Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

M-a INNEBUNIT o fantoma / pradator sexual/ sarlatan !

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
306 replies to this topic

#37
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postina2605, on 21 septembrie 2020 - 15:40, said:

Dap, cu materialul clientului.... Posted Image Posted Image Incredibil, ce fini psihologi și ce maeștri sunt ăștia care jonglează în asemenea hal și la asemenea nivel cu nivelele de psihic, emoțional și fizic ale ”clientului”.... Rețeta pierzaniei. Probabil există și cazuri mai nasoale decât al meu, cu urmări mult mai grave. Posted Image Posted Image Posted Image
Din pacate trebuie sa te dezamagesc . Nici macar ''fini psihologi'' ce sa mai vorbim de ''maestri'' .
Cred ca fiecare fata sau femeie ar trebui sa intrebe pe niste golanasi cu succes la femei ...cam cum procedeaza ei la agatat . O sa fie uimite cat de simplu e asta daca vor sa inteleaga realitatea si nu mai umbla dupa cai verzi .
O sa auda chestii de genul , la o frumoasa ii spui ca e desteapta , la urata ca are ochii superbi si e mega inteligenta sau bla...bla , te interesezi ce pasiuni are si se declara iubitori de subiect dinainte de a se naste plus alea cu ''speciala , unica '' astea rup tot . Daca mai baga ceva cu universul si ''neste'' chestii cu pretentie de profunzime ...sensibilitate...gata , totul e rezolvat .

#38
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019
Chiar asa sa fie?? :)))

#39
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postina2605, on 21 septembrie 2020 - 13:59, said:


PUNCTUL PE I .... !!!  Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  Vezi ? Ceea ce banuiam, ceea ce intuisem, ceea ce mi s-a spus de catre cei din jur.... A fost degeaba. Pana cand nu apare "momentul potrivit" si... Evrika ! Posted Image  Aici, insa, revin cu intrebarea.... Cum faci diferenta intre cine spune ceea ce vrei sa auzi si cel care chiar iti spune lucrurile alea pentru ca le simte ? Cum facem aici ? Cum distingem ? Sau e un risc pe care ti-l asumi ? Gen o tii intr-un lanț de experiențe in care crezi sau vrei sa crezi ca vor fi reale, iti iei ”țeapă” din nou... pĂąnă cĂąnd ?! Dacă. sătul/ă de atatea țepe, ajungi să fii imun și sa nu mai simti nimic si abia atunci apare cineva care nu minte, nu incearca sa manipuleze, care se prezinta sincer si da, care chiar spune ce simte si ceea ce tu ai vrut candva sa auzi... Si fix atunci, il respingi tu, crezand ca e inca un țepar. ... Cum se rezolvă asta ?! Posted Image  Știi, Ăźn general, tipii care chiar nu merita ajung sa plateasca urmarile lasate de nemernici. Posted Image
Unul singur daca intalnesti, care sa te iubeasca, inveti cum se simte iubirea si o recunosti imediat atunci cand nu este reala.
Dar asta presupune ca sentimentul acela sa si valoreze ceva ptr tine. Si nu "idealul idealurilor": potriveala perfecta, tipul perfect si povestea romantica perfecta.

Edited by Cr1spy, 21 September 2020 - 16:28.


#40
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,857
  • Înscris: 26.01.2010

View Postina2605, on 21 septembrie 2020 - 13:39, said:

  Ma enervasem eu intr-o seara si, de nervi si din orgoliu, am bombardat in final. Atunci mi-a dat block prima data.

Too much drama , you're not worth it.
Ati avut ceva frumos impreuna si ai calcat pe bec , ti-a dat next pentru ca nu are chef sa se complice cu nervii si orgoliul tau.

Edited by Noua_pe_site, 21 September 2020 - 16:23.


#41
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostFlyMe2, on 21 septembrie 2020 - 16:14, said:

Chiar asa sa fie?? Posted Image))
Pentru cele care nu vor o relatie adevarata ci vor ...sa se contopeasca cu universul ...sa atinga catharsis...intr-un vis in care ele sunt niste printese care trebuie tratate corespunzator , din pacate DA ! Si e rau cand cazi de foarte sus si sa pozezi in victima . Si sincer chiar o merita !
Relatia trebuie sa fie de respect reciproc si nu de printesa-slujitor . Femeile inteligente stiu asta , printesele NU .

#42
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postina2605, on 20 septembrie 2020 - 23:16, said:

(....)

Salut Ina,

Am citit,  am recitit și nu m-am prins dacă tu l-ai cunoscut în persoană pe acest om. Dacă te-ai văzut  cu el în viața reală.  
Din ceea ce povestești pare că a fost doar o experiență virtuală,  redusă la discuții doar de la distanță.  Am înțeles că nu știi nici unde locuiește și nu-i știi nici numele real.

Cer scuze dacă am sărit eu peste un pasaj în care tu ai spus deja ceva care să răspundă neclarităților mele.

Dinspre exterior povestea ta poate fi privită în diferite feluri,  depinzând mult de modul în care cineva se raportează la relațiile sentimentale.
Eu înclin să cred faptul că tu te-ai înflăcărat și că ai avut șansa (?) de a găsi un bărbat cu care să poți întreține o relație spirituală la superlativ.
Ceva care să îți fi cutremurat fundația lumii tale.   Un om de a cărui minte să te îndrăgostești.

Există oameni al căror comportament de împerechere este denumit   ”sapiosexuali”.   Posibil că și tu să ai astfel de înclinații.  
O să citez mai jos,  pe scurt, în câteva fraze,  o scurtă descriere a sapiosexualității și vei vedea dacă te regăsești.

”Sapiosexualitatea este definită ca fiind atracția sexuală ca rezultat al inteligenței. Cu alte cuvinte, forma corpului nu are nici o relevanță aici ci nivelul de inteligență!

Creierul este cel mai mare organ sexual! Fie că crezi sau nu, plăcerea are loc în creier și nicăieri altundeva. Corpul percepe senzația, creierul o descifrează, interpretează și distribuie.
“Cei care afirmă că sunt sapiosexuali spun că sunt excitați de creier și sunt stimulați de puterea de înțelegere a cuiva. Drept preludiu, un sapiosexual tânjește după o discuție politică, filozofică sau psihologică” spune Diana Rabb, PhD. în psihologie transpersonală.

Una dintre caracteristicile sapiosexualilor este că pot identifica inteligența foarte rapid (..) și când o identifică, o găsesc extrem de atractivă.
Spre exemplu, să zicem că citești o carte despre poezia rusă și apare cineva care comentează și face referire la carte. Faptul că acea persoană are cunoștințe despre un subiect sau subiecte de interes pentru mintea ta, reprezintă probabil cel mai sexy și erotic lucru pentru tine, dacă ești sapiosexual. Există multe motive pentru care suntem atrași de alte persoane dar a fi atras de inteligența cuiva reprezintă o ciudățenie în lumea de astăzi.
Inteligența este mult mai împlinitoare

Sigur, frumusețea corpului își are rolul și chiar drepturile sale dar în timp ce aceasta se degradează în timp, inteligența crește și se dezvoltă.  Sapiosexualii știu că o conversație bună este mult mai satisfăcătoare decât a arăta bine dezbrăcat. Oamenii de știință sugerează mai multe motive pentru există această legătură între inteligență și atracție însă desigur, sunt toate doar opinii. Precum este și cea de față. Totul se reduce la substanță! Acea substanță care se află sub suprafață!

Unii consideră că oamenii inteligenți tind să fie mai singuratici dar eu personal nu prea sunt de acord cu acest lucru. Dacă nu ai avea alți oameni în jurul tău cu care să discuți, să dezbați, să te contrezi, mintea nu ar lucra la fel! Nu ar avea cum. Un IQ superior înseamnă un apetit sexual crescut”

Citatul de mai sus este preluat de aici:
https://eugencpopa.r...ta-inteligenta/

Edited by tomaso, 21 September 2020 - 17:19.


#43
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostAlltrack, on 21 septembrie 2020 - 16:26, said:


Pentru cele care nu vor o relatie adevarata ci vor ...sa se contopeasca cu universul ...sa atinga catharsis...intr-un vis in care ele sunt niste printese care trebuie tratate corespunzator , din pacate DA ! Si e rau cand cazi de foarte sus si sa pozezi in victima . Si sincer chiar o merita !
Relatia trebuie sa fie de respect reciproc si nu de printesa-slujitor . Femeile inteligente stiu asta , printesele NU .
Ce prostie! Fiecare aspira la iubire in felul lui. Nu inseamna ca unul e mai prejos si altul nu. Chiar si printesele au suflet! Pana si frustratii au...

#44
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostFlyMe2, on 21 septembrie 2020 - 18:11, said:

Pana si frustratii au...

Iti place sa lovesti sub centura... Posted Image

#45
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View Postrazor01, on 21 septembrie 2020 - 18:32, said:



Iti place sa lovesti sub centura... Posted Image

:D

#46
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostFlyMe2, on 21 septembrie 2020 - 18:11, said:

Ce prostie! Fiecare aspira la iubire in felul lui. Nu inseamna ca unul e mai prejos si altul nu. Chiar si printesele au suflet! Pana si frustratii au...
Desigur . Fiecare are dreptul la opinie . Ma refeream la printesele inchipuite , nu la cele adevarate cu rang nobiliar .

#47
dirt1

dirt1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.02.2018
La 35+ de ani orice suna prea bine in materie de relatii sa stii ca chiar s-ar putea sa fie doar o poveste frumoasa. Nu imi pot imagina ce pot vorbi doi adulti de 35+ de ani la telefon 7 ore, pur si simplu nu pot. Doar cred ca tu fiind de o "nota" mai mica cu asteptari mai mici in materie de barbat venind la tine cineva mult peste teapa ta ti-a dat lumea peste cap. Dar totusi cum arata un om care iti da lumea peste cap ? Inaltime, tras la sala, cu maciuca mare ?

#48
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006

View Posttomaso, on 21 septembrie 2020 - 17:17, said:

DIn ce a relatat, au discutat intai online, foarte mult, apoi s-au vazut in realitate, s-a ajuns la treburi, a disparut, a reparut iar de complezenta, lasand doar o portita.
Acum nu baga mana in foc ca i-a dat numele real.
De afara se vede relativ simplu, ce e in sufletul initiatoarei nu e OK.

Despre interactiunile online se pot scrie carti. Ce e important e ca in discutii online ne facem o proiectie a omului cu care vorbim, care se poate potrivi ca nuca in perete cu ce e de fapt si ce vrea. Plus ca toti, intr-o masura mai mica sau mai mare, cand vorbim cu cineva care e un potential partener (pentru o noapte, o luna sau definitiv) ne adaptam/cizelam imaginea interioara si exterioara.

Personal am patit sa discut mult online, sa cred ca e compatibilitate si chiar sa ma atasez de persoana sau de imaginea respectiva, sa astept discutiile etc. Am patit sa ma si indragostesc cand ne intalneam si sa imi iau flit. Dar si invers, sa ma trezesc ca fata in fata era ceva complet diferit de ce ma facuse sa cred sau ce voisem eu sa cred, atat fizic, cat si personalitate, stil de viata, etc. Frustrant a fost ca fix respectivele voiau mai mult de la mine. Mai mult  ca sigur asa a fost si in celelalte cazuri, din partea lor cand mi-am luat tinerescul flit.

De aia e bine, cand discuti online cu cineva nou, potential partener, sa treci cat se poate de rapid la intalnire, nu neaparat in pat din prima, dar cat mai rapid dupa ce vezi ca ar putea fi puncte comune, ca sa nu pierzi vremea si nervii. Mai mult de o saptamana, cu indulgenta, nu vad motiv.

Impresia mea e ca omul respectiv nu a fost foarte impresionat de initiatoare (nu i-a placut atat de mult fizic sau in pat) si/sau mai exista o persoana sau mai multe in viata lui, de care e mai impresionat.
Ca barbat cand am intalnit astfel de femei, omoloagele craiului, in tinerete, eram foarte contrariat si reuseam cumva sa ma fac de ras, devenind insistent, incercand sa gasesc si sa cer explicatii, crezand ca trebuie sa am eu initiativa. Ulterior cand am vazut la unele femei nevoia de a sta cu fundul in mai multe barci si din cand in cand iti mai amintesti de cate o barca, am disparut fara regrete.

#49
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019

View PostAlltrack, on 21 septembrie 2020 - 19:37, said:


Desigur . Fiecare are dreptul la opinie . Ma refeream la printesele inchipuite , nu la cele adevarate cu rang nobiliar .
Orice printesa inchipuita poate deveni una autentica daca e iubita de omul potrivit.

#50
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Desigur , visele si imaginatia sunt la liber si....gratisPosted Image .

#51
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postambr0zie, on 21 septembrie 2020 - 20:00, said:

DIn ce a relatat, au discutat intai online, foarte mult, apoi s-au vazut in realitate, s-a ajuns la treburi, a disparut, a reparut iar de complezenta, lasand doar o portita.
Acum nu baga mana in foc ca i-a dat numele real.

Și ea acum este siderată de ce i s-a întâmplat.   Nu înțelege trecerea bruscă de la extaz la agonie,  mai ales că nici nu a primit vreo explicație.   Doar blocări ale căilor de comunicație cu persoana.
Și este bulversată nu musai de faptul că a fost lăsată cu ochii în soarele nopții,  ci mai mult de modul brutal,  fără vreo explicație,  în care persoana a procedat.
Iar inițiatoare ne întreabă dacă este normal ce-a pățit,  dacă ea este defectă sau dacă tipul acesta e un ciudat.   Stă de luni de zile încercând să găsească o explicație logică.    Ar fi înțeles dacă i s-ar fi spus că în urma interacțiunii irl nu a fost ceea ce și-a dorit partenerul,  dar fără explicații poate doar să facă scenarii și asta o chinuie.



În rezumat cam așa cred că s-ar putea sintetiza povestea.

#52
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 19.07.2008
Cei mai carismatici, placuti, iubiti oameni sunt psihopatii - vezi cazul Ted Bundy. Zi mersi ca nu ti-a luat piuitul :)

All in all, ai dat peste cineva care intra sub spectrul "Dark triad". Google it. Simplu, case closed.

#53
nasere05

nasere05

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.09.2020
Ina, cel de care te-ai indragostit te-a iubit foarte mult la inceput, chiar enorm poate.

Dupa ce si-a dat seama ca si tu simti ceva mai mult pentru el si ca vei suferi a taiat orice comunicare cu tine ca sa nu se complice situatia.

Tu ai fost un vis frumos pentru barbatul ala dar s-a terminat totul pentru el.

Ti-a oferit exact de ce aveai tu nevoie - iubire, incredere in tine ca femeie si te-a facut sa te simti o femeie frumoasa si iubita de un barbat exact asa cum iti doresti tu sa fie barbatul cu care sa te mariti.

El si-a terminat treaba cu tine si acum poate le face pe altele sa se simta iubite, frumoase si apreciate.

Nu se va complica cu nici una din ele si sigur e si insurat cu o femeie si frumoasa si desteapta.

#54
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

View PostDarkEnemy, on 22 septembrie 2020 - 06:38, said:

Cei mai carismatici, placuti, iubiti oameni  - vezi cazul Ted Bundy.
mult l-am mai iubit și eu pe ted
ce nopti...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate