Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara
 Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...
 Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
4066 replies to this topic

Phonyx

Phonyx

Veteran

• Grup: Senior Members

View Posttrica, on 15 mai 2024 - 20:28, said:

Nu reusesc, se poate  un nr de tel  pentru mai multe relatii . Multumesc.
Acuma fara suparare dar mai simplu ca atat nici ca se poate,ai pasi descris in limba romana,doar descarca programul si instaleaza pe pc.

trica

trica

Junior Member

• Grup: Members

View PostPhonyx, on 17 mai 2024 - 16:17, said:

Acuma fara suparare dar mai simplu ca atat nici ca se poate,ai pasi descris in limba romana,doar descarca programul si instaleaza pe pc.
Scuze, asa am facut. Masina este Tuxon 2021 M-hybrid Premium, am incercat cautand modelul si standard -clas Gen5W Navigation  si pentru Hybrid, si cand bg stikul si in dreapta si in stanga nu se activeaza Update.

Phonyx

Phonyx

Veteran

In primul rand stickul se baga in partea stanga,daca bagi in partea dreapta il prajesti,in al doilea rand trebuie sa intri in setari de pe ecranul de 10,25" si acolo despre device si jos trebuie sa apara uldate.Astea in conditiile in care ai respectat pasii dat de program,adica ai selectat corect masina,a formatat stickul,si a copiat cca.24gb.

trica

trica

Junior Member

View PostPhonyx, on 17 mai 2024 - 19:52, said:

In primul rand stickul se baga in partea stanga,daca bagi in partea dreapta il prajesti,in al doilea rand trebuie sa intri in setari de pe ecranul de 10,25" si acolo despre device si jos trebuie sa apara uldate.Astea in conditiile in care ai respectat pasii dat de program,adica ai selectat corect masina,a formatat stickul,si a copiat cca.24gb.
Attached File  Doc1.docx   218.17K   7 downloads
Dupa ce dau Update, apare acest mesaj si ramane asa

Edited by trica, 18 May 2024 - 13:47.

Qimistu

Qimistu

Member

View Postoptzeci, on 17 mai 2024 - 15:57, said:

La TV sau unde ai vazut reclama la noul Tucson cu aceasta reducere?

Multumesc!

Parca am vazut si eu ceva la TV, pentru versiunea plug-in.

https://www.tiriacau...ndai-tucson/573

lopi

lopi

Active Member

Noua variana mi se pare un mare pas inapoi - motorizare doar de 160 cai si nici cutia de viteze nu mai este DSG cu 6 trepte ci doar 7 DCT. Stiam ca varianta cu 6 trepete era mai scumpa dar extrem de reusita fata de cea cu 7 trepte. Din ce vazusem pe net - interiorul ar fi mai bun calitativ.
Si ... nu mai este varianta full hybrid, doar mild-hybrid ??? Pare doar un model cu rabat la calitate.
Care e logica sa nu pui pe masina mare full hybrid ? full hybrid - nu a fost bun, a fost un esec ?! Acum, noul Tucson, parca e vechiul Kona.

https://www.hyundai-...JJ3DhjljSSnI1Ip

excentryc

excentryc

Active Member

View Postlopi, on 20 mai 2024 - 03:23, said:

Noua variana mi se pare un mare pas inapoi - motorizare doar de 160 cai si nici cutia de viteze nu mai este DSG cu 6 trepte ci doar 7 DCT. Stiam ca varianta cu 6 trepete era mai scumpa dar extrem de reusita fata de cea cu 7 trepte. Din ce vazusem pe net - interiorul ar fi mai bun calitativ.
Si ... nu mai este varianta full hybrid, doar mild-hybrid ??? Pare doar un model cu rabat la calitate.
Care e logica sa nu pui pe masina mare full hybrid ? full hybrid - nu a fost bun, a fost un esec ?! Acum, noul Tucson, parca e vechiul Kona.

https://www.hyundai-...JJ3DhjljSSnI1Ip

Ai alest doar motorizarea MH ... dar sunt si variantele Hybrid  Link si Plug-in-Hybrid Link

Attached File  Screenshot 2024-05-20 082955.jpg   66.88K   14 downloads

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

Iar motorizările hibride vin toate cu 6at.

gushpi

gushpi

cârcotaș

View PostPhonyx, on 10 mai 2024 - 06:35, said:

https://update.hyundai.com/EU/RO/Main
Ai acolo descriere pas cu pas,in principiu descarci un program pe pc si dupa cu ajutorul programului descarci fisierel3 pentru modelul tau pe un stick de 64gb pe care bagi in masina.Dureaza cca.45min

în sfârșit am făcut și io upgrade-ul :)
dacă știam că este cu mult mai frumos ecranu', îl făceam mai demult
...
cel mai mult m-a impresionat că au integrat butonul de „shazam” în display-ul radioului :P

...și că, acum, WAZE rulează pe tot ecranul!!!

PS: citind despre noile facilități, în descrierea producătorului, niciuna dintre chestiile impresionante nu este menționată :(

Bota1982

Bota1982

Junior Member

• Grup: Junior Members
Cei care aveti Tucson style manual, si la voi fluctueaza turometul cand merge aerul conditionat ?

isr2002

isr2002

Senior Member

View Postexcentryc, on 14 mai 2024 - 10:13, said:

Legat de treaba asta ... Am inrtebat chat GPT sa vedem ce spune Posted Image ... si cu ocazia asta am vazut ca am scris gresit masa maxima a masinii de 2500 cand era de fapt 2050 !
Screenshot 2024-05-14 103931.jpg

apoi surpriza  !

tyre.jpg
Dar de ce nu vorbesti in romana cu ChatGPT?

excentryc

excentryc

Active Member

View Postisr2002, on 22 mai 2024 - 08:32, said:

Dar de ce nu vorbesti in romana cu ChatGPT?
pentru ca am facut treaba asta la lucru si acolo sunt obisnuit sa vorbesc mult in engleza ... nu mi-am dat seama ...Posted Image .

optzeci

optzeci

Member

Inteleg ca au fost deja livrate cateva Tucson facelift.

Daca sunt persoane care au primit deja Tucson-ul facelift, as fi interesat sa vad cateva poze cu exteriorul si interiorul, daca aveti versiunea Style. Ma intereseaza in principal bara fata, la exterior, iar la interior tapiteria scaunelor, precum si o poza cu bordul aprins (cele 2 ecrane).
Momentan pe Youtube nu am vazut decat echiparea Luxury pe la dealeri.

Multumesc anticipat!

Qimistu

Qimistu

Member

Primul video de la Crabenta Oradea este cu un Style:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AdyO3v1ae5Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

optzeci

optzeci

Member

Vizualizare mesajQimistu, pe 22 mai 2024 - 13:53, a scris:

Primul video de la Crabenta Oradea este cu un Style:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AdyO3v1ae5Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc!

L-am vazut pe acesta, dar din pacate la interior nu prea arata deloc scaunele, tapiteria, ci mai mult bordul. In al doilea video, care e mult mai detaliat, nu a mai avut versiunea Style, ci Luxury.

optzeci

optzeci

Member

Gata, am gasit un Style in care se vad si scaunele:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QgbVAuJgFfI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by optzeci, 23 May 2024 - 15:42.

asiris

asiris

New Member

• Grup: Junior Members
Salutare,
O intrebare pt posesori de model plugin, a patit cineva ca dupa conectarea cablului de incarcare sa nu detecteze nici masina si nici statia ca sunt conectate.
Am reusit sa le fac sa comunice dupa ce am intins si detorsionat cablu. S-a intamplat deja de 4 ori consecutiv (inclusiv la statia de la lucru).

E ok sa mai folosesc respectivul cablu sau e cazul sa-l inlocuiesc?
Ce cabluri folositi si ce recomandari aveti.
Multumesc.

@gushpi poti sa pui te rog o poza cu noul ecran. La mine waze-ul era pe tot ecranul de cand am luat masina dar nu am "shazam"-ul integrat in radiou. MS

codres

codres

Junior Member

View Postasiris, on 23 mai 2024 - 16:29, said:

Salutare,
O intrebare pt posesori de model plugin, a patit cineva ca dupa conectarea cablului de incarcare sa nu detecteze nici masina si nici statia ca sunt conectate.
Am reusit sa le fac sa comunice dupa ce am intins si detorsionat cablu. S-a intamplat deja de 4 ori consecutiv (inclusiv la statia de la lucru).

Salut. Nu am inteles daca te referi la cablu cu care vine masina pentru incarcare la 220 ... Eu am masina de aproape 2 ani. O incarc cam la 2-3 zile la garaj cu cablul primit de la ei si nu am avut absolut nicio problema niciodata. Constructia lui este destul de solida si nu prevad sa apara probleme. As zice ca la tine e vreo problema cu incarcatorul sau cablul chiar s-a intrerupt pe undeva. Ai posibilitatea sa icnerci sa incarci in alta parte sa vezi daca face aceleasi probleme ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate