Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

The Devil All the Time (2020)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Un film Netflix cu pretentii mari (dupa distributia aleasa).
https://www.imdb.com/title/tt7395114/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EIzazUv2gtI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Din pacate, desi incearca din greu sa aminteasca de un Pulp Fiction sau Kill Bill, esueaza lamentabil. Doua ore si un sfert care te lasa cu intrebarea "De fapt care e idea filmului?"
De retinut din film, totusi, ca Spider-Man il omoara pe Batman. Macar aici avem ceva clar...

#2
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
Film Excelent!
Distributia...si mai ales regia!
Tom Holland,Robert Pattinson,Bill Skarsgard.
Netflix loveste din nou!
De data asta...bine!

I-as da un 8(opt)!

Edited by drgroza, 16 September 2020 - 22:55.


#3
mediasick

mediasick

    sferto-doct, corect politic, fan multiculti, vax lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,119
  • Înscris: 21.08.2017
un gunoi de film
un rebut
nu va pierdeti vremea

#4
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
Filmul e bun.
Chiar daca e incarcat de violenta - recreaza foarte bine atmosfera perioadei respective. Bonusul e cum religia afecteaza umanitatea, sub diverse aspecte. Fain, fain, daca il intelegi cat de cat.

#5
florinageorgiana

florinageorgiana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.09.2020
Am apucat sa vad doar trailer-ul zilele astea, pare interesant daca te iei doar dupa prezentare, am sa ma uit zilele astea, parca abia astept sa vad cum joaca Robert Pattinson, este unul din preferatii mei.

#6
Angelsdemise

Angelsdemise

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.09.2020

View Postmediasick, on 17 septembrie 2020 - 18:12, said:

un gunoi de film
un rebut
nu va pierdeti vremea

View Postsorin61, on 16 septembrie 2020 - 22:23, said:

Un film Netflix cu pretentii mari (dupa distributia aleasa).
Doua ore si un sfert care te lasa cu intrebarea "De fapt care e idea filmului?"
Filmul e bun. I-as da un 8+. Pacat ca n-ai inteles nimic.

#7
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004

View PostAngelsdemise, on 22 septembrie 2020 - 15:00, said:

Filmul e bun. I-as da un 8+. Pacat ca n-ai inteles nimic.

Macar acum stiu pentru cine e facut filmul.

#8
Angelsdemise

Angelsdemise

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.09.2020

View Postsorin61, on 22 septembrie 2020 - 15:18, said:

Macar acum stiu pentru cine e facut filmul.
Pai da, e facut pentru un public cu un IQ de minim 90 - 100. Ma bucur ca te-am ajutat sa descoperi carei categorii de cinefili se adreseaza.Posted Image

#9
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004

View PostAngelsdemise, on 22 septembrie 2020 - 15:35, said:

Pai da, e facut pentru un public cu un IQ de minim 90 - 100. Ma bucur ca te-am ajutat sa descoperi carei categorii de cinefili se adreseaza.Posted Image

Te inteleg, esti la inceput pe forum si vrei sa faci repede un numar anumit de postari. Si ce e mai usor, decat sa provoci flame-uri?
Modul de percepere a mesajului unui film/carte/desen etc este in totalitate subiectiv. Ceea ce am afirmat eu, de aceea, este punctul meu de vedere. De ce vii cu atacuri la persoana pentru pareri personale, numai tu poti sti. Dar daca perseverezi, ma voi vedea nevoit sa raportez comportamentul tau moderatorului. Nu as vrea ca sederea ta pe forum sa fie mai scurta decat vrei tu.
Pana una-alta, numai bine.

#10
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
Si cine era povestitorul si ce vroia sa zica, care era filosofia ce dorea s-o transmita ?  S-au strans toti psihopatii dintr-un stat intr-o noua productie netflix, asta da. In afara de jocul actorilor care e solid, nu pot spune ca filmu-i bun, nici macar mediocru, nu vreau sa ma injure lumea dupa. Reviewurile de nota 9 si 10 pe imdb m-au lasat perplex. :shock:

#11
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Povestitorul este chiar autorul romanului...
Nu știu ce mesaj transmite filmul, poate se referă la latura negativa pe care o avem fiecare și la modul cum o putem controla ca să n-o luam razna? Zic și eu, nu dați cu pietre.

#12
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
Intr-adevar, naratorul e chiar autorul cartii. Oricat as incerca, nu pot aprecia acest film doar pentru prestatia actorilor. E un ghiveci ingrozitor de oameni ingrozitori facand chestii ingrozitoare, cum foarte bine sintetizeaza un review din Time.

#13
mediasick

mediasick

    sferto-doct, corect politic, fan multiculti, vax lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,119
  • Înscris: 21.08.2017
asa e
ghiveci din care nu pricepi nimic

ca si ultimul film cu clowni

#14
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Ma mir ca lipseste deja clasicul "nu e pentru toata lumea"...
Totusi, am o intrebare, deoarece este film si nu serial, beneficiaza de PC si minunata lume multicolora, curcubee, etc sau nu?
E o productie netflix pana la urma..

Edited by Mondeo, 26 September 2020 - 09:53.


#15
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004

View PostMondeo, on 26 septembrie 2020 - 09:52, said:

Ma mir ca lipseste deja clasicul "nu e pentru toata lumea"...

A fost deja... si inca facand referire la IQ...

#16
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 19.07.2008
***Spoiler alert***


Filmul asta e ca si Joker - nu are nimic amuzant, nu e nici macar un minut de pozitivitate, si ceea ce poate fi optimist, in 5 minute se naruie complet.

Mie unul mi-a placut si mi se pare un pic "artsy", in sensul ca desi e pe Netflix, clar nu e pentru majoritatea abonatilor, ca la prima vedere pare ca e doar ultraviolenta fara niciun scop. Violenta multa chiar de la cadrele din inceput din razboi (rastignirea pe cruce), pana la cei doi depravati care momesc si ucid cu sange rece hitchhikerii, preotul fals, batai, omoruri de tot felul, sinucideri, sacrificiul de animale, overall o atmosfera apasatoare, lipsita de speranta si deprimanta. Exact ca si Joker.

Mi-a placut caracterul oarecum ciclic - pustiul orfan, care este "consolat" de omul legii cand ii moare tatal, ajunge sa se intalneasca mai tarziu cu politistul intr-un manhunt cu un singur invingator.

Clar e ceva substrat religios ca sunt prea multe chestii conectate la religie. Plus, este vorba de analiza caracterului uman - abject pana la ultima fibra - tinut in frau doar de lege, iar in imensitatea si acele pamanturi americane, unde nu e lege, fiecare face ce il taie capul.
Pana si numele filmului e sugestiv.

#17
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020
Mie mi-a plăcut,e un film mai deosebit,gen No country for old man...are și acțiune și plot bun,twisturi,chiar e fain.Celor ce nu le-a plăcut filmul sunt cei obișnuiți cu prostiile pe bandă rulantă tipice Hollywood,ăsta e un film mai altfel,foarte reușit,recomand!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate