on 26 septembrie 2020 - 20:04, said:

Treci la somn, frate Dude.

N-ai tu treaba.
bah, momentan nici nu mai au jena sa minta pe fatza, bah, SILIKA... Posted Image nici nu mai mimeaza sa se ascunza...

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 20:20.

Silika

Silika

Senior Member

Uite frate Dude, un candidat pe care sa-l poti vota si tu din toata inima.

https://m.youtube.co...h?v=6lRatF39BxA

Voteaza șlapu'.

Edited by Silika, 26 September 2020 - 22:22.

heart_of_ice

heart_of_ice

Senior Member

Votul, reprezintă acceptul individului, de a lăsa pe mâna candidatului deciziile din admimistrație, politic etc... cu alte cuvinte, este o susținere directă, morală și legală a acestui sistem lumesc  anti-Dumnezeu, corupt, imoral și nedrept... bine, deciziile importante nu le iau cei din funcțiile politico-administrative, ci alții, de la un alt nivel, ăștia sunt doar de fațadă, să dea bine la creduli... :)

Silika

Silika

Senior Member

Ce numesti tu sistem lumesc este defapt randuire cereasca, pusa de Dumnezeu.

In Scriptura cel putin.

Deci este un act de vointa divina ca omul sa aiba o forma de organizare politico-administrativ. Si ti se dau si motivele, nu le mai reiau ca au fost puse de 1 milion de ori.

Daca discuti de individ, de om, da, poti vedea atitudine anti-Dumnezeu, da nu trebe sa fii politician sau primar ca sa fii anti-Dumnezeu.

E suficient sa fi doar softpedist paralel de Scriptura. :)

Dude_2nd

Dude_2nd

View Postheart_of_ice, on 27 septembrie 2020 - 01:58, said:

Votul, reprezintă acceptul individului, de a lăsa pe mâna candidatului deciziile din admimistrație, politic etc... cu alte cuvinte, este o susținere directă, morală și legală a acestui sistem lumesc  anti-Dumnezeu, corupt, imoral și nedrept... bine, deciziile importante nu le iau cei din funcțiile politico-administrative, ci alții, de la un alt nivel, ăștia sunt doar de fațadă, să dea bine la creduli... Posted Image
A-MIN!!! Posted Image

Domnu sa binecuvanteze pe Heartu nostru, ca le zice rar, da direct la tinta. Posted Image

View PostSilika, on 27 septembrie 2020 - 06:07, said:

Ce numesti tu sistem lumesc este defapt randuire cereasca, pusa de Dumnezeu.

defineste "pusa", sofistule hotzoman. ce inseamna "pusa" in teologia ta herodfriendly? Posted Image

ca io stiu ca a fost revelat cu doo mii de ani in urma lu Ioan, ca de la ultimu cap a Balaurului, dupa vremea lu Isus/Pavel, nici o alta entitate omeneasca NU a mai fost pusa(a se ceti:nu a primit coroana) de la Dumnezeu.

am vazut ridicandu-se din mare o fiara cu zece coarne si sapte capete; pe coarne avea zece cununi imparatesti, si pe capete avea nume de hula. (Apoc.13:1)

Apoi am vazut ridicandu-se din pamant o alta fiara, care avea doua coarne ca ale unui miel si vorbea ca un balaur. (Apoc.13:11)

Si eu am vazut coborandu-se din cer, de la Dumnezeu, cetatea sfanta, Noul Ierusalim, gatita ca o mireasa impodobita pentru barbatul ei. (Apoc.21:2)

slujitor al fiarei colaboratzionist in templu ce esti tu! Posted Image
Dupa cum vezi, de la Dumnezeu, dupa ungerea Imparatului imparatzilor NU vine decat Nou Ierusalim, nu toti borfashii tai care au condus omenirea spre ruina.

pa. Posted Image

View PostSilika, on 26 septembrie 2020 - 22:21, said:

Voteaza șlapu'.
suntetzi dilăi tare sa va mai punetzi sperantele in Instrumentu votului demoNcratic servit lumii ca drog de catre Cornu Mic... Posted Image
aveti un imparat? aveti.
vine imparatia lui? va rugati sa vie.
sunteti voi din lume? nu.
credetzi voi toate aste? nu, si ca dovada, mergeti alaturi de calea larga a omenirii fara Dumnezeu sperand sa gasiti eliberarea la oameni si la institutiile lor de cacat de sub jurisdictziunea Diabolului. Posted Image
SILIKA. Posted Image

meditati ce spune Imparatu vostru in care ziceti ca credetzi da Il tratatzi cu aceeasi masura ca pe Imparatu Verde a lu Ispirescu:

"Cat despre vrajmasii mei, care n-au vrut sa imparatesc eu peste ei, aduceti-i incoace si taiati-i inaintea mea." (Luc.19:27)"

pa. :)

Edited by Dude_2nd, 27 September 2020 - 07:23.

Dude_2nd

Dude_2nd

View PostSilika, on 26 septembrie 2020 - 22:21, said:

Voteaza șlapu'.
Posted Image

mda... idiotzi desavarsitzi... slugi ale sistemului corupt care vor sa intineze idealu pur a luptei impotriva politicii diabolice. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 September 2020 - 08:25.

Dude_2nd

Dude_2nd

de apreciat totusi, ca singuru care incearca marea cu dejetu, incercand in zadar sa demonteze argumentele mele indestructibile, e SILIKA. La post, gata de atac impotriva dujmanului teoologiei herodfriendly in orce minuta. Restu sfintiilor... mascarici. In frunte cu Sfintia sa, Penticostalu. Posted Image
esi asta o tactica, numa ca dovedita gresita. ca de cetit, tot cetesc. ba mai mult, multi cetesc de pe guest/anonymus, ca sa nu-i vaza toarashii ca viziteaza asa topic neprietenos cu ideologia Stapanului... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 September 2020 - 08:48.

Dude_2nd

Dude_2nd

Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui. (Apoc.19:19)

oare nu in acest vers este deconspirata Structura Piramidala 666, organizata in stil militar, ca nu geaba slugile maresc de la an la an Bujetele Armății, a Securitatii si a Militziei? :)

Cine este in varfu piramidei, SILIKA? :)

Cine formeaza ostirile slugilor Fiarei adica a imparatilor pamantului votatzi de voi?
Nu cumva prin votu vostru suntetzi in fapt partashi cu toata Structura Piramidala, parte a oshtirilor Fiarei? Ba da. Ca azi, dupe ce o sa mergetzi la Secta sa-I cantati Imparatului, sa spunetzi rugaciunea "vie Imparatzia ta...", o sa mergeti alaturi de Calea larga a omenirii fara Dumnezeu sa dati autoritatea si giru vostru unor mascarici din Structura satanica. :) asta o sa faceti, SILIKA, o sa fiti partashinu doar cu faptele mascaricilor din josu Piramidei 666, ci cu chiar Decretele pe care Stapanu lor din vf Piramidei le dau. Pe principiu biblic:

Uitati-va la Israelul dupa trup: cei ce mananca jertfele nu sunt ei in impartasire cu altarul? (1Cor.10:18)

Asa si voi: nu sunteti oare partashi cu faptele lumii acesteia, cu structura ei piramidala antidumnezeiasca? ba da. Nu va mai amagitzi si nu mai amagitzi pe altii cu povesti dupa vremea lu David si Nabuco, ca intre timp Domnu s-a ostenit sa va trimeata o Revelatiune, un Update. Credeti-l, si parasiti curvia cu imparatii pamantului, nu faceti ca aceia despre care scrie Revelatiunea:

Dar am ceva impotriva ta. Tu ai acolo niste oameni care tin de invatatura lui Balaam, care a invatat pe Balac sa puna o piatra de poticnire inaintea copiilor lui Israel, ca sa manance din lucrurile jertfite idolilor si sa se dedea la curvie. (Apoc.2:14)

Dar iata ce am impotriva ta: tu lasi ca Izabela, femeia aceea care se zice prorocita, sa invete si sa amageasca pe robii Mei sa se dedea la curvie si sa manance din lucrurile jertfite idolilor. (Apoc.2:20)

curvie cu lumea aceasta, prin vot, desigur.

Dude_2nd

Dude_2nd

neatza SILIKA. :)

doar nu cumva te ispiteste Diabolu sa scrii pe telefon la Secta, cand fratele pastor transpira tot la amvon, cu Semnu stapanirii fiarei peste bot? :nonobad:

pacopaco1967

pacopaco1967

Guru Member

View Postpacopaco1967, on 26 septembrie 2020 - 09:07, said:

Eu merg la vot si voi vota cu acelasi primar . Votez slujitorul/slujitorii comunitatii mele. Fac asta pentru ca are  contracandidat ca independent un pui de bogatas de nici 30 ani si se pare ca e favorit in randul tinerilor. Cel care a fost pana acum nu a  facut promisiuni, insa a facut cat toti primarii pedecesori . Deci merg sa ii prelungesc mandatul unui slujitor, nu a unui stapan, findca s-a comportat ca un slujitor bland si smerit. Si inca ceva, pana in urma cu 4 ani a fost preot in comunitatea ortodoxa timp de 30 ani. E si iubit de ortodocsi .

View Postpenticostalul, on 26 septembrie 2020 - 09:11, said:

Paco, m-ai impresionat!
Parca ti-ar fi spart cineva contul... Posted Image
Credeai ca nu sunt capabil sa deosebesc binele de rau in acest caz ? Posted Image
Pe tine nu te-as vota nici ca paznic la poarta scolii . . . Posted Image  

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 09:14, said:

orice act de curvie are un interes si o motivatziune.
Paco, sunt dezamagit.  Posted Image
Esti dezamagit de argumentatia prezentata, findca te simti vinovat de un topic gresit.
Intelege ca primarii si consilierii sunt slujitorii comunitatii, nu stapanii sufletelor noastre.
La parlamentare chiar nu sunt sigur ca voi merge, findca orice alegi , se descopera ca fiind niste inselatori.

heart_of_ice

heart_of_ice

Senior Member

"4. Suflete preacurvare! Nu stiti ca prietenia lumii este vrajmasie cu Dumnezeu? Asa ca cine vrea sa fie prieten cu lumea se face vrajmas cu Dumnezeu."
     Iacov 4:4

heart_of_ice

heart_of_ice

Senior Member

View PostSilika, on 27 septembrie 2020 - 06:07, said:

1. Ce numesti tu sistem lumesc este defapt randuire cereasca, pusa de Dumnezeu.

2. In Scriptura cel putin.

3. Deci este un act de vointa divina ca omul sa aiba o forma de organizare politico-administrativ. Si ti se dau si motivele, nu le mai reiau ca au fost puse de 1 milion de ori.

4. Daca discuti de individ, de om, da, poti vedea atitudine anti-Dumnezeu, da nu trebe sa fii politician sau primar ca sa fii anti-Dumnezeu.

5. E suficient sa fi doar softpedist paralel de Scriptura. :)

1. "8Atunci diavolul L-a dus pe un munte foarte înalt, de unde I-a arătat toate zonele influente ale lumii și toate bogățiile lor. 9Apoi I-a zis: „Ți le voi da pe toate dacă mi Te vei închina aplecându-Te până la pământ în fața mea.” 10Isus i-a spus: â€žPleacă, Satan! Este scris: «Să te închini Dumnezeului tău care se numește Iahve; și numai Lui să Îi slujești!»” 11Atunci diavolul a plecat de la El."
        Matei 4:8-11a BVA

Deci votul este o susținere directă a acestui sistem lumesc anti-Dumnezeu, care îl are în frunte pe Satan Diavolul, Șarpele cel Vechi...

2. Vezi puncul 1!

3. Deci este un act de voință satanică ca omul să aibă o formă de organizare politico-administrativă... este adevărat că Iahve a permis ca evreii să aibă împărat și o anumita formă de organizare, însă asta nu are nicio legatură cu sistemul lumesc anti-Dumnezeu, care îl are în frunte pe oponentul lui Dumnezeu... chiar i-a spus Iahve profetului atunci când evreii cereau împarat, "...pe mine m-au respins!"

4. Chiar dacă ei ca indivizi nu sunt anti-Dumnezeu, sistemul la care aderă ei este anti-Dumnezeu...

5. Te-ai uitat în oglindă când ai scos perla asta pe guriță?! :)

Edited by heart_of_ice, 27 September 2020 - 12:50.

pacopaco1967

pacopaco1967

Guru Member

View Postheart_of_ice, on 27 septembrie 2020 - 12:15, said:

"4. Suflete preacurvare! Nu stiti ca prietenia lumii este vrajmasie cu Dumnezeu? Asa ca cine vrea sa fie prieten cu lumea se face vrajmas cu Dumnezeu."
Iacov 4:4

Multi nu au inteles si nu inteleg acest verset. E vorba despre prietenia lumii care e vrajmas lui Dumnezeu. Adica ateismul, necredinta, evolutionismul, pariurile, confruntarile, chiar si cele sportive  gen fotbal, tenis, box  . . . jocurile de tip FPS , sau comertul de tip cerere si oferta.
ideea e ca sistemul lumesc are alte valori pe care le promoveaza. Votul e vinovat in functie de alegere. Daca alegi un reprezentant in asociatia de proprietari , un primar, un consilier care sa-ti reprezinte ideile, nu e de condamnat si nu e pacat.
E de condamnat atunci cand alegi un nelegiuit ca primar . Si din cate cunosc , pe actualul primar, e muuult mai curat decat licheaua de David care a fost ales ca rege.

Xlander

Xlander

Member

Da voi unde traiti si de unde va aprovizionati fratilor, sau traiti in falanstere prin jungle si mancati banane ca babuinii ? Cum va conectati la net, ati descoperit voi paralel o tehnologie proprietara ? Aveti nevoie de noi sa va trambitati prostiile ? Stati acolo si trageti cu prastia in libelule sa aveti ce manca seara.

Cat tupeu nesimtit sa ai sa tot ii dai cu sistemul anti-Dumnezeu dar sa traiesti in el ?

heart_of_ice

heart_of_ice

Senior Member

Mai încet cu invectivele Geppetto... da, trăim în sistemul lumesc anti-Dumnezeu, într-o lume confiscată de Satan care promovează nedreptatea, imoralitatea, violența și răzvrătirea împotriva Singurului Dumnezeu Viu și Adevărat Iahve și a legilor Lui sfinte... nu trebuie să ne admonestezi tu verbal și să ne tragi la răspundere că existăm în lumea asta, pentru că tu n-ai nici un drept să faci asta!

Confruntarea se duce pe un alt plan, noi doar trebuie să alegem de partea cui suntem, eu, Dude și alții am ales, suntem de partea lui Iahve, voi, sunteți de partea Diavolului și îi faceți plăcerea... va veni vremea când vă veți căii amarnic... soli luciferieni care sunteți voi... care îl aveți ca tată nu pe Iahve, cum îl avem noi, ci pe heruvimul ocrotitor Helel ben Shahar... și cu el o să pieriți cât de curând... sol obraznic care ești tu... 😠

Edited by heart_of_ice, 27 September 2020 - 16:39.

heart_of_ice

heart_of_ice

Senior Member

View Postpacopaco1967, on 27 septembrie 2020 - 13:42, said:

Multi nu au inteles si nu inteleg acest verset. E vorba despre prietenia lumii care e vrajmas lui Dumnezeu. Adica ateismul, necredinta, evolutionismul, pariurile, confruntarile, chiar si cele sportive  gen fotbal, tenis, box  . . . jocurile de tip FPS , sau comertul de tip cerere si oferta.
ideea e ca sistemul lumesc are alte valori pe care le promoveaza. Votul e vinovat in functie de alegere. Daca alegi un reprezentant in asociatia de proprietari , un primar, un consilier care sa-ti reprezinte ideile, nu e de condamnat si nu e pacat.
E de condamnat atunci cand alegi un nelegiuit ca primar . Si din cate cunosc , pe actualul primar, e muuult mai curat decat licheaua de David care a fost ales ca rege.

Nu există "vot vinovat în funcție de alegere", de unde ai mai scos grozăvia asta?! 🙂

Tu nu înțelegi niște chestii simple, elementare... cum ar fi faptul că toți candidații din politică și administrație sunt niște simple marionete fără nicio putere reală, doar de fațadă, niște figuranți în ultimul act din această tragedie care se numește: istoria umană...

Îți dau un sfat paco, pune-te la punct cu mesajul Scripturii...

No offence! 🙂

Edited by heart_of_ice, 27 September 2020 - 17:02.

penticostalul

penticostalul

Guru Member

View Postheart_of_ice, on 27 septembrie 2020 - 12:44, said:

1. "8Atunci diavolul L-a dus pe un munte foarte înalt, de unde I-a arătat toate zonele influente ale lumii și toate bogățiile lor. 9Apoi I-a zis: ‾Ți le voi da pe toate dacă mi Te vei închina aplecându-Te până la pământ în fața mea.” 10Isus i-a spus: ‾Pleacă, Satan! Este scris: ÂŤSă te închini Dumnezeului tău care se numește Iahve; și numai Lui să Îi slujești!»” 11Atunci diavolul a plecat de la El."
Matei 4:8-11a BVA

Deci votul este o susținere directă a acestui sistem lumesc anti-Dumnezeu, care îl are în frunte pe Satan Diavolul, Șarpele cel Vechi...

2. Vezi puncul 1!

3. Deci este un act de voință satanică ca omul să aibă o formă de organizare politico-administrativă... este adevărat că Iahve a permis ca evreii să aibă împărat și o anumita formă de organizare, însă asta nu are nicio legatură cu sistemul lumesc anti-Dumnezeu, care îl are în frunte pe oponentul lui Dumnezeu... chiar i-a spus Iahve profetului atunci când evreii cereau împarat, "...pe mine m-au respins!"

4. Chiar dacă ei ca indivizi nu sunt anti-Dumnezeu, sistemul la care aderă ei este anti-Dumnezeu...

5. Te-ai uitat în oglindă când ai scos perla asta pe guriță?! Posted Image

E bine macar ca la punctul 5 ti-ai adresat o intrebare interesanta. :rolleyes:

View Postheart_of_ice, on 27 septembrie 2020 - 16:36, said:

eu, Dude și alții am ales, suntem de partea lui Iahve
Nu aveti cum sa fiti, niciunul dintre voi, de partea lui Iahve si,in acelasi timp sa nu fiti in comuniune cu oamenii lui Iahve.
E un nonsens, o aberatie, o auto-inselare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate