Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Alegerile democratice, votul, din punct de vedere crestin.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
400 replies to this topic

#55
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016

 Dude_2nd, on 25 septembrie 2020 - 21:05, said:

iti spui io de pe-acuma, ca stiu: veti primi Semnu... Posted Image  invocand aceleasi cacaturi & shit:  supunerea fata de autoritati, participarea la untoldu cetatzii, evanghelizarea din inside, blahblahblah... Posted Image
Asta e culmea dudismelor pana acum. Stii tu ceva de semnul ala, hai fii serios :D Orice iti imaginezi tu ca ar fi acum, nu e. Si mai esti si nesimtit, insinuand ca vom primi deliberat, in deplina cunostinta de cauza acel "semn". :nonobad:

 Dude_2nd, on 25 septembrie 2020 - 21:15, said:

Fariseu orb! Curata intai partea dinauntru a paharului si a blidului, pentru ca si partea de afara sa fie curata.

or voi vreti sa faceti ordine in lume, cand in Templu avetzi o hazna. Posted Image

incepeti cu inceputu, dupe cum scrie:
Caci noi n-avem de luptat impotriva carnii si sangelui, ci impotriva capeteniilor, impotriva domniilor, impotriva stapanitorilor intunericului acestui veac, impotriva duhurilor rautatii care sunt in locurile ceresti. (Efes.6:12) aka, in Templu. si e marfa nu gluma... Posted Image
uita-te numa la AlphaOmegaTv ce de negustori murdari isi vand tinichelele aurite cu care insheala Turma de prostovani... pardon: credincioshi Posted Image
Aici le zici bine, te descrii perfect. Stai si te uiti la tembelizor asa fara rost. Uite unde ai ajuns...Posted Image

#56
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 criztu, on 25 septembrie 2020 - 22:24, said:

Pe vremea lu Ceausescu se votau membrii Marii Adunari Nationale. Acestia la randul lor, ca reprezentati ai poporului, il alegeau pe presedintele tarii.
Ce-ai fi facut, cum ai fi procedat pe vremea lu Ceausescu, te-ai fi dus la vot?
cunosc exemplare care au fost la parnae pe vremea Odiosului penca: n-au facut armata, n-au salutat drapelu, n-au purtatcravata de pioner, etc. sa nu mai dezgropam mortii dar.

pa. :)

 Xlander, on 26 septembrie 2020 - 07:47, said:

Asta e culmea dudismelor pana acum. Stii tu ceva de semnul ala, hai fii serios Posted Image Orice iti imaginezi tu ca ar fi acum, nu e. Si mai esti si nesimtit, insinuand ca vom primi deliberat, in deplina cunostinta de cauza acel "semn". Posted Image

Aici le zici bine, te descrii perfect. Stai si te uiti la tembelizor asa fara rost. Uite unde ai ajuns...Posted Image
100% sigur, domnule. :)


tuturor ni se potriveste indreptaru, insa in cazu de fatza voo va merge ca uns. :) hai... minte-te ca nu-i asa... :whistling:

#57
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
100% ce !? Ca stii ceva de "semnul fiarei" ? Pai ce stii, ca la tine totul e simbolic si alegoric, ce stii ? :D

#58
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Xlander, on 26 septembrie 2020 - 07:58, said:

100% ce !? Ca stii ceva de "semnul fiarei" ? Pai ce stii, ca la tine totul e simbolic si alegoric, ce stii ? Posted Image
nu voi a distrage discutiunea pe nisha asta.
ramane cum am stabilit: aveti un Imparat, sunteti in Contract ca si de Casatorie cu El... si ce faceti voi in schimb?Posted Image ce va va gasi Imparatu pe voi facand cand se va intoarce El? va balacitzi in pat cu Cezarii pamantului, cu dujmanii lui, alaturi de oshtile lor: cei dupe Calea Larga pe care ar fi trebuit sa-i evanghelizati ca singura lor scapare e acceptarea instaurarii Imparatziei Cerurilor in locu imparatziilor mascqricilor pe caregi voteaza si care ii sodomizeaza ca rasplata pt efortu lor in mod cu totu si cu totuconstant, dandu-le cate o Mare Criza, un Razboi la fiece  cinj de ani.

pa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 08:11.


#59
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
Pa²!

#60
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Silika, on 25 septembrie 2020 - 21:28, said:

Neata, frate Dude. Posted Image

Pare-se ca apropierea zilei cele mari iti produce oarece palpitatii. Interioare si exterioare.

Pagube-n emoticoane, cuvinte aruncate, reactii necontrolate.

Diagnosticul meu e ca vei reveni la normal d-abia luni dimineata, cand toate se vor fi incheiat. Pan-atuncea, te-om suporta frateste. Posted Image Posted Image
... dupe care veti zice din nou rugaciunea :"Tatal nostru...vie Imparatzia ta... pe pamant". Si ne earta noo greshelile noastre ca am votat alaturi de Calea larga, am dat giru, am transferat autoritatea cezarilor mascarici, dujmanilor tai si a Imparatiei Tale... Posted Image

Posted Image

 Xlander, on 26 septembrie 2020 - 08:14, said:

Pa²!
:D

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 08:18.


#61
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Domnu Critzu, meretzi la vot? :whistling:

#62
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Dude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 08:41, said:

Domnu Critzu, meretzi la vot? Posted Image
Eu merg la vot si voi vota cu acelasi primar . Votez slujitorul/slujitorii comunitatii mele. Fac asta pentru ca are  contracandidat ca independent un pui de bogatas de nici 30 ani si se pare ca e favorit in randul tinerilor. Cel care a fost pana acum nu a  facut promisiuni, insa a facut cat toti primarii pedecesori . Deci merg sa ii prelungesc mandatul unui slujitor, nu a unui stapan, findca s-a comportat ca un slujitor bland si smerit. Si inca ceva, pana in urma cu 4 ani a fost preot in comunitatea ortodoxa timp de 30 ani. E si iubit de ortodocsi .

Edited by pacopaco1967, 26 September 2020 - 09:09.


#63
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Paco, m-ai impresionat!
Parca ti-ar fi spart cineva contul... :)

#64
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 pacopaco1967, on 26 septembrie 2020 - 09:07, said:

Eu merg la vot si voi vota cu acelasi primar . Votez slujitorul/slujitorii comunitatii mele. Fac asta pentru ca are  contracandidat ca independent un pui de bogatas de nici 30 ani si se pare ca e favorit in randul tinerilor. Cel care a fost pana acum nu a  facut promisiuni, insa a facut cat toti primarii pedecesori . Deci merg sa ii prelungesc mandatul unui slujitor, nu a unui stapan, findca s-a comportat ca un slujitor bland si smerit. Si inca ceva, pana in urma cu 4 ani a fost preot in comunitatea ortodoxa timp de 30 ani. E si iubit de ortodocsi .
orice act de curvie are un interes si o motivatziune.
Paco, sunt dezamagit.  Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 09:15.


#65
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

 criztu, on 25 septembrie 2020 - 22:24, said:



Pe vremea lu Ceausescu se votau membrii Marii Adunari Nationale. Acestia la randul lor, ca reprezentati ai poporului, il alegeau pe presedintele tarii.
Ce-ai fi facut, cum ai fi procedat pe vremea lu Ceausescu, te-ai fi dus la vot?
Nope.
Cand am de ales intre ciuma si cancer chiar nu am de ce sa aleg ceva.

#66
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dan1980_25, on 26 septembrie 2020 - 09:15, said:

Nope.
Cand am de ales intre ciuma si cancer chiar nu am de ce sa aleg ceva.
pei nu-i vorba de asta: ai de ales intre Calea ingusta cu Imparatu Hristos, sau Calea larga cu : ciuma rosie, canceru galben si râia albastra-portocalie.  Posted Image
cele doo cai se bat cap in cap; in Creshtinizm NU poti alege "rau cel mai mic", dupe cum scrie: "feriti-va de ORICE forma a raului" (1Tes.5:22)mai mica sau mai mare...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 09:24.


#67
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

 Dude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 09:21, said:


pei nu-i vorba de asta: ai de ales intre Calea ingusta cu Imparatu Hristos, sau Calea larga cu : ciuma rosie, canceru galben si râia albastra-portocalie.  Posted Image
cele doo cai se bat cap in cap; in Creshtinizm NU poti alege "rau cel mai mic", dupe cum scrie: "feriti-va de ORICE forma a raului" (1Tes.5:22)mai mica sau mai mare...Posted Image
Nu cred ca a vota cu X candidat inseamna ca votez impotriva lui Hristos.
Niciodata nu amestec cerul cu pamantul.
Cezarul isi primeste strict ce e al lui. Sigur, aparent.
Pana la urma Hristos ne conduce pe toti chiar daca vrem sau nu vrem, chiar daca alegem penele sau pesede.
Nu e ca si cum pe buletinul de vot ar aparea Hristos vs...
Nici nu ar avea de ce. Imparatia lui nu e de pe acest pamant

Edited by dan1980_25, 26 September 2020 - 09:44.


#68
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dan1980_25, on 26 septembrie 2020 - 09:42, said:

Nu cred ca a vota cu X candidat inseamna ca votez impotriva lui Hristos.
Niciodata nu amestec cerul cu pamantul.
Cezarul isi primeste strict ce e al lui. Sigur, aparent.
Pana la urma Hristos ne conduce pe toti chiar daca vrem sau nu vrem, chiar daca alegem penele sau pesede.
Nu e ca si cum pe buletinul de vot ar aparea Hristos vs...
Nici nu ar avea de ce.
a vota e mai mult decat a pune o stampila pe o hartie(care si aia inseamna ceva...)
tu ai fost INVATAT in mod fals, tendințios, sa "nu amesteci  ceru cu pamantu", insa Rugaciunea Domneasca tocmai asta iti sugereaza ca pamantu e domeniu Imparatului Mostenitor Hristos, asa cum e azi ceru. Deci NU le poti separa.
Cezaru trebe sa primeasca nimic peste ascultare. Dar si ascultarea cu niste conditii foarte ferme. cat despre investirea lui din parteata ca crestin, nu poate fi vorba, atata timp cat Cezaru e ridicat acolo de Diabolu(Luc. 4:5-7) prin mijloace frauduloase specifice, cum e si votu demoncratic.
Hristos conduce omenirea pe aceeasi directie da in sens contrar cu conducerea data de cezaru pnl/psd. Putem sa si detaliema o adica. or tu, ca crestin "logodit" cu Mirele si Imparatu, NU mai ai libertatea de a te fofila prin pat cu dujmanii Lui: Cezarii pamantului si oshtirile lor formate din admi istratiile acestora:

"Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui. (Apoc.19:19)"

voi(ati fost invatzatzi sa) Il tratatzi pe Hristos ca pe un perzonagiu de bazm, un soi de Imparatu Verde, in subconstientu vostru.Nu vede, nu aude, nu poate face nimic, ca exista doar in paginile Bazmului biblic. Posted Image Si tocmai de aciia rezulta si incercarile de a va motiva atrocitatile rezultate din acordarea votului/suportului/autoritatii unor imparatzi mascarici  pamantesti REALI, da antidumnezeiesti. Asta e punctu principal al Teologie Votului. Posted Image
ca daca L-ati percepe ca pe un Imperator Real, nu ati putea sa va mai fofilatzi pe langa mascarici ilegitimi ca Imparatzi.
Au ati uitat cum proceda Imparatu Frantei cand fun supus al lui era suspectat ca se gudura pe langa Regele Angliei... Posted Image  ?  voala, iti reamintesc io:

"Cat despre vrajmasii mei, care n-au vrut sa imparatesc eu peste ei(ci si-au votat imparatzi mascarici dupe pohta, gustu si pipota lor - n. r.) , aduceti-i incoace si taiati-i inaintea mea." (Luc.19:27)"

pa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 10:06.


#69
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 dan1980_25, on 26 septembrie 2020 - 09:15, said:

Nope.
Cand am de ales intre ciuma si cancer chiar nu am de ce sa aleg ceva.

Gospodarii de pe vremea lu ceashka te-ar fi stuchit, ca nu iti faci datoria de cetatean, si din cauza ta nu dai o sansa sa se schimbe lucrurile in mai bine, poate cine stie, cel pe care il alegi in Marea Adunare Nationala, vor alege alt presedinte al republicii, angajand tara pe drumul spre mai bine, spre un viitor mai bun, mai drept, mai bengos..

#70
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

 Dude_2nd, on 26 septembrie 2020 - 09:52, said:


a vota e mai mult decat a pune o stampila pe o hartie(care si aia inseamna ceva...)
tu ai fost INVATAT in mod fals, tendințios, sa "nu amesteci  ceru cu pamantu", insa Rugaciunea Domneasca tocmai asta iti sugereaza ca pamantu e domeniu Imparatului Mostenitor Hristos, asa cum e azi ceru. Deci NU le poti separa.
Cezaru trebe sa primeasca nimic peste ascultare. Dar si ascultarea cu niste conditii foarte ferme. cat despre investirea lui din parteata ca crestin, nu poate fi vorba, atata timp cat Cezaru e ridicat acolo de Diabolu(Luc. 4:5-7) prin mijloace frauduloase specifice, cum e si votu demoncratic.
Hristos conduce omenirea pe aceeasi directie da in sens contrar cu conducerea data de cezaru pnl/psd. Putem sa si detaliema o adica. or tu, ca crestin "logodit" cu Mirele si Imparatu, NU mai ai libertatea de a te fofila prin pat cu dujmanii Lui: Cezarii pamantului si oshtirile lor formate din admi istratiile acestora:

"Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui. (Apoc.19:19)"

voi Il tratatzi pe Hristos ca pe un perzonagiu de bazm, un soi de Imparatu Verde, in subconstientu vostru.Nu vede, nu aude, nu poate face nimic, ca exista doar in paginile Bazmului biblic. Posted Image Si tocmai de aciia rezulta si incercarile de a va motiva atrocitatile rezultate din acordarea votului/suportului/autoritatii unor imparatzi mascarici  pamantesti REALI, da antidumnezeiesti. Asta e punctu principal al Teologie Votului. Posted Image
ca daca L-ati percepe ca pe un Imperator Real, nu ati putea sa va mai fofilatzi pe langa mascarici ilegitimi ca Imparatzi.
Au ati uitat cum proceda Imparatu Frantei cand fun supus al lui era suspectat ca se gudura pe langa Regele Angliei... Posted Image  ?  voala, iti reamintesc io:

"Cat despre vrajmasii mei, care n-au vrut sa imparatesc eu peste ei(ci si-au votat imparatzi mascarici dupe pohta, gustu si pipota lor - n. r.) , aduceti-i incoace si taiati-i inaintea mea." (Luc.19:27)"

pa. Posted Image
Pai atunci... nu votam. Sunt curios cum ar fi sa nu mai existe autoritati.
Asteptam sa ne dea Imparatul salariile?
De pe ce scrii? Laptop sau telefon de 2000 de lei?
Ca si tehnologia e diavoleasca.

Edited by dan1980_25, 26 September 2020 - 10:05.


#71
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dan1980_25, on 26 septembrie 2020 - 10:04, said:

Pai atunci... nu votam. Sunt curios cum ar fi sa nu mai existe autoritati.
Asteptam sa ne dea Imparatul salariile?
De pe ce scrii? Laptop sau telefon de 2000 de lei?
Ca si tehnologia e diavoleasca.
divagezi in retragere... Posted Image

Autoritatile trebe sa existe, ele reprezinta ordinea pana, la ziua disolutziunii lor:

"In urma, va veni sfarsitul, cand El va da Imparatia in mainile lui Dumnezeu Tatal, dupa ce va fi nimicit orice domnie, orice stapanire si orice putere. (1Cor.15:24)"

asta e Vestea Buna a Imparatiei, nu atrocitatea cu care ati fost invatati voi de catre Negustorii Pamantului de la Curtea Curvei celei Mari cum ca aici e Cezarii, iar Domnu are teritoriu dincolo, cu aripioare de ingerash... Posted Image

insa, desi trebuie sa existe, crestinii NU au ca job implicarea in: ridicarea lor, autorizarea lor, distrugerea lor, etc. Ei "nu sunt din lume". Apostolu ar fi utilizat termenu:"ei sunt neutri"... Posted Image

Tecnologia diabolului?
zau asa, parca Diabolu o inventat legile fizicii care tin lumea in picioare de la zidirea ei... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 September 2020 - 10:17.


#72
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Domnul acesta parca zicea ca merge la spitalul 9, sa se faca vataf acolo. S-a razgandit ?

Edited by Cr1spy, 26 September 2020 - 10:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate