Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

M-a INNEBUNIT o fantoma / pradator sexual/ sarlatan !

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
306 replies to this topic

#19
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pai nu i-a placut ceva la tine si a rupt legatura. Brusc si definitiv.
Nu era obligat sa justifice ceva mai ales ca s-ar fi complicat inutil.

Vad ca sunt pe aici persoane interesate de ...interesul tau. Mai baga o... fisa si treci repede peste.

Dar alege si tu unul mai taranush putin sa nu ramai iar inamorata.

Edited by underb, 21 September 2020 - 08:57.


#20
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,050
  • Înscris: 29.01.2016
Daca pune o poza si varsta, sigur gaseste pe cineva de pe aici sa o "ajute" si sa ii implineasca neimplinirea...

Apropo, mai bine te reorientezi pe aici, pe softpedia, ca sunt numai baieti faini. Si fete, dar, cred ca nu e cazul. Sau, cine stie...
Baietii de pe aici o sa iti spuna fix ce vrei sa auzi si nu in prea multe cuvinte, de o sa il faca pe "ALA" sa para amator de amator ;).

#21
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008
Ca sa rezum si eu rapid, omu` a fost mare vrajitor la tinerete si e intr-o relatie care s-a desumflat. Tu, care ai intalnit idealul tau in viata prin el, ai parte de un soc enorm caruia nu stii sa-i faci fata. Eu zic sa 'let it go' pentru el e deja trecut de capitolul tau de mult. That's it.

#22
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Lecturand povestioara asta mi-a venit brusc in minte o reclama mai veche la Coca Cola, unde un copil ducea cu entuziasm elixirul fericirii la gura, ca si cum in acea sticla se gaseau toate sperantele vietii lui.

Dupa parerea mea tu ai baut o sticla de cola, metaforic vorbind Posted Image

Edited by razor01, 21 September 2020 - 09:20.


#23
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 myshyk, on 21 septembrie 2020 - 07:24, said:

voi sunteti ca ala din bancul "domnisoara,grecul e om cinstit, n-are bani, nu pune mana"!

Scuze de offtopic dar acum chiar trebuie sa-mi spui bancul - chiar si pe privat :)!

Ontopic: fara misto acum, n-am reusit sa inteleg care e problema OP? Ca respectivul e pick-up artist dintr-o Premier League, cu care nu credea ca va avea de-a face vreodata? Ca ala e over-achiever si s-a strofocat prea mult pe cand ea era ca un fruct copt si astepta doar prima boare de vant...?

Ca OP s-a "ambetat" - scuze Nenea Iancu ;), si s-a indragostit fulgeros de respectivul, desi n-avea in plan?

Care-i baiul?!

#24
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ce potrivit suna fulgeros asta... Tu esti creator de limba Piscopescu.

#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 Magicwisewolf, on 21 septembrie 2020 - 09:03, said:

Daca pune o poza si varsta, sigur gaseste pe cineva de pe aici sa o "ajute" si sa ii implineasca neimplinirea...

Apropo, mai bine te reorientezi pe aici, pe softpedia, ca sunt numai baieti faini. Si fete, dar, cred ca nu e cazul. Sau, cine stie...
Baietii de pe aici o sa iti spuna fix ce vrei sa auzi si nu in prea multe cuvinte, de o sa il faca pe "ALA" sa para amator de amator Posted Image.
dacă ,,domnișoara,, este băiat?   v-ați întrebat careva cum a părăsit ăla puntea așa rapid?

poate-i doamnă cu cocoșel

da iubi cu ce-a venit?trenul,rata sau trolebuzu?

#26
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 Piscopescu, on 21 septembrie 2020 - 10:05, said:

Care-i baiul?!

Baiul e ca don'soara tocmai a aflat pe barba ei ca femeile nu sunt construite pentru o viata promiscua, in care libertatea sa ti-o tragi dupa bunul plac a inlocuit ritualurile milenare de imperechere, ce presupuneau un angajament din partea barbatului sub presiunea societatii patriarhale.

Acum femeile sunt emancipate si puternice, asadar au discernamatul sa-si caute ,,dragostea'' facand sex de la prima intalnire cu necunoscuti de pe internet sau din baruri.

Edited by razor01, 21 September 2020 - 10:30.


#27
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 09.01.2010

 Piscopescu, on 21 septembrie 2020 - 10:05, said:

Scuze de offtopic dar acum chiar trebuie sa-mi spui bancul - chiar si pe privat Posted Image!

https://cristi-rarai...ibeagu.html?m=1

#28
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
ești troleriță.dar și eu am fugit de gagicile care stăteau crăcite din prima.
pe multe le-am lăsat așa crăcite și-am șters-o.

#29
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 ina2605, on 20 septembrie 2020 - 23:16, said:

Vreau sa va intreb ce motivatii ati avea voi sa deblocati pe cineva pe care l-ati blocat acum 2 luni

Eu l-am blocat pe unu' care avea sa-mi dea bani, ne-am certat si i-am dat block. Dupa un timp m-am gandit ca poate o sa vrea omu' sa-mi dea banii si nu are cum sa dea de mine asa ca i-am dat unblock Posted Image

In alta ordine de idei, presupunand ca initiatorul este o persoana reala si un un troll care a tradus o povestioara de pe reddit, lucurile sunt foarte simple. As putea sa-ti spun exact ce ai patit si ce vei pati mai departe doar ca nu-ti foloseste la nimic sa stii adevarul.

Edited by razor01, 21 September 2020 - 13:03.


#30
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Treaba e foarte simpla dar relativ complicat de explicat . Fiecare se gandeste doar la el dar noi suntem toti diferiti cu nevoi diferite .
Initiatoarea considera ca maximul obtinut ar fi sexul pe cand tipul avea ca maxima realizare ''cat de mult si cat de tare pot sa prostesc pe una'' .
Cu siguranta tipul e peste 45 de ani , cred ca si peste 50 de ani , are abilitati de prezentare , cunoaste ceva psihologie , are timp liber si cu asta se ocupa...a se citi se distreaza .
Ori este intr-o relatie care nu prea functioneaza dar nu renunta la ea , ori fizic e dezastru si de asta nu vrea sa se intalneasca , isi speculeaza doar puterea vrajelii .
El doar se joaca , nu vrea nimic serios , satisfactia lui e sa prosteasca cat mai multe si cat mai tare , a prostit-o pe una...nu mai e interesant , trece la next . Unii considera ca satisfactia sexuala ar fi suprema , altii considera supreme satisfactiile intelectuale .
In ziua de azi e foarte usor sa speculezi nemultumirile si frustrarile cuiva , e multa lume singura si nefericita .
Lansezi cateva complimente , spui exact ce vrea celalalt sa auda iar autosugestia impletita cu dezamagirile si sperantele fac restul .

#31
ina2605

ina2605

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 20.09.2020
Va multumesc pentru opinii ! Posted Image ( celor care chiar si-au spus interpretarea).  Mda, incep sa ma lamuresc si eu si sa se limpezeasca si viziunea mea... Posted Image Probabil ma aflam intr-o negare d-aia de șoc și știi cum e cu bețivul căruia i se spune de 3 ori să se culce. Posted Image
Am vazut si ironii si caterinci.... Oameni buni, toate astea sunt EXPERIENȚE ale vieții. Unii au mai multa experienta, altii nu. Unii sunt mai naivi, altii mai abili in manipulare, suntem cu totii atat de diferiti.... Sunt sute de cazuri in care barbatii au ramas pe strazi din cauza unor femei abile , etc. Experiente de toate felurile... Eu mi-o asum pe aceasta, din moment ce am adus-o public pe un forum. Poate daca nu mi-o luam in halul asta, credeam in continuare ca tot ce zboara se mananca. Adevarul e ca sunt o naiva din fire. Oamenii ca mine cred in tot felul de povesti... Poate au nevoie de asta, cine stie. Posted Image Desi aveam momente in care simteam clar ca el facea manevre si incerca sa manipuleze, totusi n-am renuntat. Deci, intr-un fel, jocul imi placea. Nu am prevazut, totusi, efecte pe termen lung...

 Piscopescu, on 21 septembrie 2020 - 10:05, said:

....
Ca OP s-a "ambetat" - scuze Nenea Iancu Posted Image, si s-a indragostit fulgeros de respectivul, desi n-avea in plan?
Care-i baiul?!

Că mă tot intorc, involuntar, la ”acea” experienta. Prin lucrurile pe care le-a spus, prin diverse revelari pe care (mi) le-a facut despre viata si alegeri. Prin atitudinea fata de viata in general. A devenit un reper si nu preconizasem asta. ... Mai rau de atat, recent s-a intors in viata mea cineva realmente important, din cauza caruia chiar am suferit (anterior psihopatului manipulator). Si ce crezi ? Acum fac comparatii si nu mai sunt multumita de ceea ce vroiam inainte ... Pentru ca da, stacheta a fost ridicata intre timp. Deci ”baiul” e ca o singura experienta a modificat felul in care ma raportez acum la experientele trecute, prezente si viitoare.

 underb, on 21 septembrie 2020 - 08:57, said:

Pai nu i-a placut ceva la tine si a rupt legatura. Brusc si definitiv.
Nu era obligat sa justifice ceva mai ales ca s-ar fi complicat inutil.

Cel mai probabil, și asta...   Sau era deja casatorit sau intr-o relatie si nu avea nicio alta intentie oricum. Ce nu pricep e de ce ... atata consum de timp si energie pentru ceva care nu merita nivelul ala de vrajeala, ca nu e ca si cum incerca sa obtina vreo suma imensa de bani nerambursabili.... Posted Image

 Magicwisewolf, on 21 septembrie 2020 - 09:03, said:

Baietii de pe aici o sa iti spuna fix ce vrei sa auzi si nu in prea multe cuvinte, de o sa il faca pe "ALA" sa para amator de amator Posted Image.
N-ai idee ce spui acolo... Posted Image Nu faceam eu post pe forum aiurea... Posted Image

 kuniva, on 21 septembrie 2020 - 09:03, said:

Ca sa rezum si eu rapid, omu` a fost mare vrajitor la tinerete si e intr-o relatie care s-a desumflat. Tu, care ai intalnit idealul tau in viata prin el, ai parte de un soc enorm caruia nu stii sa-i faci fata. Eu zic sa 'let it go' pentru el e deja trecut de capitolul tau de mult. That's it.
Pertinent... Da.... Posted Image Posted Image Posted Image  Asa este, ai dreptate. Doar partea cu ”let it go” aduce piedici... Posted Image

 razor01, on 21 septembrie 2020 - 09:20, said:

Lecturand povestioara asta mi-a venit brusc in minte o reclama mai veche la Coca Cola, unde un copil ducea cu entuziasm elixirul fericirii la gura, ca si cum in acea sticla se gaseau toate sperantele vietii lui.
Dupa parerea mea tu ai baut o sticla de cola, metaforic vorbind

Absolut.... ! Posted Image  Problema e ca desi intuiam, iar acum stiu, cumva tot mai vreau. Posted Image  E nebunie, nu ?

 razor01, on 21 septembrie 2020 - 10:30, said:

Baiul e ca don'soara tocmai a aflat pe barba ei ca femeile nu sunt construite pentru o viata promiscua, in care libertatea sa ti-o tragi dupa bunul plac a inlocuit ritualurile milenare de imperechere, ce presupuneau un angajament din partea barbatului sub presiunea societatii patriarhale.
Acum femeile sunt emancipate si puternice, asadar au discernamatul sa-si caute ,,dragostea'' facand sex de la prima intalnire cu necunoscuti de pe internet sau din baruri.

N-am crezut ca la asta ar fi dus o banala discutie online. Nu stiam cine e si ce impact urma sa aiba asupra mea. Este prima experienta de genul asta. Am mai iubit in trecut, nu total. Am avut si dezamagiri, si bucurii, dar nimic de asemenea intensitate emotionala ca in cazul de fata. Individul asta a catapultat tot ce fusese inaintea lui si tot ce vine dupa...

 EMPP, on 21 septembrie 2020 - 12:19, said:

ești troleriță.dar și eu am fugit de gagicile care stăteau crăcite din prima.
pe multe le-am lăsat așa crăcite și-am șters-o.

Multumesc... E de luat in seama. Cred ca (in general), nu ascultăm suficient opiniile sexului opus ! Posted Image

 sfantu.dracu, on 21 septembrie 2020 - 06:43, said:

Ina, tu ce vrei de la el: poveștile sau motivul dispariției?
Mulțumesc ! Posted Image Dacă ar fi vorbit rational și tranșant cu mine, nici că mai exista acest post pe Softpedia. Să înțeleg, să pricep, să mă lămurească - asta aș fi vrut. Nu m-aș fi sinucis dacă mi=ar fi spus și franc ”nu te plac, nu te vreau, te-am #utut, atat am vrut, nu ma mai cauta, NU TE VREAU”. Dar probabil e nevoie de curaj pentru asta... ?! hmmm.... Dar el a procedat așa: a vrajit cum doar tac-su lu” dracu” probabil mai poate, apoi s-a tirat ca probabil asta era intentia de la inceput, apoi, cand l-am cautat (firesc, sa aflu ce, de ce, cum...) a ajuns la amenintari, a blocat, apoi dupa 2 luni a deblocat, a vorbit frumos, dar probabil de complezenta , crezand ca eu ma multumeam cu a lui complezenta, dupa ce mi-a dat viata peste cap, LOL... Si daca mi-ar fi spus ca au fost doar povesti, ca nu e nimic real, as fi inteles si i-as fi si multumit pentru o mare lectie de viata. Dar cand esti intentionat ambiguu si pastrezi o zona ”gri” , ori pentru ego, ori naiba stie pentru ce nevoi psihopate, ăla nu e MESAJ.... Că poate nu mă duce capul să interpretez că tăcerea/indiferența ta inseamna lipsa de interes. Poate eu sunt o dulcică intelegatoare si ma gandesc ca nu ai timp ACUM... Posted Image lol... Posted Image  

 Power211, on 21 septembrie 2020 - 06:48, said:

O lume minunata , in care veti gasi , numai prostii .....
Sa revenim .. Cred ca ai pus prea mult suflet intr-o discutie cu un strain pe internet .
Spui ca ai mai avut relatii pasagere , sau ma rog , de umplutura/ nevoi . Dar nu ne-ai spus ce varsta ai . La o anume varsta fetele cad prada foarte usor in capcanele sentimentale .
Ma rog , nu sunt eu marele psiholog, dar cred totusi ca ar trebui sa interactionezi mai mult in viata reala cu oamenii , nu pe internet .. Si aici nu ma refer la relatii neaparat .
Eu sunt de parere ca nu a fost nimic , si asta este problema de baza .
Multumesc ! Posted Image Da, cred că ai dreptate. Inclusiv in insuficienta relationare din viata reala... Uite ca ăia intalniti in viata reala nu mi-au placut suficient cat sa dezvolt obsesii pentru ei... Posted Image
Ce varsta am ? Pffft.... Posted Image In buletin, 34. In comportament si gandire, 12 !!!! Posted Image Inclusiv asta explică subiectul postării, nu ? Posted Image Posted Image


 myshyk, on 21 septembrie 2020 - 07:24, said:

Ce mama dreaq poti discuta 7 ore neintrerupte cu un telefon? V-ati citit povesti unul altuia? voi sunteti ca ala din bancul "domnisoara,grecul e om cinstit, n-are bani, nu pune mana"!
VAAAI, nu ai idee.... Efectiv, timpul se dilata. Apoi s-a comprimat brusc. .. Acum, sincera sa fiu, realizez ca vreo 75% din timpul ala era acaparat de el si tehnicile lui acaparatoare prin care te ”îngrădea ” în plasă. Dar tot ”parcursul” ăla, gen drumul către capcană.... parcursul în sine era hipnotic. MAGISTRAL, ce să mai . Te făcea să=ți placă și să mai vrei. Efectiv asta făcea. Chiar și dacă suspectai că e vrăjeală, era una fascinantă și vroiai în continuare, doar că mai mult ! Posted Image Posted Image Posted Image

 mcd2020, on 21 septembrie 2020 - 08:36, said:

Fiecare barbat are,sau ar trebui sa aiba un sablon de cucerire.La mine,cind cautam aventura gaseam relatii de o viata si invers.E posibil ca individul acela sa isi fi facut rolul,indiferent de scop,dupa care ori ceva nu i-a convenit,ori a gasit intre timp ceva mai atragator,ori nu are ideile clare privitor la ce cauta.

Dap... Și cred ca mai degraba varianta 1 sau 2. Că altfec, avea idei foarte clare despre ceea ce căuta. Iar dacă ceea ce căuta era, de fapt, tot vrăjeală, atunci se minte pe sine, chestiune care nu mă privește și nu mă implică.  

 hunab, on 21 septembrie 2020 - 08:43, said:

Mult prea profund. Eu cred ca s-a orientat dupa zicala "Poti, nu poti, vremea pututului trece". S-a reorientat la cineva care s-a oprit doar la salutul banal "Buna! Eu vreau. Tu?"
Să știi că ar fi găsit cel puțin 5 în aceeași zi, 5 în care să nu fi investit 3 săptămâni.

 Magicwisewolf, on 21 septembrie 2020 - 08:48, said:

La cat a scris, il inteleg si pe ala de ce nu a mai vrut sa continue...
Și el scria la fel de mult, când simțea că e cazul de o extra-doză de convingere. Posted Image


 ambr0zie, on 21 septembrie 2020 - 08:51, said:

Am patit de multe ori sa discut online cu persoane si sa para totul compatibilitate 400%, inclusiv discutii cu orele, apoi la intalnirea fata in fata, persoana respectiva sa nu imi exprime nimic.
Sau eu sa nu exprim nimic respectivei persoane.
Sentmentul e chiar frustrant, mai ales cand ai anumite asteptari si ti-ai format o imagine care nu corespunde cu realitatea. Si mai frustrant daca de fapt corespunde, dar nu corespunzi tu cu ce a gandit ea/el.
Si da, pe fondul singuratatii de mult timp, care cam distorsioneaza anumite perceptii + un pahar in plus, s-a ajuns uneori si la alergari prin cearceafuri.
Problema la aceste alergari e cand doar unul vrea mai mult, celalalt face sport sau bifeaza o reusita.
E bine ca in cunoasterea unui om online sa fii constient ca fiecare poate spune ce vrea sau parea ce vrea.
Nu ai de unde sti ca respectivul crai nu mai avea discutii la fel de profunde si cu alte craiese. Sau mai putin profunde online, dar la vederea cu una sau mai multe din ele, a fost mai placut impresionat si tu ai devenit optiunea nr 14.
Exista si varianta (pe care eu o conider foarte probabila) ca respectivul sa fi fost iesit dintr-o relatie lunga si simtea nevoia, constienta sau nu, de validare/testare a puterii de seductie si apoi s-a impacat cu fosta, sau de ce  nu, chiar sa fi avut o relatie serioasa in tot timpul aventurii.
MULTUMESC !!! Posted Image <3


 corinadaniela, on 21 septembrie 2020 - 08:51, said:

Ina, zi mersi c-ai scăpat ieftin. Cel puțin a meritat, era la fel de bun în pat, pe masura abilitatilor cu care te-a "vrăjit" ?
Măcar te-ai protejat? Dacă nu, urgent la medic, să-ți faci analize.
Cat despre blocare/deblocare/reblocare, cine știe cu câte femei jonglează omul, de le-a pierdut sirul/evidenta. Sau o fi crezut ca ai înțeles cum stau lucrurile în alea 2 luni și nici prin cap nu ți-ar mai trece să-l contactezi, chiar dacă te-a deblocat (intenționat sau din neatenție) .
MULTUMESC !!! Posted Image <3 Da... A meritat, da ! Posted Image A fost o experienta din alta lume, per total, experienta care a devenit reper, din multe puncte de vedere, nu doar sexual. Si da, sigur nu sunt singura. Asta intuiam oricum, dar nu conta. Era alt nivel felul in care (mi se parea ca) relationam ... "Restul" nu conta, cum ar veni...

 Magicwisewolf, on 21 septembrie 2020 - 08:52, said:

Cred ca nu i-ai dat de inteles asta de la inceput si a avut impresia ca trebuie sa te convinga, sa te dea pe spate. Si atunci s-a straduit. Prea tare, pare-se...
Cat despre blocat, nu stiu ce i-ai scris, dar cred ca l-ai speriat sau sictirit. Nu stiu nici "cat ai vorbit" in scris. Daca foarte mult, asta sperie pe 99% dintre barbati si atunci e de inteles de ce te-a blocat...
Aici sigur ai dreptate. Ma enervasem eu intr-o seara si, de nervi si din orgoliu, am bombardat in final. Atunci mi-a dat block prima data.

 smoke, on 21 septembrie 2020 - 08:52, said:

ala a vrut doar pasarica si e de moda veche...zic eu 40+ ? nu e versat  in stilul nou...  
37 de ani avea. Cu 75 de ani de experienta.... Posted Image Cum e stilul nou de a fi versat ? Posted Image

Vă mulțumesc mult pentru opinii. Chiar ajută. Și, uneori, fix genul ăsta de ajutor face diferența .... MULTUMESC ! <3 Posted Image

#32
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 ina2605, on 21 septembrie 2020 - 13:39, said:

Problema e ca desi intuiam, iar acum stiu, cumva tot mai vreau. Posted Image  E nebunie, nu ?

Nu, nu e o nebunie, exista o explicatie biologica aici ce deriva din mondul in care a fost proiectata genetic femeia.

Daca barbatii sunt proiectati genetic sa-si imprastie samanta, in speranta ca macar unii dintre urmasi vor supravietui, femeia este proiectata sa caute cel mai bun partener posibil care sa-i ofere cele mai bune gene. Cand acel instinct se activeaza in femeie si ii spune ca a gasit acel ,,mascul alfa'' , ,,the one'', ,,cavalerul pe cal alb'', nicio explicatie logica, niciun sfat si nicio bataie din partea parintilor nu o sa-i potoleasca dorinta respectiva.

Este complet irelevant daca acel mascul era cu adevarat de buna calitate sau doar mima suficent de convingator calitatile masculine.

Edited by razor01, 21 September 2020 - 13:52.


#33
ina2605

ina2605

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 20.09.2020

 Alltrack, on 21 septembrie 2020 - 13:16, said:

Treaba e foarte simpla dar relativ complicat de explicat . Fiecare se gandeste doar la el dar noi suntem toti diferiti cu nevoi diferite .
Initiatoarea considera ca maximul obtinut ar fi sexul pe cand tipul avea ca maxima realizare ''cat de mult si cat de tare pot sa prostesc pe una'' .
Cu siguranta tipul e peste 45 de ani , cred ca si peste 50 de ani , are abilitati de prezentare , cunoaste ceva psihologie , are timp liber si cu asta se ocupa...a se citi se distreaza .
Ori este intr-o relatie care nu prea functioneaza dar nu renunta la ea , ori fizic e dezastru si de asta nu vrea sa se intalneasca , isi speculeaza doar puterea vrajelii .
El doar se joaca , nu vrea nimic serios , satisfactia lui e sa prosteasca cat mai multe si cat mai tare , a prostit-o pe una...nu mai e interesant , trece la next . Unii considera ca satisfactia sexuala ar fi suprema , altii considera supreme satisfactiile intelectuale .
In ziua de azi e foarte usor sa speculezi nemultumirile si frustrarile cuiva , e multa lume singura si nefericita .
Lansezi cateva complimente , spui exact ce vrea celalalt sa auda iar autosugestia impletita cu dezamagirile si sperantele fac restul .

PUNCTUL PE I .... !!!  Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  Vezi ? Ceea ce banuiam, ceea ce intuisem, ceea ce mi s-a spus de catre cei din jur.... A fost degeaba. Pana cand nu apare "momentul potrivit" si... Evrika ! Posted Image  Aici, insa, revin cu intrebarea.... Cum faci diferenta intre cine spune ceea ce vrei sa auzi si cel care chiar iti spune lucrurile alea pentru ca le simte ? Cum facem aici ? Cum distingem ? Sau e un risc pe care ti-l asumi ? Gen o tii intr-un lanț de experiențe in care crezi sau vrei sa crezi ca vor fi reale, iti iei ”țeapă” din nou... până când ?! Dacă. sătul/ă de atatea țepe, ajungi să fii imun și sa nu mai simti nimic si abia atunci apare cineva care nu minte, nu incearca sa manipuleze, care se prezinta sincer si da, care chiar spune ce simte si ceea ce tu ai vrut candva sa auzi... Si fix atunci, il respingi tu, crezand ca e inca un țepar. ... Cum se rezolvă asta ?! Posted Image  Știi, în general, tipii care chiar nu merita ajung sa plateasca urmarile lasate de nemernici. Posted Image

#34
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 ina2605, on 21 septembrie 2020 - 13:59, said:

Gen o tii intr-un lanț de experiențe in care crezi sau vrei sa crezi ca vor fi reale, iti iei ”țeapă”

Sper ca esti familiarizata cu notiunea de damaged goods.

Iti spun sincer ca barbatii, cel putin cei care se respecta, nu vor sa isi intemeieze o famile cu femei care au tinut-o langa si si-au luat prea multe ,,tepe''. Nu e vorba doar de mandria masculina ci de o realitate cat se poate de dureroasa. Aceste femei nu-si mai revin complet niciodata si vor aduce in familie problemele acelea.

Cu cat ,,tepele'' sunt mai multe, cu atat mai greu este pentru femeia respectiva sa aiba o viata normala.

Este fata nevazuta si prea putin discutata a revolutiei sexuale a anilor 60' care a schimbat definitiv comportamentul uman in materie de imperechere.

Edited by razor01, 21 September 2020 - 14:34.


#35
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
La fel de simplu , pot scrie cateva romane pe tema asta . Problema e ca aburitorii astia lucreaza cu materialul clientului .
Majoritatea femeilor vor sa fie considerate printese , sa li se spuna ca arata ca Miss Univers , ca sunt destepte ca Einstein , sensibile , dragute , ''lumina vetii lui'' , ''raza lui de soare'' , ''suflete pereche in Univers'' si alte ''alinieri de planete'' , bla...bla...bla . Aia care spun adevarul cica ar fi nasoi .
Mie daca imi zice una ca sunt ''lumina vetii'' sau ''raza ei de soare'' deja ma intreb ce vrea de la minePosted Image  , ca sa fiu elegant .
Prima lectie de anti teapa e intalnirea fizica , in online poti avea 1,90 frumos ca Elvis si tare ca Chuck Norris , in realitate poate are 1,50 ...100 de kile si arata ca un orc .

#36
ina2605

ina2605

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 20.09.2020

 razor01, on 21 septembrie 2020 - 13:51, said:

Nu, nu e o nebunie, exista o explicatie biologica aici ce deriva din mondul in care a fost proiectata genetic femeia.

Daca barbatii sunt proiectati genetic sa-si imprastie samanta, in speranta ca macar unii dintre urmasi vor supravietui, femeia este proiectata sa caute cel mai bun partener posibil care sa-i ofere cele mai bune gene. Cand acel instinct se activeaza in femeie si ii spune ca a gasit acel ,,mascul alfa'' , ,,the one'', ,,cavalerul pe cal alb'', nicio explicatie logica, niciun sfat si nicio bataie din partea parintilor nu o sa-i potoleasca dorinta respectiva.

Este complet irelevant daca acel mascul era cu adevarat de buna calitate sau doar mima suficent de convingator calitatile masculine.

MULȚUMEEEESC !!! :hug: E important și aveam nevoie și de asemenea argumente, că ”sunt o gâscă proastă” tot nu ar fi elucidat dilemele mele. MULȚUMESC !!! Posted Image

 razor01, on 21 septembrie 2020 - 14:31, said:

Sper ca esti familiarizata cu notiunea de damaged goods.

Iti spun sincer ca barbatii, cel putin cei care se respecta, nu vor sa isi intemeieze o famile cu femei care au tinut-o langa si si-au luat prea multe ,,tepe''. Nu e vorba doar de mandria masculina ci de o realitate cat se poate de dureroasa. Aceste femei nu-si mai revin complet niciodata si vor aduce in familie problemele acelea.

Cu cat ,,tepele'' sunt mai multe, cu atat mai greu este pentru femeia respectiva sa aiba o viata normala.

Este fata nevazuta si prea putin discutata a revolutiei sexuale a anilor 60' care a schimbat definitiv comportamentul uman in materie de imperechere.
Dap. ”Damaged good” a mirosit și psihopatul, de aia a și fost victoria lui totală. Problema e că nu sunt singura....Sunt multe femei în categoria asta, și, care, ce crezi ? Perpetuează și aduc alte generații de mai mult sau mai puțin ”damaged individuals”.... Posted Image  

 Alltrack, on 21 septembrie 2020 - 14:41, said:

La fel de simplu , pot scrie cateva romane pe tema asta . Problema e ca aburitorii astia lucreaza cu materialul clientului .

Prima lectie de anti teapa e intalnirea fizica , in online poti avea 1,90 frumos ca Elvis si tare ca Chuck Norris , in realitate poate are 1,50 ...100 de kile si arata ca un orc .

Dap, cu materialul clientului.... Posted Image :( Incredibil, ce fini psihologi și ce maeștri sunt ăștia care jonglează în asemenea hal și la asemenea nivel cu nivelele de psihic, emoțional și fizic ale ”clientului”.... Rețeta pierzaniei. Probabil există și cazuri mai nasoale decât al meu, cu urmări mult mai grave. Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate