Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3962 replies to this topic

#2647
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Parca acc ul,pilot automat autoadaptiv.

#2648
APV

APV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2022
Anul trecut pe vremea asta, nu exista echiparea ”style+” ci doar ”style”. Între timp, nu știu din ce motiv, s-a decis dotarea echiparii ”style” cu FCA-JX (Forward Collision Avoidance Assist Junction Turning/Asistență pentru evitarea coliziunii în intersecții) și așa a apărut echiparea ”style+”.

Spor.

#2649
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005

 Viorel957, on 24 mai 2022 - 18:56, said:

orice contractant Tucson ar dori sa simta daca livrarea s-a apropiat, ca numar id, de masina lui sau nu.
Livrările sînt aleatorii, probabil în funcție de cum are fabrica piese pentru diversele comenzi. Pare că mașinile mai simple - termice, fără automate, fără 4×4 - vin mai repede.

#2650
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020

 Viorel957, on 24 mai 2022 - 18:56, said:

Mai are cineva vreo informatie referitoare la livrarile Tucson? Pe mine ma intereseaza Hybrid Luxury dar sunt sigur ca orice contractant Tucson ar dori
sa simta daca livrarea s-a apropiat, ca numar id, de masina lui sau nu.
Multumesc.

Eu tocmai am primit vestea... mai am de asteptat. ��

#2651
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Termenul initial de valabilitate al tichetului rabla a fost acum 2 saptamani, noroc cu prelungirea termenului, sper ca in aceste doua luni cat mai sunt pana la expirare sa apara masina :(

#2652
valentinpo

valentinpo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2022

 Qimistu, on 25 mai 2022 - 14:45, said:

Termenul initial de valabilitate al tichetului rabla a fost acum 2 saptamani, noroc cu prelungirea termenului, sper ca in aceste doua luni cat mai sunt pana la expirare sa apara masina Posted Image
de cand astepti si cand ti-a zis ca ar veni?

#2653
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Seară bună,
Îi rog pe cei care au comandat Tucson Confort sau Style in ultimele 2 luni să-mi trimită ofertele finale primite, cu o rabla sau doua și toate costurile asociate, dacă se poate!
Sunt dispus să o comand și la un dealer aflat la distanță mare de domiciliu daca prețul obținut e ok.
Motorizare 1.6, culoare alba!
Mulțumesc mult!

#2654
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Style termic 2wd cu doua rable r15+r15 cu vopsea perlată = aproximativ 22400 eur ( vezi că ar trebui sa pui vreo 7k Ron la dealer daca nu ai tu rablele )
Posibil sa se mai fi scumpit pentru comenzile din iunie ( care se lansează în iunie ).
Din păcate nu prea vad posibilitatea obținerii de discount ( situația actuală tâmpită ) dar încearcă să mergi într-o reprezentă din apropiere și să incerci ( sfatul meu ) .
Multă baftă !

#2655
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
In ce luni au fost transmise comenzile de la distribuitori catre fabrica? Rog seriozitate, raspuns avizat, de la sursa...

#2656
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Este cineva din București care mă poate ajuta să mă lămuresc cum bat farurile pe halogen noaptea ?
Știu că poate fi o cerință indiscretă dar as vrea sa vad ce și cum până îmi sosește mașina 😉
Mulțumesc !

#2657
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Pai, ce conteaza? Halogenurile sigur au legatura cu covidul, cu ucraina, cu aia a maimutei... Nu se mai fac becuri cu halogen. Planifica-ti tripurile ziua, pe lumina. Nu se mai fac nici festile.

#2658
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Nu, nu am rable, dar nici 3500 pe una nu dau, practic la termic nu ai niciun avantaj daca dai 7000 pe două rable, mai ales că stai și aștepți după un program cretin , de fapt cel mai cretin care a existat vreodată!
Am contactat un dealer din Focșani, daca o are pe stoc și o lasă la 21000 versiunea Confort, săptămâna viitoare o iau.

#2659
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Sincer chiar nu înțeleg ce vrei sa spui..

@mcgregory, mult succes atunci.
Să vezi preturile pentru mhev style daca astea pentru style termic ti se par mari.
Baftă !

#2660
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Cu 2 rable, reducerea e 9000 de lei, daca nu au peste 15 ani.
Așadar nu merită agitația și așteptarea pentru 2000 lei.
Oricum, s-au hoțit toți, anul trecut pentru Duster am dat 2000 pe rabla.
Ce au făcut acum din programul asta, e o varza "eșalonată"!
PS.Ma refeream la preturile pt rabla!
Tucson e oricum mai ok decât Sportage, care in versiunea basic pleacă de la 26000.
M-am orientat către Confort, e mai ieftin decât Style cu aproape 2000 de euro.

Edited by mcgregory, 25 May 2022 - 21:07.


#2661
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Confort mi se pare totuși prea "cheală" pentru gustul meu, dar gusturile nu se discută .
Personal decât chel as fi mers pe altceva, succes !

Pentru cele 2 rable reducerea este de 12k Ron și iese cam cu 1k euro mai puțin din prețul fara rablă, verificat la mai multi dealeri

Asta după ce pui cei 7k Ron pentru tichete

#2662
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
E adevărat, dar daca este pe stoc, corespunde cu posibilitățile.
Daca nu va fi, mai aștept și poate mă orientez către Style Plus.
Mulțumesc mult pentru sfaturi!

#2663
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020

 valentinpo, on 25 mai 2022 - 14:48, said:


de cand astepti si cand ti-a zis ca ar veni?

Sper sa nu ma injure ceilalti ca repet a nu stiu cata oara: astept din iulie 2021 (precomandata de dealer nu stiu cand), termen initial de livrare septembrie-octombrie.

#2664
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Nu mai intreba pe forum. E probabil sa  primesti raspunsuri grasite, de exemplu, octombrie a.c. Distribuitorul iti va confirma probabilitatea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate