Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3962 replies to this topic

#2989
zfmflorin

zfmflorin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.05.2022

View PostBasso, on 30 iulie 2022 - 12:24, said:

Am platit si eu avans pentru un 1.6 tgdi manual benzina Style+. In bonul de comanda e trecut termen de livrare estimativ 100 de zile cu toate ca dealerul spune ca masina o sa ajunga mai repede, in septembrie. La seria de sasiu e trecuta comanda fabrica B_196. Deci ma inscriu si eu pe lista nerabdatorilor care isi asteapta masinuta si mai scriu aici cand am noutati.


#2990
zfmflorin

zfmflorin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.05.2022

View PostBasso, on 30 iulie 2022 - 12:24, said:

Am platit si eu avans pentru un 1.6 tgdi manual benzina Style+. In bonul de comanda e trecut termen de livrare estimativ 100 de zile cu toate ca dealerul spune ca masina o sa ajunga mai repede, in septembrie. La seria de sasiu e trecuta comanda fabrica B_196. Deci ma inscriu si eu pe lista nerabdatorilor care isi asteapta masinuta si mai scriu aici cand am noutati.
B_19 înseamnă luna iulie când fabrica ar trebui să proceseze comanda. Când intra efectiv în producție este altă poveste.
Eu am avut id cu b-14 ( feb) și în 16 mai am avut seria de sașiu.  Livrarea a fost mai grea.... in 8 iulie am primit mașina.

#2991
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
Salutare
Am incarcat azi in mall in Constanța la o statie Renovatio cu un max de 3.5 kwh. Trebuie facuta ceva setare pt a putea incarca cu 7.4 kwh cat poate masina?
Merci

Edited by Kobra2602, 31 July 2022 - 15:19.


#2992
Cris-Cab

Cris-Cab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.09.2021
Hyundai Tucson apare în ultimul film din seria Spider-Man,chiar Spider salveaza Tucsonul sa nu cada după un pod. O reclama foarte buna pentru Hyundai Tucson.

#2993
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
N-a mai iesit nimic cu cercuri? Erau mai interesante alea, zic eu, decat astea cu arahnidele.

#2994
Bota1982

Bota1982

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 23.05.2022
Oare care stiti unde gasesc un test drive cu hyunday Tucson 1.6 termic ?

#2995
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Dab auto București avea style termic, suna la dealer si vezi

#2996
Bota1982

Bota1982

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 23.05.2022
Ma refer la un video pe internet.

#2997
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Am înțeles, in cazul acesta trebuie sa cauți ceva de genul "Tucson 150" dar găsești destul de greu ( multe sunt și mild ).
Majoritatea celor care fac recenzii fie fac pe modele de top fie fac cu ce mai găsesc...
Am postat eu acum ceva vreme câteva clipuri pe aici cu niste recenzii cu termice.
Poți găsi ceva mai multe făcute de polonezi dar păcat că nu merge CC pe yt pentru acele clipuri ( sunt niste termice echipare nline și chiar standard ).
Te mai poți orienta și după faruri, când vezi halogen ai șanse mai mari sa fie termice :) deși am văzut niște combinații de echipare de te doare capul...

Că sa nu mai zic că poți găsi cu termice dar cu motorul de 2.5l și automată parcă, pe la un ucrainean.
Acolo mi-am făcut o părere mai mult despre halogenuri în comparație cu led.
Mai sunt și câteva in spaniola...
Revin, datorită variațiilor mari de echipare de la țară la țară este puțin cam greu și trebuie să nimerești ceva cum avem noi...măcar la motorizare
Baftă !

#2998
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MoIn-6xwnq4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La acest polonez am văzut consumul,ținută la drum și comentariile urmăritorilor relativ interesante

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7Bo4y3BMscA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La baitul acesta nu știu dacă este mild sau nu

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vaLTwVz7hWc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La acest ungur cred că nu am văzut 48v pe aripa din partea șoferului :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TDmBvgeqB_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cornel a făcut o trecere în revistă destul de ok pentru style

Spor la căutat :)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JeRClZfLoyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acesta este ucraineanul cu termic 2.5l ( sau 2l nu mai știu ). Poți găsi info utile cum se vad led-urile vs halogen și alte chestii

#2999
Viorel957

Viorel957

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2022
Iata cateva pareri, acum la peste doua saptamani de folosire a unui Tucson Hybrid Luxury.
Sunt perceptii subiective influentate si de experienta de condus anterioara a altor autoturisme si ma gandesc ca pot fi utile unora interesati. In primul rand sunt multumit 98% de ceea ce am primit. Nu o sa laud ce imi place dar o sa va prezint cateva amanunte ce nu intregesc satisfactia deplina atunci cand primesti acest autoturism, (dotarea este maximum pentru ce se ofera in Romania si de aceea poate si pretentiiile mele sunt pe masura).
In primul rand aplicatia bluelink este o dezamagire. Nu poti face nimic din ea inafara inchiderii si deschiderii autoturismului. In rest doar sa te lauzi prietenilor ca afli statusul masinii cand stai de vorba la o bere �� Iti spune ca ai lasat geamul deschis dar nu pot da comanda sa il inchida...Poti seta unii parametrii dar asta o poti face si din masina  si oricum aceste setari le faci si gata, ca doar nu te joci in setari saptamanal si la distanta.
Abesnta parcarii automate, cel putin laterale, inlocuita de senzorii de parcare si camerele cu optiuni de vizualizare in exces, nu ofera satisfactie. Eu am folosit aceasta facilitate in ultimii 8 ani si de aceea imi lipseste.
Optiunea de haion inteligent, care se deschide automat cand stai in spatele masinii este deranjanta. Am dezactivat-o pt ca ori de cate ori treceam prin spatele autoturismului sa ma duc la usa soferului se deschidea si haionul. Gasesc ca solutia frecvent intalnita cu senzor de deschidere cu piciorul era utila. Aceasta nu!
La nivelul de dotare al masinii faptul ca e nevoie sa apesi pe un buton pentru a inchide/deschide usile e de domeniul trecutului. La fel ca si parasolarul care e rigid si dintr-un material intalnit cel mult in clasa medie de confort. Tare, gen placaj imbracat in plastic. Lumina de la parasolar este chiar o antichitate fiind cu intrerupator care se inchide prin plesnirea cu parasolarul cand il inchizi. Recunosc ca in ultimii 20 de ani nu am mai intalnit aceasta relicva.
In masina nu ai nici un loc special pentru suport ochelari. La fel de "old-timere" sunt torpedoul, practic o lada in care arunci in devalmasie ce vrei sa tii si cutia mare de sub cotiera fata. La dimensiune ei ma asteptam macar sa fie racita pt a putea pastra la rece unele bauturi.
Dar poate cea mai mare deziluzie este imposibilitatea de a "proiecta telefonul" pe ecranul media in absenta firului de conexiune la unica mufa usb ce transmite si date, restul fiind  doar pentru incarcare dispozitive. Inteleg ca la cei cu ecranul mic acest lucru e posibil. Dar la varianta de top, nu ��
Deci, daca sunteti la fel de exigenti in asteptari ca mine e bine de stiut cele ce vi le-am scris.
Revin, e pacat ca am aceste nemultumiri la un autoturism altfel foarte bine conceput si facil de condus. Nu intentionez sa supar pe nimeni cu aceste aprecieri ele fiind doar ceea ce simt eu. Probabil pentru multi altii aceste amanunte nu conteaza.
Tuturora va doresc sa va stapaniti sanatosi autoturismele si sa va bucurati de acest produs pe care mi l-am dorit si cumparat si eu. Drumuri bune.

#3000
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Sincer și pentru mine a fost deranjantă lipsa torpedoului răcit și lipsa suportului de ochelari.
Ciudat că la i30 varianta medie exista și chiar sunt utile.
Ochelarii sunt indispensabili pentru mine la condus cât și torpedoul răcit pentru a tine vară vreo baterie externa sau chiar și băuturi dacă dorești.
Sunt lucruri cu care m-am obișnuit și îmi vor lipsi

#3001
rise4wh0

rise4wh0

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.08.2022
Salut,

Am tot citit pe aici ca au fost comenzi cu B_14, B_16 ce au fost livrate.... eu astept o comanda cu B_102 din Iunie 2021...... sunt curios cat o sa mai dureze pana ajunge masina :| (Mild Style+)

#3002
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005

View PostViorel957, on 04 august 2022 - 10:45, said:

Dar poate cea mai mare deziluzie este imposibilitatea de a "proiecta telefonul" pe ecranul media ...

Ar trebui sa poti daca folosesti AAAD link  (eu am reusit) . Instalezi acest program , apoi iti instalezi din el add-on-ul corespunzator . Primul add-on se instaleaza gratuit. Pentru umatoarele add-on-uri ai doua variante.
Ori astepti 30 de zile pentru fiecare add-on in parte, ori platesti 17 lei si le ai pe toate.
Vezi ceva explicatii despre aplicatie si cum se instaleaza  ...
https://m.youtube.co...h?v=vrwVWLAibuo

Edited by excentryc, 05 August 2022 - 08:22.


#3003
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,090
  • Înscris: 17.01.2012

View PostViorel957, on 04 august 2022 - 10:45, said:

La nivelul de dotare al masinii faptul ca e nevoie sa apesi pe un buton pentru a inchide/deschide usile e de domeniul trecutului.

aici este vorba despre securitate
se cunosc cazuri, la mașini celebre, în care au fost „vânate” situațiile în care se îndepărtează șoferul cu cheia-n buzunar - iar hoțul, cu un dispozitiv radio bruia comanda de închidere
apoi „săltau” mașina.

restul „dezamăgirilor” sunt pertinente :(
io am 3 perechi de ochelari:
-una dublă (categoria 4): cu lentile polarizate de soare și cu lentile de ceață/noapte
-una de soare  - categoria 3
-una de soare - categoria 2
vă dați seama ce dezamăgire pe mine, dar am și scris asta...

alegerea mașinii și a variantei de echipare am ales-o în bună cunoștință de cauză (văzusem multe dintre aceste aspecte „gri”), deoarece raportul preț/dotări era foarte bun comparativ cu alte mărci.

#3004
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Dintre dezamagirile amintite anterior, 2 le am si eu: torpedoul racit (la 307 este racit) si cutia din cotiera centrala. Am cautat pe ali o tava pentru ea si acum ma bombardeaza cu reclame la asa ceva. Poate o sa comand una in viitorul apropiat.

#3005
Viorel957

Viorel957

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2022

View Postgushpi, on 05 august 2022 - 09:06, said:


aici este vorba despre securitate
se cunosc cazuri, la mașini celebre, în care au fost „vânate” situațiile în care se îndepărtează șoferul cu cheia-n buzunar - iar hoțul, cu un dispozitiv radio bruia comanda de închidere
apoi „săltau” mașina.

restul „dezamăgirilor” sunt pertinente Posted Image
io am 3 perechi de ochelari:
-una dublă (categoria 4): cu lentile polarizate de soare și cu lentile de ceață/noapte
-una de soare  - categoria 3
-una de soare - categoria 2
vă dați seama ce dezamăgire pe mine, dar am și scris asta...

alegerea mașinii și a variantei de echipare am ales-o în bună cunoștință de cauză (văzusem multe dintre aceste aspecte „gri”), deoarece raportul preț/dotări era foarte bun comparativ cu alte mărci.
Privind corect nu cred ca o masina ca aceasta, chiar daca destul de scumpa fata de altele este de natura a starni interesul hotilor prin decodificarea cheii electronice. Riscul e acelasi si tocmai de aceea hotii prefera marci cu preturi mult mai mari si care aduc profit fie prin banii ceruti ca recuperare fie prin vanzare pe piete obscure. Nu mi se pare ca Tucson este tocmai masina care starneste interesul pentru hoti sofisticati decat atunci cand ai suprat tare rau pe vreun "prieten". La masina anterioara, Ford Kuga, nu am avut niciodata temerea ca imi vor scana codul ca sa imi fure masina. Si nu s-a intamplat in opt ani nimic. Oricum optiunea asigurarii Casco mi se pare cea mai buna si in acest caz. Acasa am incuietoare cu amprenta si a costat sub 500 lei. Deci nu e ceva cu generare de cod ci ceva devenit standard inclusiv in relatia cu banca. Astfel de motive m-au facut sa nu apreciez prezenta unui buton in maner de vreme ce la interior butoanele fizice le cauti cu lumanarea.

#3006
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Butonul de deschidere este fix pe maner, pe care pui mana sa deschizi usa, asa ca nu e un minus asta. Un alt minus wste lipsa rotii de rezerva, ca doar ti-ai luat SUV sa il bagi pe niste coclauri mai mici. Eu am facut pana pe drumul spre cota 1400 la Sinaia, cu ruptura laterala a pneului (drumul este o mizerie...). Fara roata de rezerva, asteptam platforma.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate