Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Relație toxică sau ceartă prostească?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
da da... stim, stim..

#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Răspunsul e simplu : pune punct relației, cât încă mai ai timp. Nu vei avea viata bună și liniștită lângă un astfel de specimen. Are deja doua vicii majore - alcoolul și pacanelele, e doar o chestiune de timp pana se va ajunge la violenta verbala și fizica.
Pe scurt, da, ești într-o relație toxica.

#21
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Ce sfaturi ii dati si voi. Poate nu intelegeti ca asta este tipul de barbati care-i plac initiatoarei. Unde mai gaseste unul ca el?
Stai fata cu el, este exact genul tau, altfel nu erai cu el. Gasesti vreun fraier cu care te plictisesti de-ti vine sa-ti iei campii.

Edited by menaloty, 22 September 2020 - 16:32.


#22
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010
Is curioasa cati ani are fetita si de ce se intreaba ce este de facut cand raspunsul e atat de evident?

#23
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
Da-i papucii urgent ratatului. Faptul ca a luat banii si i-a jucat la jocuri arata ce-i poate pielea. Intrerupe orice legatura cu el pana nu te ruineaza de tot, financiar si moral.

#24
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
O sfatuiti sa-l lase pe tip, dar cine stie ce naspeta este si ea si ii este teama ca nu va mai gasi asa usor un fraier ca asta, care sa stea cu ea.
Daca arata bine, credeti ca mai intreba pe aici ce sa faca? Ii dadea papucii direct.

#25
Diana981123

Diana981123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.04.2020
Am pus această întrebare poate incompletă, însă într-adevăr asta nu schimbă cu mult situația. Asta e prima dată când ia bani și joacă, de viciul alcoolului sa cam lăsat, in situați de nervi bea excesiv. Nu îmi place sa stau cu o astfel de persoană, eu am cu totul altă mentalitate. Dar de când e cu mine sa schimbat mult în bine. Greșeala mea este că încă cred că îl pot schimba deși știu că ne învârtim in cerc. Îl iubesc și de asta încă mai cer un sfat, dar știu că relația asta nu are continuitate daca el continua in maniera asta.



#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Nu ii mai cauta scuze si nu iti mai cauta nici tie. Pune-i capat acum, pana nu apar alte complicatii.

#27
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostDiana981123, on 22 septembrie 2020 - 17:05, said:

Asta e prima dată când ia bani și joacă, de viciul alcoolului sa cam lăsat,
Hai ma, este abia prima data? La un moment dat o sa te obisnuiesti, nu-ti mai face probleme.
Pai ce mai vrei? De alcool s-a lasat, doar asa, din cand in cand, se mai face muci. Mare chestie. Asa fac barbatii adevarati.Posted Image

#28
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 23.12.2007
Ca sa putem judeca onest , ca un juriu adevarat, ar trebui sa-l ascultam si pe el.......dar cum nu e bine sa judeci pe nimeni , iar da cu virgula.Experientele noastre spun ca nu poti schimba pe nimeni, doar putin finisaj, dar nu prea adinc, pina la urmatoarea cearta sau bauta.....consider-o o experienta  de viata si....tu decizi.Toate fac parte din maturizare.

#29
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View PostDiana981123, on 22 septembrie 2020 - 17:05, said:

  Dar de când e cu mine sa schimbat mult în bine. Greșeala mea este că încă cred că îl pot schimba  
Aaau... Nu poți schimba nimic. Poți doar să-l determini să se controleze mai mult sau mai puțin. E una dintre cele mai mari aiureli pe care le avem noi, femeile, în cap și suntem tare naive (ca să nu zic proaste de-a dreptul) la faza asta. Schimbarea adevărată vine dinăuntru, nu din exterior.
Sunt sigură că așa e. Am experiență :D

#30
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005

View Postmenaloty, on 22 septembrie 2020 - 17:05, said:

O sfatuiti sa-l lase pe tip, dar cine stie ce naspeta este si ea si ii este teama ca nu va mai gasi asa usor un fraier ca asta, care sa stea cu ea.
Daca arata bine, credeti ca mai intreba pe aici ce sa faca? Ii dadea papucii direct.
Wtf, mai bine traiesti singura decat sa stai intr-o relatie toxica, plus ca ce viata vei construi alaturi de un betiv care risca economiile la jocuri de noroc?

@Diana981123
Daca se poarta asa acum, cand nu aveti copii sau alte obligatii, cand viata e relativ simpla, stai sa vezi cum va fi dupa.
Cum iti asterni asa dormi, daca alegi sa ramai in aceasta relatie imi pare rau de tine, vei da cu piciorul la multe lucruri frumoase.

#31
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmenaloty, on 22 septembrie 2020 - 17:21, said:

Hai ma, este abia prima data? La un moment dat o sa te obisnuiesti, nu-ti mai face probleme.
Pai ce mai vrei? De alcool s-a lasat, doar asa, din cand in cand, se mai face muci. Mare chestie. Asa fac barbatii adevarati.Posted Image

Ai citit si restul?
Consumul exagerat de alcool nu are nimic de-a face cu a fi barbat. Daca asa consideri, imi pare rau si pentru tine si pentru cei apropiati tie.

#32
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostAlexEn, on 22 septembrie 2020 - 17:54, said:


Ai citit si restul?
Consumul exagerat de alcool nu are nimic de-a face cu a fi barbat. Daca asa consideri, imi pare rau si pentru tine si pentru cei apropiati tie.
Posted Image esti simpatica.

#33
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

View PostDiana981123, on 22 septembrie 2020 - 11:50, said:

Bună! Am o relație cu prietenul meu de 2 ani. În acest timp am avut momente bune și certuri care păreau să pună capăt relației. Eu înțeleg că într-o relație, de orice fel, atunci când există probleme acestea se pot rezolva vorbind.
Nu se pot rezolva vorbind. Este ca și cum mie îmi este foame și tu vrei sa-mi potolești foamea vorbind despre mâncare.

View PostDiana981123, on 22 septembrie 2020 - 11:50, said:


  Nu îl înțeleg eu suficient sau el nu e pregătit pentru o relație?!

Nu ești tu ok la minte dacă ai stat cu un asemenea specimen 2 ani.

#34
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostDiana981123, on 22 septembrie 2020 - 17:05, said:

Dar de când e cu mine sa schimbat mult în bine. Greșeala mea este că încă cred că îl pot schimba deși știu că ne învârtim in cerc.
Asta cred ca ar putea fi una dintre probleme . Femeile il plac pe unul , macho , zmeu ca sa citez din alt topic , etc. si dupa aia incearca sa-l schimbe Posted Image .
Daca ala se schimba , nu le mai place de el , devine plictisitor  !
Daca opune rezistenta , nu le place de el !
Deci ?

PS - Daca ala bea doar cand il enervezi , nu il mai enerva . Explica-i ca injuraturile il injosesc pe el . Boala jocurilor de noroc este cea mai periculoasa , daca a facut-o accidental ca lipsa de ocupatie e una , daca e pasionat...altul direct , asta nu se poate rezolva nicicum , doar se agraveaza cu timpul .

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
O femeie care scrie asa nu poate fi atat de proasta incat sa stea cu un ratat ca ala.

Hai sa va uimesc cu parerea mea.

Sentimentele Dianei si ce mai gandeste ea si ce planuri are sunt irelevante in contextul in care tipul ala, caruia o sa-i zicem de acum inainte Dick, nu o iubeste. Dick nici macar nu o respecta.

Eu nu injur persoanele la care tin, nici prieteni, nici iubita, nici familie.

Povestea cu muntele mi-a amintit de o urcare pe vf. Farcau, cand era sa ma iau la bataie cu un idiot. La coborare idiotul a zis ca e prea obosit sa coboare prin valea care trebuia si a luat-o in jos pe o alta vale, iar noi nu puteam sa-l lasam sa moara mancat de ursi si am coborat dupa el ocolind si ajungand in sat pe la ora 23 si la 2km distanta de masini. Dar aia a fost prima mea urcare pe munte, ulterior am invatat sa ma controlez mai bine la oboseala.

Din scurta caracterizare pe care i-ai facut-o lui Dick vedem cu totii ca se comporta imatur, dar partial asta e din cauza ca nu e fericit. Nu il faci fericit. Iar la cat de ratat e nu e motivat nici sa caute pe altcineva, dar fii sigura ca in momentul in care apare o persoana care ii acorda atentie te va lasa.

Eu zic sa-l lasi tu, acum, si sa nu-ti mai irosesti din viata cu acest dead end.

#36
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
O simpla si nevinovata intrebare . Cine era montaniard la inceputul relatiei voastre ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate