Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista magazin fizic XIOAMI in Ro...

google.ro virusat?

Ati castigat vreodata la "con...

HIT FM Zarnesti - Metropolitan Br...
 Google Consent Mode V2

La multi ani @rz!

Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti
 Achizitionare furca RockRider

End to end encrypted messenger

BMW E46 320d bari interioare dash...

masina de familie 9000 euro
 T-Mobile intenționeaza sa in...

5G N38 Digi Mobil

Road trip moto Tunisia

De ce au devenit recenziile Googl...

Ovare micropolichistice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

Mela2020

Mela2020

New Member

• Grup: Candidate Members
Buna ziua, am ovare polichistice si amenoree secundară, doctorul recomandandu-mi duphaston timp de 3 luni, din ziua 10 până în ziua 20 a cm. Sub acest tratament, cm venea mult prea devreme, la 15-16 zile. La recomandarea medicului, am schimbat tratamentul si am luat Arefam, din ziua 15 in ziua 25....cm a venit peste 5 luni. În luna august, începând cu ziua 15 până în ziua 25 a cm am luat duphaston si inca nimic...Insarcinata nu sunt. Întrucât imi doresc si un copil, doctorul mi-a recomandat efectuarea unor teste de ovulatie intre zilele 11-15 a cm, care culmea au ieșit de fiecare dată pozitive. A mai pățit cineva asa? Ca eu sincer nu mai inteleg nimic.....

alionte

alionte

Member

• Grup: Members
Imi pare rau pentru suferinta! Eu as zice chiar daca e costisitor ,sa mai ceri o parere de la alt medic . Acum sa impartasesc cum a scapat sotia mea de 2 chisturi ,unul de 4 si altul de 3 cm la ovare.
O data cu tratament cu bioenergie(chiar daca unora nu le vine sa creada,am verificat la ecograf) ,dar au aparut dupa 2 ani din nou si apoi a folosit 2 litri de aloe vera gel de la Forever Living,dupa care nu au mai aparut .Cert este ca apoi a ramas gravida doamna si totul a fost bine.

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

View PostMela2020, on 16 septembrie 2020 - 19:02, said:

A mai pățit cineva asa? Ca eu sincer nu mai inteleg nimic.....
Probabil esti fenotip III, deci prezinti cicluri ovulatorii.

a_diaconescu

a_diaconescu

Junior Member

• Grup: Validating
....sau poate prezinta o anomalie cromozomiala....anomalie omogena sau anomalie in mozaic.

@Mela2020 : iti recomand consultul unui medic genetician...prezentarea anamnezei medicului ginecolog este obligatorie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate