Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3941 replies to this topic

#2791
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
De unde si cat costa? Doar roata sau kit (roata + cric etc)?

#2792
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010

 Qimistu, on 14 iunie 2022 - 10:34, said:

De unde si cat costa? Doar roata sau kit (roata + cric etc)?

De la Tiriac. 1500 de lei (roata, cric, coarba). M-am uitat si pe olx dar sub 800 de lei doar roata nu am vazut (fata de acum 3-4 luni cand gaseai cu 4-500 de lei tot kit-ul). Am zis sa iau nou, sa nu ma complic cu alte variante - oricum nu castigam mare lucru.

#2793
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
E un pret bun pentru un astfel de kit.

#2794
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
In cat timp ti-l livreaza? Sunt hotarat sa imi cumpar si eu un kit, pentru liniste pe drumurile lungi din concediu.

#2795
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Eu am ales alta varianta: roata si janta normala (acelasi model ca si cel cu care a venit masina), 2300 lei, cu valva normala, fara senzor. Cricul si corba le aveam de la o masina anterioara. Incape perfect, dar nu mai pot lasa tava portbagajului la pozitia de jos. Trebuie sa caut un surub de fixare pentru roata, masina avand piulita pentru asta.

#2796
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
DIn pacate MHev are baterie acolo unde era roata de rezerva, iar o roata normala ar ocupa prea mult din portbagaj.

#2797
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010

 Qimistu, on 14 iunie 2022 - 15:23, said:

In cat timp ti-l livreaza? Sunt hotarat sa imi cumpar si eu un kit, pentru liniste pe drumurile lungi din concediu.

Salut,

Nu mi-au dat termen de livrare... Ma astept la vreo 2 saptamani. Oricum, inca astept cablurile pentru carlig (carligul l-am comandat odata cu masina). Posted Image

#2798
Bota1982

Bota1982

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.05.2022

 APV, on 09 iunie 2022 - 16:12, said:

FYI
Cu parere de rau pentru cei care mai au de asteptat, dar cu deosebita satisfactie in ceea ce ma priveste, informez ca am primit serie de sasiuPosted Image , deci masina este la poarta fabricii si asteapta sa fie transportata in Romania. Potrivit aprecierilor reprezentantului pentru vanzari, in termen de 3 saptamani (ceea ce implica transportul catre Bucuresti, formalitatile vamale si transportul catre Constanta) ar trebui sa intru in posesia masinii.
Masina in cauza este un Tucson Style+ 2WD care, potrivit dealerului (Exclusiv Auto Constanta), a fost precomandat la sfarsitul lunii ianuarie 2022. Eu am incheiat precontractul in 9 februarie 2022.


Cum mai stai cu masina, a sosit in Romania?

#2799
APV

APV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2022

 Bota1982, on 15 iunie 2022 - 19:22, said:

Cum mai stai cu masina, a sosit in Romania?
Nimic nou. Am sunat la reprezentanta si mi s-a spus ca masina se afla inca in situatia de ``pregatita pentru transport in Romania``, dar in momentul in care va ajunge in tara ma vor suna sa ma anunte pentru a avea timp sa scot euro/USD din banca, sa ii schimb in lei si sa ii virez prin ordin de plata in contul dealerului. Totodata a reiterat ca pana la sfarsitul lunii masina va sosi la Constanta.Posted Image  Va anunt cand se va implini sorocul!
P.S. Fabrica produce in continuare pentru ca in parcarea dealerului au aparut alte 4 Tucson in echipari diferite.

#2800
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
Gata, de astazi ma plimb cu noua masinuta. :)

#2801
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006
Sa te bucuri de ea,hai cu impresii la cald.

#2802
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
Am apucat doar sa ma tarai prin traficul Bucurestean de la dealer acasa. De vreo doua ori am cautat schimbatorul Posted Image . Primul lucru pe care l-am facut acasa a fost sa ii desumflu cauciucurile, erau toate 3.5 bar, in loc de 2.4. O sa revin cu impresii dupa un drum mai lung. Posted Image
Cand am ridicat masina am vorbit cu un domn care tocmai facea revizia, parcursese ~15k km in cateva luni si desi a mers atat preponderent extraurban tot a avut probleme cu filtrul de particule infundat (motor de 150 cai). In rest era foarte multumit de masina.

#2803
truta193

truta193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2022
Buna ziua! As dori sa va intreb daca mai exista persoane in situatia de asteptare care se apropie/au primit un estimat ca masina le va ajunge la un an dupa comanda?

Am plasat o comanta la inceputul lui Septembrie 2021 pentru un Tucson M-Hybrid si de atunci doamna de la reprezentanta (M. Ciuc) imi spune odata la doua luni ca mai dureaza inca doua luni. Ei bine, masina inca nu a ajuns, iar astazi dupa ce am sunat, mi-a spus ca va ajunge prin august, si ca pot depune o reclamatie daca doresc.

Am fost fizic la reprezentanta in luna mai spre final, unde dansa mi-a aratat un tabel si mi-a spus ca in fata mea mai sunt doua masini de acest tip (M-Hybrid) (se vedea clar acest lucru si in tabel). Astazi mi-a spus ca mai sunt inca 6 masini.

Dupa modul in care dansa estimeaza, sansele ca masina sa ajunga la un an dupa comanda sunt mari din punctul meu de vedere :/. Stiu ca toti cei care au comandat au mult de asteptat, dar chiar am ajuns sa astept un an intreg dupa masina?

#2804
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Ei, nu trebuie sa te surprinda aroganta muierii. Tuturor dumnezeilor astora din vanzari auto li se uda uretra cand vad clientul. Ai rabdare sau renunta.

#2805
valentinpo

valentinpo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2022

 truta193, on 17 iunie 2022 - 20:13, said:

Dupa modul in care dansa estimeaza, sansele ca masina sa ajunga la un an dupa comanda sunt mari din punctul meu de vedere :/. Stiu ca toti cei care au comandat au mult de asteptat, dar chiar am ajuns sa astept un an intreg dupa masina?

cam toate hibridele ajung dupa an.
si eu astept din iulie, mi-am luat gandul ca as putea sa o primesc inainte de un an minim.
mai nou, cred ca e un an si cateva luni.

Edited by althea, 18 June 2022 - 11:43.


#2806
catahd

catahd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.07.2014
Eu am așteptat un an și două luni. Luați-vă după valabilitatea tichetelor RABLA! Mașina va veni cel târziu la expirarea celor 300 zile de valabilitate a acestor tichete. Altminteri dealerii sunt obligați să suporte pierderea (bineînțeles, dacă nu cumva îi dau prosteală clientului să mai cumpere un tichet). La final așteptarea o să merite. Adică la mine cel puțin a meritat să aștept și să cumpăr cu 25400 Euro un Mild Hibrid, 4WD, 7DCT, Amazon gray style. Acum cred că e în jur de 32500Euro și un an jumate așteptare.
Cei care aveți aproape un an, înarmați-vă cu răbdare și luați legătura inclusiv cu HAR!
Succes!

Edited by catahd, 18 June 2022 - 16:31.


#2807
Zedot

Zedot

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.11.2021

View Postcatahd, on 18 iunie 2022 - 16:30, said:

Eu am așteptat un an și două luni. Luați-vă după valabilitatea tichetelor RABLA! Mașina va veni cel târziu la expirarea celor 300 zile de valabilitate a acestor tichete. Altminteri dealerii sunt obligați să suporte pierderea (bineînțeles, dacă nu cumva îi dau prosteală clientului să mai cumpere un tichet). La final așteptarea o să merite. Adică la mine cel puțin a meritat să aștept și să cumpăr cu 25400 Euro un Mild Hibrid, 4WD, 7DCT, Amazon gray style. Acum cred că e în jur de 32500Euro și un an jumate așteptare.
Cei care aveți aproape un an, înarmați-vă cu răbdare și luați legătura inclusiv cu HAR!
Succes!

Mie îmi expira pe 6 iulie ticketul și aproape sigur nu vine mașina. Doar dacă prin minune o produce săptămâna viitoare, lăsând o săptămână să ajungă în RO la distribuitor. Am luat legătura cu HAR și evident ca mi-au dat un răspuns standard "csf, n-ai csf."

Oricum dealerul a zis ca suporta contravaloarea deci... :)

#2808
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022

View PostZedot, on 19 iunie 2022 - 09:55, said:


Am luat legătura cu HAR și evident ca mi-au dat un răspuns standard "csf, n-ai csf."

Oricum dealerul a zis ca suporta contravaloarea deci... :)
Deci, avand HAR alaturi, dealerul va suporta ce esti tu dispus sa-nduri. Trezeste-te.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate