Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Alegerile democratice, votul, din punct de vedere crestin.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
400 replies to this topic

#73
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
despre cine vorbesti?

#74
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Deci n-ai vazut cu cine stai de vorba ?

View Postdan1980_25, on 25 septembrie 2020 - 22:13, said:

Faine explicatii. Daca nu aparea initiatorul in calitate de.... nimeni, habar nu aveam ca se face gaura in cer daca merg la vot.
Cand o somitate in domeniul teologiei iti spune astfel de cuvinte pe un forum, e musai sa nu mergi la vot.
Ca doar stim: Hristos vorbeste de fapt prin tastele lui Dude2nd.
Cred ca ma voi angaja la Balaceanca in calitate de om de ordine. Asa nu se mai poate. Vad ca nu mai vegheaza nimeni si tot rupt e gardul.


#75
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ah.. da, scuze. Aburii astia... Posted Image

View PostCr1spy, on 26 septembrie 2020 - 10:22, said:

Domnul acesta parca zicea ca merge la spitalul 9, sa se faca vataf acolo. S-a razgandit ?
creca s-a razgandit.
din cauza Noului Sfant Coronavirusz, va lucra online... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 10:43.


#76
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Sfintiile voastre,

ca tot aveti creieru spiritual neted ca un fundic de nounascut si nu pricepeti chestiunile spirituale, va zgariu nitzel celalalt creier, cel firesc, ca intelighentzie avetzi suficienta:

pe 15 aprilie 2020 la 246 infectzi/day, inainte de Sarbautorile pasquale ale crestinilor idiotzi moronici, incepea bataia de joc:

"Dragi rumani, stati acasa, ca alfel dupa sarbatori vom avea inmormantari..."

[ https://tirmagazin.ro/media/k2/items/cache/54da80b3ee183019a4781301439616e2_XL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


cinci luni later, la 25septembrie la 1700 infectzi /day, bataia de joc continua:

"Dragi rumani, va incurajez sa esitzi in  numar cat mai mare la vot..."



[ https://m.rfi.ro/sites/default/files/styles/inside_content/public/articol/iohannis_76.jpg?itok=l2Aq5msb - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ca nu e mai periculos decat mersu la cumparaturi...


hă hă hă... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 18:10.


#77
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 18:04, said:

apoi da, QED
daca mereai la vot poate nu ieşea *&#$^(%$ asta!
vezi ce-ai facut? Ne-ai tinut in case de Pasti.

#78
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postodastramosilor, on 26 septembrie 2020 - 18:26, said:

apoi da, QED
daca mereai la vot poate nu ieşea *&#$^(%$ asta!
vezi ce-ai facut? Ne-ai tinut in case de Pasti.
bah, tu esti crestin cumva?

iote ce scrie in Cartea de capatai a creshtinilor despre "alegerile" pe care tu si alti fraeri inca mai credetzi ca voi le hotaratzi, voi facetzi, voi dregetzi,... :

"Diavolul L-a suit pe un munte inalt, I-a aratat intr-o clipa toate imparatiile pamantului si I-a zis: "Tie Iti voi da toata stapanirea si slava acestor imparatii; caci mie imi este data si o dau oricui voiesc."



deci ce pnm tot vb acolo? Posted Image sofistule obrasnic care eshti tu... Posted Image

pana acum, un cetatzean ce avea temperatura peste 37.3 deg, cetatzean bun platnic a tuturor impozitelor catre stimata noastre patrie ce se afla in ghearele Imperiului Perpetuu de la Decebal incoace, NU avea voie sa intre in supermarche sa-si cumpere pita cea de toate zilele. chiar de cadea in coma diabetica, putea muri la ushe ca un cane ca nu i se permitea accesu inauntru...


acum, cu ocazia simulacrului, cetatzenii aceleiashi patrii ce au peste 37.3 deg, "vor beneficia de trasee preferentziale..." in Bordel... pardon: sectia de bot...


hăhăhă... bataia de joc continua... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 18:48.


#79
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 18:38, said:

voi le hotaratzi, voi facetzi, voi dregetzi,... :

nene eu nu am impresia ca fac si dreg
am impresia ca sunt silit sa aleg ceva: daca nu aleg, pot fi intrebat de ce nu am ales si prin nepasare sa fac voia raului.

despre asta e vorba: aleg (ce cred eu ca este) raul cel mai mic sau varianta cea mai buna. Cu rezultatul aferent, chiar daca zero. Ca sa nu ma mustre constiinta ca nu am facut-o.

#80
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postodastramosilor, on 26 septembrie 2020 - 19:11, said:

1. nene eu nu am impresia ca fac si dreg
am impresia ca sunt silit sa aleg ceva: daca nu aleg, pot fi intrebat de ce nu am ales si prin nepasare sa fac voia raului.

2. despre asta e vorba: aleg (ce cred eu ca este) raul cel mai mic sau varianta cea mai buna. Cu rezultatul aferent, chiar daca zero. Ca sa nu ma mustre constiinta ca nu am facut-o.

1. incerci un sofizm murdar, precum incearca murdarii astia care zic ca daca nu porti botnitza, saunu te intzepi, esti responsabil pt infectarea altora... shame on you! Posted Image

2. un creshtin, un creshtin domnule Oda, NU alege in nici o circumstantza raul:

"feriti-va de ORICE forma a raului...".

a dreaq de creshtini se gasesc  numa pe plaiuri mioritice, ca numa  printre ei exista si vorba:" fa-te frate cu Dracu pana treci puntea..." Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 19:27.


#81
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
pa SILIKA. :)

#82
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
Frate Dude, maine vine ziua cea mare.

Fii gata!

[ https://media.giphy.com/media/cuD251aw8zLsk/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
sa ne sufle in trompete slugile manipulatoare Posted Image


ce zici de icoanele mai sus puse, SILIKA? Posted Image
ai observat catoata pandemia asta panarama, si virusarea asta a fost numa pt covidiotzii are au pus botu? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 19:51.


#84
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 19:17, said:

1. incerci un sofizm murdar, precum incearca murdarii astia care zic ca daca nu porti botnitza, saunu te intzepi, esti responsabil pt infectarea altora... shame on you! Posted Image

2. un creshtin, un creshtin domnule Oda, NU alege in nici o circumstantza raul:

"feriti-va de ORICE forma a raului...".

a dreaq de creshtini se gasesc  numa pe plaiuri mioritice, ca numa  printre ei exista si vorba:" fa-te frate cu Dracu pana treci puntea..." Posted Image

1 - nu, matale incerci sofisme, punand egal intre cele doua situatii.

2 - tocmai, aleg binele. Daca stiu ca actualul primar e coript si imoral (era unu care vroia sa faca bordel la el in sat) ma duc si votez cu altul, ca sa nu se faca bordelul. Matale ce ai face in situatia asta? Ai sta deoparte?

vorba-i romaneasca, dar crestini de astia se gaseasc mai cu precadere peste Ocean sau un Huniunea Ieuropeana, ei se cred demonocrati. Noi suntem obicinuiti aici sa plecam capul...

#85
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postodastramosilor, on 26 septembrie 2020 - 19:42, said:

2 - tocmai, aleg binele. Daca stiu ca actualul primar e coript si imoral (era unu care vroia sa faca bordel la el in sat) ma duc si votez cu altul, ca sa nu se faca bordelul. Matale ce ai face in situatia asta? Ai sta deoparte?
da, as sta deoparte.
numa si numa daca vrea sa construia Bordelu in Templu l-as parui.
insa voi vedetzi ca Bisericile voastre au devenit Bordeluri, si vreti sa faceti ordine in lumea bordelizata... Posted Image

bah... atata timp cat primarii apartzin partidelor politice care ele insele sunt vanzatoarele de neam si tzara, cum dreaq sa mergeti sa validatzi prin prezentza voastra acolo simulacru? :nonobad:

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 19:50.


#86
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 19:40, said:

sa ne sufle in trompete slugile manipulatoare Posted Image


ce zici de icoanele mai sus puse, SILIKA? Posted Image

Nu ma impresioneaza icoanele mai sus puse... Faptul ca in Romania n-a fost ca-n Italia sau Spania, asta nu inseamna ca nu putea deveni.

De aici si masurile de preventie pe care le consideri exagerate. Nu mai zic ca atunci era si o lipsa de materiale si in general nu eram deloc pregatiti pentru a infrunta o situatie care putea sfarsi foarte rau.

Astazi suntem putin in alta conjunctura, deci da, putem mere la vot, cum putem mere si la servici si in concediu la munte, si la restaurante etc.

Nu totul tine de cifre, mai trebe luati in calcul si alti factori.

#87
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 26 septembrie 2020 - 19:50, said:

Nu ma impresioneaza icoanele mai sus puse... Faptul ca in Romania n-a fost ca-n Italia sau Spania, asta nu inseamna ca nu putea deveni.

De aici si masurile de preventie pe care le consideri exagerate. Nu mai zic ca atunci era si o lipsa de materiale si in general nu eram deloc pregatiti pentru a infrunta o situatie care putea sfarsi foarte rau.

Astazi suntem putin in alta conjunctura, deci da, putem mere la vot, cum putem mere si la servici si in concediu la munte, si la restaurante etc.

Nu totul tine de cifre, mai trebe luati in calcul si alti factori.
nu te impresioneaza, sau nu ai voe sa fi impresionat? Posted Image ca nu-i totuna...

e dovada clara ca totu a fost un fake, o megapanarama la care numa covidiotzii utili or pus botu... Posted Image
dar stiu, adevaru supara...si pe de-asupra, muma lui, e si jerpelit rau da tot iese degasupra ca uloiu pe apa... Posted Image

deci sa nu uitam concluzia evenimentelor:  covidiotzii utili au pus botu de pashti, covidiotzii utili pun botu de alegeri... si printre ei, ca sa nu faca nota discordanta, pocaitzii idiotzi moronici... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 19:58.


#88
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 19:53, said:

e dovada clara ca totu a fost un fake

Un fake... zici?

Sau iar te-ai mutat prin pesteri?

Mai citeste si tu altceva inafara de teoria conspiratiei

#89
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 26 septembrie 2020 - 20:00, said:

Un fake... zici?

Sau iar te-ai mutat prin pesteri?

Mai citeste si tu altceva inafara de teoria conspiratiei
o mare minciuna cladita pe un mare fake, pazit strashnic prin fortza si presa mituita sa minta. :)

#90
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
Treci la somn, frate Dude.

N-ai tu treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate