Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sac de box

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Sunt interesat de un sac de box...as vrea sa comand pentru casa de la tara. Ma intereseaza sa fie greu, cat de cat, astlfe incat sa nu se miste la fiecare contact cu pumnul. As vrea si un set de manusi fara degete, de MMA.
Pretul, pana in 300 de lei, n-as vrea sa depasesc prea mult bugetul....Dar as vrea sa stiu pe ce dau banii si daca merita investitia.

As vrea sa cumpar si o gantera, cu diferite greutati, ca la sala, sa-mi setez eu ce greutate vreau....

Momentan, cam atat, daca aveti si alte recomandari pentru o "sala" homemade, as vrea sa le aud.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Sac de box poti sa iei neumplut - e mult mai ieftin
Era vreo 150 lei la Decathlon
Poti sa-l umpli singur deci, sa-l faci cat de greu vrei
Umplutura e din deseuri textile + nisip

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Naijax, on 22 septembrie 2020 - 17:36, said:

Sac de box poti sa iei neumplut - e mult mai ieftin
Era vreo 150 lei la Decathlon
Poti sa-l umpli singur deci, sa-l faci cat de greu vrei
Umplutura e din deseuri textile + nisip

Hmm....asta e o varianta...dar, umplutura de deseu textil de unde iau ?

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
De la orice atelier de croitorie sau pur si simplu cumperi haine second hand la kg din orice magazin de profil

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Naijax, on 22 septembrie 2020 - 17:53, said:

De la orice atelier de croitorie sau pur si simplu cumperi haine second hand la kg din orice magazin de profil



M-am uitat pe Decathlon si am vazut doua sacuri de box, cu un pret accesbil

https://www.decathlo...id_8588398.html

350 de lei, greutate de 20 de kg...dar nu stiu daca greutate e suficienta, sau nu...se balangane la greutatea asta ?

si al doilea, vad ca au si umplut si gol...nu-mi este clar daca e acelasi pret

https://www.decathlo...id_8365166.html

Edited by jimi91, 22 September 2020 - 18:06.


#6
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Eu zic sa-ti iei niste manusi de box la 12 oz si un sac de 40 kg

#7
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 15.01.2020
Ieri am vazut si eu sacul ala de la decathlon si mi s-a parut ok. Era gata umplut si il lovea de zor un baietel de 12-13 ani. As zice sa mergi sa te uiti inainte de da da drumul la comanda...

#8
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017

 jimi91, on 22 septembrie 2020 - 18:06, said:

greutate de 20 de kg...dar nu stiu daca greutate e suficienta, sau nu...se balangane la greutatea asta ?
https://www.decathlo...id_8365166.html
E bun pentru copii.

#9
zurLee

zurLee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.11.2014
Ia de pe OLX un Everlast, vin cu tot cu sina aia de prins pe tavan. Lasa rahaturile din Decathlon pentru copii. E 500 de lei unul, unii iti dau si manusi moca.

#10
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Si la partea de sala improvizata la casa de la tara, poti sa faci multe
Eu as cauta sa fac o banca de hyperextensii cu inclinare de 45 grade si una de abdomene cu inclinare mai mare sa fie mai greu
Si o bara atarnata fix la inaltime preferabil cu diametru de bara olimpica pentru tractiuni si hanging leg raise
Eu cat a fost starea de urgenta si in continuare cand au fost salile inchise m-am antrenat si cu o placa din asta de beton de la borduriada are 55 kg
https://i.redd.it/rtatp7zolgp21.jpg

#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
https://www.olx.ro/o...bd3416;promoted

Ceva pareri ? Oare ofera si manusi de box ? In orice caz, sacul ma intereseaza...e mai mare si mai greu si la un pret destul de ok

 stalker2142, on 22 septembrie 2020 - 20:04, said:

Si la partea de sala improvizata la casa de la tara, poti sa faci multe
Eu as cauta sa fac o banca de hyperextensii cu inclinare de 45 grade si una de abdomene cu inclinare mai mare sa fie mai greu
Si o bara atarnata fix la inaltime preferabil cu diametru de bara olimpica pentru tractiuni si hanging leg raise
Eu cat a fost starea de urgenta si in continuare cand au fost salile inchise m-am antrenat si cu o placa din asta de beton de la borduriada are 55 kg
https://i.redd.it/rtatp7zolgp21.jpg

Da, dar sunt scumpe chestiile astea...:|...eu am un fel de garaj la tara, destul de spatios si am zis sa cumpar cateva chestii, cum ar fi, un sac de box...stau foarte mult acolo si as face ceva miscare :)

 zurLee, on 22 septembrie 2020 - 19:51, said:

Ia de pe OLX un Everlast, vin cu tot cu sina aia de prins pe tavan. Lasa rahaturile din Decathlon pentru copii. E 500 de lei unul, unii iti dau si manusi moca.

da, cam scump pentru ce am eu nevoie :|

#12
Angelsdemise

Angelsdemise

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.09.2020
Foloseste-l pe on64 si asa isi uraste incomensurabil de tare viata.

#13
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

 jimi91, on 22 septembrie 2020 - 20:46, said:

Da, dar sunt scumpe chestiile astea...Posted Image...eu am un fel de garaj la tara, destul de spatios si am zis sa cumpar cateva chestii, cum ar fi, un sac de box...stau foarte mult acolo si as face ceva miscare Posted Image


Pai nu zic neaparat sa le cumperi, cred ca cel mai bine improvizezi o sala in curte pe modelul cum fac negrii aia din Ghana
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gFQpxAKx_ds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tot asa poti sa improvizezi fel de fel de exercitii de strongman, cu diverse obiecte grele care sa le ridici de la pamant..sa le cari dintr-o parte in alta etc

#14
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Pentru intiator: ai unde/de ce sa agati sacul? Greutatea lui plus socurile/oscilatiile de la lovituri pot da mari probleme. Inainte de a-ti cumpara un sac greu, asigura-te ca poti sa il agati fara probleme pentru structura de rezistenta. Ai grija mare cu manusile: in general incepatorii nu realizeaza cat de importante sunt bandajele pentru maini si omit sa le foloseasca, cu urmari urate.  Pentru un sac de box bun, 20kg e prea usor. Exista niste manechine pe care le poti pune pe podea, nu au greutate mare si nici manusi/bandaje bune nu iti trebuie. Uita-te si de astea.

#15
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Cam tarziu, dar am dat pana la urma comanda de un sac...l-am gasit pe emag....cred ca se prezinta destul de bine

https://www.emag.ro/...rch-Action=view

La manusi, nu prea stiu ce marime sa iau :|...am mana cam subtire

#16
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,032
  • Înscris: 09.01.2007
Magazine serioase sunt gen Knockout.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate