Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Mesaj pt cookies

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Vakulla

Vakulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 31.05.2009
Salut! Stie cineva cum scap de idiotenia asta? De cateva zile, imi apare de fiecare data cand deschid firefox. Chiar daca dau pe "sunt de acord" sau ma conectez in cont si inchid browserul fiind conectat, reapare de fiecare data cand il deschid. Ma dispera.

Attached Files



#2
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012
Ai setat in browser sa stearga cookie-urile cand se inchide. Asa ca google nu tine minte ca ti-ai dat acordul si te intreaba din nou.
Nu poti scapa de ea decat daca pastrezi cookie-urile.... din pacate.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 30.08.2006
Ai posibilitatea sa adaugi la exceptii acele site-uri pe care navighezi constant.

#4
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Nu functioneaza nici daca renunti la stergerea cookie-urilor si nici adaugarea site-ului la exceptii. Cred ca e o problema a Firefox. Pe Chrome si Edge fenomenul nu se manifesta.

#5
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Eu nu am acea problema in firefox - ce-i drept in firefox sunt logat permanent intr-un cont google.
In private - imi apare prima data, dar dupa aceea nu mai apare atata timp cat las fereastra in private deschisa.

#6
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012

View Posttandrei99, on 18 septembrie 2020 - 08:12, said:

Nu functioneaza nici daca renunti la stergerea cookie-urilor si nici adaugarea site-ului la exceptii. Cred ca e o problema a Firefox. Pe Chrome si Edge fenomenul nu se manifesta.
La mine pe Edge (varianta pe baza de chromium) face la fel ca si pe FireFox daca adaug siteurile la exceptii. Se pare ca adaugarea ca exceptie nu ajuta la nimic in cazul de fata.

Edited by numerci, 18 September 2020 - 09:57.


#7
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Eu nu am problema asta in Firefox, insa am o alta problema. De fiecare data cand intru, dar si pe parcurs, in mod subit, imi cere master-passwordul. Cred ca trec din nou la Crome.

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Iti cere master-pass deoarece vede un camp de logare undeva si nu poate completa acel camp daca nu este activa optiunea iar optiunea de completare user si/sau parola nu este activa daca n-ai introdus in acea sesiune master-pass...

Edited by Ravy, 18 September 2020 - 12:34.


#9
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007

View Postnumerci, on 18 septembrie 2020 - 09:57, said:

La mine pe Edge (varianta pe baza de chromium) face la fel ca si pe FireFox daca adaug siteurile la exceptii. Se pare ca adaugarea ca exceptie nu ajuta la nimic in cazul de fata.
La mine pe Edge nu face desi am activata optiunea de stergere a cookie-urilor. In ambele sunt logat permanent cu contul de Google.

#10
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 21.12.2006
mesajul apare atunci cand accesezi serviciile Google in mod anonim

#11
yonited

yonited

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.07.2020
Cred că problema cu această extensie Firefox .. nu permite cookie-urile
trebuie să excludeți google.com din extensie

[ https://i.imgur.com/EOrNRMO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate