Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3963 replies to this topic

#2611
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Am facut și eu ieri un drum mediu... Până la Târgu Mureș am pus pe autostrada tempomat pe 120 km/h
Attached File  IMG_20220518_120243.jpg   475.81K   62 downloads
La întoarcere am pus la 140 km/h
Attached File  IMG_20220518_171623.jpg   497.2K   62 downloads
Se pare că la întoarcere am coborât mai mult .

#2612
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Este in parametrii normali consumul, la limită dpmdv cei drept 🙂.
Ce varianta de motorizare/echipare ai excentryc ?

#2613
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010
Am primit și eu serie de șasiu. Comanda cu 09, data acum 10 luni și jumătate, hev, luxury, Amazon Grey.
Mașina o sa ajungă în maxim doua săptămâni.

#2614
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Las ca nui rau,si eu am avut id 09 si am comandat in iunie si l-am ridicat la sfarsitul lui ianuarie.

#2615
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Felicitări, sa o conduceți amândoi sănătoși și fără evenimente !

#2616
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View Postxsander, on 19 mai 2022 - 14:49, said:

Este in parametrii normali consumul, la limită dpmdv cei drept ��.
Ce varianta de motorizare/echipare ai excentryc ?
Am doar motorizare termica 150 CP , cutie manuala, style+, 2wd.

#2617
catahd

catahd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.07.2014

View Postcpv_13, on 19 mai 2022 - 20:05, said:

Am primit și eu serie de șasiu. Comanda cu 09, data acum 10 luni și jumătate, hev, luxury, Amazon Grey.
Mașina o sa ajungă în maxim doua săptămâni.
Felicitări! Eu am comanda de mild hibrid-tot amazon grey-, ID 08 (deși avansul e plătit din aprilie 2021, deci am peste 13 luni) și încă aștept....
Să o stăpânești sănătos și fără incidente(după ce o primești)!

Edited by catahd, 20 May 2022 - 07:14.


#2618
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016

View Postexcentryc, on 20 mai 2022 - 07:08, said:

Am doar motorizare termica 150 CP , cutie manuala, style+, 2wd.

Cum se prezinta masina dptdv ?
Esti multumit de ea, ce ai schimba ?
Farurile ti se par bune ? Stiu, incerc sa ma decid daca ii pun becoleduri :)

Merci !

#2619
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View Postxsander, on 20 mai 2022 - 07:54, said:


Cum se prezinta masina dptdv ?
Esti multumit de ea, ce ai schimba ?
Farurile ti se par bune ? Stiu, incerc sa ma decid daca ii pun becoleduri Posted Image

Merci !
Iti dai seama ca toate comentariile  mele sunt subiective... Cel mai bine ar fi sa mergi la reprezentanta sa o vezi pe viu... sau sa gasesti pe cineva la tine in localitate care e dispus sa ti-o prezinte cat de cat. Dar sunt sigur ca ai gasit si pe youtube o gramada de prezentari mai detaliate. Vad ca ai comandat-o , nu ? Iti inteleg nerabdarea Posted Image
Eu vin de pe un Sandero din 2008 ... Tucsonnul asta este peste Sandero cu mult din toate pdv.
De schimbat nu stiu ce as putea schimba ... ar fi poate o chestie ... semnalizarea pe spate sa fie in blocul luminos de sus ... e plasat in bara de jos... pe mine nu ma deranjeaza dar ma gandesc la cei din spatele meu ... nu stiu cum vad ei.
Si suspensiile parca sunt cam tari... ma asteptam sa fie ceva mai moi ...
Legat de faruri ... pentru mine sunt excelente ... nu stiu ce pretentii au alti utilizatori dar eu zic ca sunt foarte bune.

#2620
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Multumesc pentru detalii excentryc,

Tot intreb in legatura cu farurile pt ca initial aveam de gand sa cumpar varianta premium dar avand in vedere situatia actuala a trebuit sa fac compromisuri...
Semnalizarea spate intradevar nu imi place unde este amplasata dar in cazul acesta cu siguranta voi pune niste LED-uri pentru a imbunatati aspectul si vizibilitatea ( daca consider ca sunt suparatoare pentru participantii la trafic ma voi razgandi )
Am condus o masina de drive test , exact modelul pe care il cumpar si am fost placut impresionat ( dat dovada si compromisul ). Din pacate nu am avut ocazia sa testez si luminile pe timp de noapte.
Voi reveni cu impresii cand voi avea masina in speranta ca ii voi putea ajuta pe ceilalti .
Numai bine si plimbari fara evenimente !

#2621
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Totodata pentru masinile care au fost comandate in sezonul cald si au fost livrate in sezonul rece, v-a fost oferita vreo oferta pentru anvelopele de iarna sau masina a venit echipata direct cu cele de iarna in loc de cele de vara .
Intreb asta pentru ca in oferta se specifica anvelope vara Continental si vroiam sa stiu ce se intampla cand masina se livreaza in sezonul rece

Multumesc !

#2622
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Din cate stiu eu toate masinile vin echipate cu anvelopele de vara chiar si iarna ... eu am primit masina in fabruarie cu anvelope de vara.

#2623
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Masina iti este livrata cu cauciucuri de iarna doar dacă dealerul este marinimos sau clientul are talente de negociator.

#2624
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Masina livrata in noiembrie cu anvelope de vara. Ppoti negocia, dar in situatia actuala am obtinut covorase de cauciuc si numere rosii. In 2007 la Peugeot, am obtinut covorase cauciuc, numere rosii si alarma (acum nu mai e cazul, am alarma inclusa).


Masina livrata in noiembrie cu anvelope de vara. Ppoti negocia, dar in situatia actuala am obtinut covorase de cauciuc si numere rosii. In 2007 la Peugeot, am obtinut covorase cauciuc, numere rosii si alarma (acum nu mai e cazul, am alarma inclusa).


Aaa, uitasem: am obtinut si pachetul legislativ 🤪🤪

#2625
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
@ xsander - a venit cu Micheline de vara. nu am primit nici o oferta, reducere. am luat inca 4 jante aliaj 19 inch + cauciucuri micheline de iarna + senzori, a ajuns cam 130 mil. foarte multumit de cele de iarna, aderenta excelenta, extrem de silentioase, impresionat de ele. cele de vara is ok, nu am testat mult, aderenta buna.

#2626
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

View Postxsander, on 20 mai 2022 - 09:02, said:

Semnalizarea spate intradevar nu imi place unde este amplasata dar in cazul acesta cu siguranta voi pune niste LED-uri pentru

la semnalizare spate au pus becuri normale, deoarece zona respectivă este una susceptibilă la lovituri
deci schimbatul unei lămpi led e exorbitantă, pe când 100 de lei un bloc normal nu-i bai!

se  pare că așa-i moda coreeană (și Sportage tot așa le are...)

-sosită-n ianuarie cu michelin de vară :)
-io m-am „oțărât” oleacă la ei: luxury fără covorașe? :o - și au apărut instantaneu!
-în rest ciu-ciu discount

#2627
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Vizibilitatea oferita de farurile clasice pe timp de noapte in curbe stranse este aproape zero. Eu unul consider ca farurile clasice de pe varianta style sunt un pericol real pentru sofer. Masina anterioara (Logan 2008) are o iluminare in curbe net superioara, fara sa pun la calcul farurile de ceata care la Tucson Style lipsesc.
Blocurile optice cu iluminare led de la Tucson sunt net superioare fata de cele cu halogen.

#2628
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Se mai plang si altii de faruri:
https://lemberglaw.c...mplaints-lemon/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate