Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

intrebari securitate icloud

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
salutare
putin ajutor va rog
mi-am facut si eu cont icloud dar nu stiu unde pot seta intrebarile de securitate ale contului
cand am creat contul nu am configurat aceste intrebari, de fapt nu m-a intrebat
imi puteti da un link
multumesc

Edited by MembruAnonim, 19 September 2020 - 16:21.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
am intrat in cont la securitate dar nu am optiunea de a adauga intrebarile

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009
Contul de icloud este legat de contul "Apple ID" (practic te conectezi cu acelasi user/parola). Cand ai setat Apple ID ai ales cu siguranta si intrebarile/raspunsurile. Daca ai Two Factor Authentification atunci nu iti mai cere intrebari/raspunsuri pentru ca ai al doilea pas de autentificare care se asigura ca esti tu.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Xman_ghio, on 19 septembrie 2020 - 20:07, said:

Contul de icloud este legat de contul "Apple ID" (practic te conectezi cu acelasi user/parola). Cand ai setat Apple ID ai ales cu siguranta si intrebarile/raspunsurile. Daca ai Two Factor Authentification atunci nu iti mai cere intrebari/raspunsuri pentru ca ai al doilea pas de autentificare care se asigura ca esti tu.
Da , am Two Factor Authentification.

Dar pot dezactiva Two Factor Authentification si sa setez intrebarile de securitate ?

#5
geodamian

geodamian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.06.2017
da se poate pastra doar o metoda

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 geodamian, on 19 septembrie 2020 - 20:50, said:

da se poate pastra doar o metoda

 MembruAnonim, on 19 septembrie 2020 - 20:32, said:

Dar pot dezactiva Two Factor Authentification si sa setez intrebarile de securitate ?
cum pot face asta ?

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Go to Settings. Tap your Apple ID ➙ Password & Security. Tap Turn Off Two Factor Authentication. Tap Continue.Jul 2, 2019

+

“How to turn off two factor authentication for your Apple ID

If you’ve confirmed that two factor authentication is active on your account and you would like to remove it, just follow the steps below.

For desktop:

Sign into your account at the Apple login page from any computer and browser. If you’re using an unknown device, you may have to complete two factor authentication at this point.

In the Security section, click Edit

Locate the Two Factor Authentication section that says the feature is On and click to Turn Off Two Factor Authentication, then click again to verify

Create new security questions and verify your date of birth — this enables two step verification instead

Check your inbox associated with your Apple ID account for an email that confirms the two factor verification is off

For mobile:

Go to Settings

Tap your Apple ID ➙ Password & Security

Tap Turn Off Two Factor Authentication

Tap Continue

enable disable 2fa on your iPhone”

https://setapp.com/h...on-for-apple-id


Edited by waterman, 20 September 2020 - 01:25.


#8
satellite_pro

satellite_pro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 27.03.2019
Am eu o intrebare pentru cunoscători. O colega de serviciu căreia i-a fost sustras un iPhone 6s in luna Februarie a.c. Reușește după un întreg șir de peripeții cu poliția sa recupereze telefonul furat de un conațional de etnie. Toate bune și frumoase, doar ca individul a reușit prin nu știu ce metoda sa activeze two factor authetification, drept urmare după recuperarea telefonului colega deși reușește sa treacă de pasul 1 id și parola de al doilea nu mai are cum pentru ca e băgat numărul individului. Iar ăla e pe la răcoare acum. Fata asta deține toate documentele de achiziție in plus id-ul și parola. Deci.. cum se poate recupera cu adevărat telefonul, pentru ca in faza asta te uiți la el fizic fără sa îl poți utiliza. Și cum naiba a reușit ăla fără id și parola sa poată folosi un telefon de altfel blocat imediat după sustragere și mai mult sa modifice date precum telefonul in mult lăudatul sistem IOS?

#9
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Pai nu prea vad decat sa ii contacteze pe cei de la Apple Support.

https://support.apple.com/

Sa le explice situatia cu documente si poate resuseste.
Slabe sperante dar incercarea moarte n-are.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate