Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Uscare tuia

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Ii scot din ghiveci și îi ambalează rădăcina in panza de sac. Motivul ar fi ușurința la transport și că rămâne cu ghiveciul pentru următoarea producție.
Ideea e că la mutarea din ghiveci in sac pământul își cam pierde legăturile cu rădăcinile ,fata de cazul când îl sapi direct din pământ și îl ambalezi in sacul de panza. Iar daca de la aceasta operatie până la plantare durează câteva zile atunci prinderea poate fi compromisa .


#38
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Eu i-am luat direct din pământ. Mai mult, i-a scos chiar în fața mea. 2 ore mai târziu, erau plantați.
Acum, după operațiunile aplicate, mare parte din ei și-au revenit complet. Mai sunt doi sau trei care sunt in curs de recuperare.

#39
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Apa și fertilizant.


#40
ADAMCLISI-2020

ADAMCLISI-2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 07.05.2020

 smddms, on 19 septembrie 2020 - 17:01, said:

Eu la tui le pun primavara cate un juma de litru de bere Newmarkt la radacina si desi ajung rar la mosie , nu s-au uscat si sunt vigurosi desi ploua cam rar .
Saracule Heineken se toarna  Posted Image  !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate