Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Folositi AMP framework?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Salut,

voi folositi AMP framework in proiectele voastre?

    https://amp.dev/abou...=ampproject.org
    https://en.wikipedia...ed_Mobile_Pages

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Da, desi nu sunt fan. Mi se pare ca iti face site-ul prea "clasic".

#3
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,447
  • Înscris: 15.11.2003
Nu...nici n-am auzit pana azi dar ideea pare buna

Edited by radu103, 22 September 2020 - 23:20.


#4
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Este super util daca ai un site pe baza de continut (text). L-am folosit exclusiv pentru bloguri si forumuri de discutii, in general pe WordPress.
Nu ii vad neaparat locul in viitorul mediu/indepartat. Mi se pare ca PWA-urile sunt o miscare mai inteleapta pentru un site mai "complicat".

#5
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postwhiteboy, on 23 septembrie 2020 - 08:42, said:

Este super util daca ai un site pe baza de continut (text). L-am folosit exclusiv pentru bloguri si forumuri de discutii, in general pe WordPress.
Nu ii vad neaparat locul in viitorul mediu/indepartat. Mi se pare ca PWA-urile sunt o miscare mai inteleapta pentru un site mai "complicat".

Vad ca este ceva modalitate sa combini AMP cu PWA. Dar merge AMP cu site complicat cu js frameworks? A incercat cineva? Doar pentru landing page sa incarce rapid dupa sa continue in mod obisnuit. Probabil ca nu.

#6
gmateescu08

gmateescu08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.08.2019
AMP inseamna sa iti simplifici tot continutul (practici sa il rescrii) intr-un nou framework pe care acum trebuie sa il inveti. Poti folosi plugin-uri care iti fac asta automat in wordpress insa..iti fac site-ul varza.
PWA este o optiune buna de a oferi continut din cache-ul unui server independent care ruleaza in browser, independent aplicatiei tale web. Reduce numarul de call-uri pe network. IN plus implementeaza solutii de push notification si alte functionalitati de native app (mai putin IOS care nu suporta inca push notifications)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate