Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

OnePlus 8T

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#19
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 03.01.2015
Oare il vor aduce in oferta Orange ca pe Nord ?

#20
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
Am zis ca nu o sa imi mai iau OnePlus, dar daca o sa puna pe 8T senzorul foto principal de pe 8 Pro, ecran plat, dimensiuni de bun simt si o sa fie 600 de euro cum se zvoneste mi-as lua unul. Si 7T mi-a placut dar camera era dezamagitoare, 8T sper sa rezolve problema aia (macar partial).
Oricum 8T o sa aiba concurenta serioasa de la S20 FE, eu unul probabil as alege 8T din cele doua, dar sunt curios care o sa fie selling point-ul 8T-ului fata de S20FE pentru "average user". Eu zic ca nu o sa aiba vreunul.

Edited by PMMEDOGPICS, 08 October 2020 - 12:17.


#21
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 03.01.2015
8T e superior lui S20 FE pe care îl văd ca pe un S10 lite facelift ... nu se mai numește lite sa nu para midrange cu pretenții de flagship dar asta este ... pe când 8T va fi cel mai bun android al anului 2020...Un adevărat flagship..

Edited by Tomaz2015, 08 October 2020 - 12:22.


#22
fire08

fire08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.03.2008

View PostPMMEDOGPICS, on 08 octombrie 2020 - 12:17, said:

Am zis ca nu o sa imi mai iau OnePlus, dar daca o sa puna pe 8T senzorul foto principal de pe 8 Pro, ecran plat, dimensiuni de bun simt si o sa fie 600 de euro cum se zvoneste mi-as lua unul. Si 7T mi-a placut dar camera era dezamagitoare, 8T sper sa rezolve problema aia (macar partial).
Oricum 8T o sa aiba concurenta serioasa de la S20 FE, eu unul probabil as alege 8T din cele doua, dar sunt curios care o sa fie selling point-ul 8T-ului fata de S20FE pentru "average user". Eu zic ca nu o sa aiba vreunul.
Eu as vedea ca avantaje sistemul de operare mai aerisit, incarcarea la 65W. Adica eu pentru asta as alege 8T in detrimentul lui S20 SE.

#23
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009

View PostTomaz2015, on 08 octombrie 2020 - 12:21, said:

8T e superior lui S20 FE pe care îl văd ca pe un S10 lite facelift ... nu se mai numește lite sa nu para midrange cu pretenții de flagship dar asta este ... pe când 8T va fi cel mai bun android al anului 2020...Un adevărat flagship..
Tind sa cred ca anul acesta (cat a mai ramas din el) si probabil 2021, ''lupta'' se va da in segmentul asta de pret, 600-700 euro.
OP 8T, S20 FF, Pixel 5 si care vor mai fi pe parcurs.

#24
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostPMMEDOGPICS, on 08 octombrie 2020 - 12:17, said:

Am zis ca nu o sa imi mai iau OnePlus, dar daca o sa puna pe 8T senzorul foto principal de pe 8 Pro, ecran plat, dimensiuni de bun simt si o sa fie 600 de euro cum se zvoneste mi-as lua unul. Si 7T mi-a placut dar camera era dezamagitoare, 8T sper sa rezolve problema aia (macar partial).
Oricum 8T o sa aiba concurenta serioasa de la S20 FE, eu unul probabil as alege 8T din cele doua, dar sunt curios care o sa fie selling point-ul 8T-ului fata de S20FE pentru "average user". Eu zic ca nu o sa aiba vreunul.
sticla vs plastic ar fi una.

#25
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Majoritatea oricum punem husa pe telefoane și hai sa zicem ca discuția este asa și asa.
Sticla sau geam, cred ca la un telefon mai mult te-ar interesa o camera bună, o baterie bună, încărcare fara fir, waterprofing.

Am s10 și nici nu știu dacă are spate de geam sa de plastic  ca oricum este vopsit.

Pixel 5 face cam multe compromisuri, ma uitam la o comparație cu s20 FE și părerea pe partea de camera foto era ca alea de pe s2FE sunt mai clare, mai sharp.
Ar însemna să mint dacă zic ca Pixel 5 face poze urate, doar ca S20 FE se vedeau mai detaliate.

Și oneplus 8t o sa fie cu pret de cumperi flagship.
Și după faza cu Nord nu știu cât sa mai am încredere în hipe oneplus.
Nord mai bine lasa 1-2 camere bune in loc de un set de camere inutile.

Am ajuns la o chestie amuzanta de Samsung scoate telefoane mai ieftine ca Xiaomi, oneplus și de Huawei ce sa mai zic.

Prețul, asta este toată chestia, prețul.


#26
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 10.04.2007
618 EUR  ~ 3000 RON - varianta de baza.
Interesant.

Edited by dr_junior1980, 14 October 2020 - 16:53.


#27
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B4puQ2H8C78?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și prețurile.

Attached Files



#28
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Sa vedem ce camera are, asta cu 12gb ram si 256gb spatiu de depozitare este asa si asa.
Prioritatea este camera buna.
Telefoane cu amoled si ndje ram gasim si pe la 350 de euro.

#29
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Găsești dar nu cu ecran de Samsung....


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rYg5iBLMBGY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009
Sincer,nu prea ma da pe spate.Iarasi mult hype pentru nimic.In continuare consider ca 8Pro e top of the top.In schimb astept ceasul,CU NERABDARE!

#31
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Eu cred ca este chiar ok la 600 de euro, 8 pro este mai scump cu 300 de euro totusi. In schimb, nu inteleg acum care este rostul lui 8 simplu, care este si mai scump decat 8T.

#32
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
Nu pot sa zic ca nu imi place, dar camera e dezamagitoare, din nou. Acelasi IMX 586 obosit... Daca faceau un upgrade la IMX 689 de pe 8 Pro ar fi fost superb, dar asa mi se pare ca S20 FE e telefonul mai bun per total.

#33
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Astia de la oneplus nu pricep ca la un telefon conteaza mult camera, acelasi senzor vechi si de caca.
Aceasi camera de pe OnePlus Nord, alt telefon omorat de camerele slabe.

#34
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@DuskGerman: tu nu pricepi:)
Oneplus nu au avut niciodata camere de top, succesul lor provine din alte parti.

#35
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BJKpnI6fx1c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/70rQqQAc_q0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate