Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3962 replies to this topic

#2593
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Calculație de anul trecut din martie, Style 150 cai 2wd.

Attached Files



#2594
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Ai prins preț bun, acum a zburat porumbelul!
Regret acum că am dat Duster destul de ieftin și nici în vis nu pot ajunge la Tucson.
Decizii proaste...

Edited by mcgregory, 17 May 2022 - 18:18.


#2595
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Da, de-aia nu am vrut sa renunț la MHEV-ul pe care îl aștept, desi am fost tentat de câteva ori.

#2596
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
E timp, ma man, e timp!

#2597
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

 mcgregory, pe 17 mai 2022 - 16:02, a scris:

Am configurat astăzi un Style Plus, 1.6, 2WD....Hmmm, 26000 de euro!
Iar dacă nu îl vreau nevopsit, mai costa 160 vopseaua albă!

ești belea :P

Concluzie, sunt un sărăntoc care nu își permite așa ceva, oricât mi-aș dori!

poate-ți descoperi o mătușă tamara pe la fo' periferie de miami...

Felicitări celor care câștigă decent și își permit așa ceva!

Nu există așa cineva!



#2598
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
22530 am iesit cu rabla sapt trecuta style+ 150 2wd
Dealer-ul mi-a spus ca pentru comenzile ce se vor lansa in iunie va urma inca o scumpire.
Ma intreb cand oare se va stabiliza pretul ...probabil la finalul anului viitor cand, cu tot cu discount-uri, vor fi probabil preturile de acum.
Personal nu cred intr-o prabusire a preturilor datorita inflatiei pentru ca cererea este destul de ridicata si sunt inca o groaza de comenzi de onorat

#2599
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Nu mai am mătuși in viata,și oricum numai bogate nu au fost!🤣
Și acum , pe bune, până și albul trebuie platit că opțiune!?Altfel ce, mi-o dau doar grunduită!?
@xsander
Configurată aseară, pe tiriac, 25400 plus culoare!

Am pus la loto, poate-poate reușesc să iau și eu o navetă spațială de la Hyundai!😂

Edited by mcgregory, 18 May 2022 - 11:58.


#2600
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
@mcgregory sfatul meu este sa mergi direct la mai multi dealeri si sa vezi care este mai exact situatia.
Problema este ca mari discounturi nu prea poti obtine in perioada asta, data fiind situatia aiurea cu stocurile ( cere mare - oferta mica )
Eu am avut bafta sa gasesc un model deja comandat de dealer .
Initial vroiam sa iau 180 mild hybrid, style+ dar gasisem o culoare care nu ii placea sotiei :) ( fiind o masina la care se renuntase de cel care o comandase, termenul de livrare fiind destul de mare )

Bafta si fugi la ei fizic daca vrei sa stii exact cum stai

#2601
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008

 xsander, pe 18 mai 2022 - 11:58, a scris:

@mcgregory sfatul meu este sa mergi direct la mai multi dealeri si sa vezi care este mai exact situatia.
Problema este ca mari discounturi nu prea poti obtine in perioada asta, data fiind situatia aiurea cu stocurile ( cere mare - oferta mica )
Eu am avut bafta sa gasesc un model deja comandat de dealer .
Initial vroiam sa iau 180 mild hybrid, style+ dar gasisem o culoare care nu ii placea sotiei :) ( fiind o masina la care se renuntase de cel care o comandase, termenul de livrare fiind destul de mare )

Bafta si fugi la ei fizic daca vrei sa stii exact cum stai

Mulțumesc amice de sfaturi!Din păcate mai mult de 19000-20000 nu pot dispune anul ăsta!😭

#2602
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Poti incerca si varianta comfort dar asta depinde de preferintele fiecaruia.
Eu personal am fost foarte impresionat si de noua elantra sau de i30.
Dar deviez de la subiect ;)

In perioada asta este destul de greu sa iti iei ce iti doresti si trebuie sa faci compromisuri :(

Sfatul meu, daca ai deja o masina fara probleme care iti satisface nevoile tine bine de ea in perioada asta si nu te arunca, dar fiecare este liber sa decida cum doreste ;)

#2603
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Am un Megane, dar ăla nu merge decât pe asfalt.Am intrat o singura dată pe drum de țară, deranjat fiind la stomac, și era sa las pe jos tot eșapamentul!
Deci Elantra, deși foarte faina, exclusă!
Și , daca tot fac un efort, mai bine Tucson decât I 30
Varianta Confort la Tucson!?
Bun , o sa caut , la Țiriac nu erau decât Style și Style Plus cele mai ieftine.!
Am văzut și noul Kia Sportage, nu e rău deloc!
Banii, bată-i vina!

#2604
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

 mcgregory, pe 18 mai 2022 - 11:49, a scris:

Am pus la loto, poate-poate reușesc să iau și eu o navetă spațială de la Hyundai!��

nu e corect!
nu doar Hyundai a ajuns cu prețurile-n cer...

ba chiar, dacă configurezi același tip de mașină la alte mărci vei avea o surpriză frumoasă! :P

phev-ul luxury de 37000, configurat la alte alea (mercedes, beemve, Citroen,...) cereau de la 10000 euro în plus!!!

#2605
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Daca nu ma insel, la aceleasi dotari si optionale Sportage iese mai scump, scuze daca gresesc

#2606
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Nu știu, nu am mai avut curajul și răbdarea sa incerc sa configurez!🤣

#2607
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Avantajul la Sportage este ca iti poti configura masina cam cum vrei, nu iti baga pe gat pachete de cate 5k euro. De exemplu, mi-ar fi placut sa am posibilitatea sa adaug la masina mea faruri LED sau senzori de parcare pe fata, fara altceva in plus. Altuia i-ar fi pacut MHEV fara DCT sau fara 4x4 etc.

#2608
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Am cateva intrebari in legatura cu farurile pe halogen
Becurile sunt HB3, corect ?
Cei care aveti halogen, sunteti multumiti de ele ?
Ati schimbat becurile stock cu altele ( tot la halogen ma refer aici )  ?
A pus cineva LED-uri pe masina, daca da ce model si cum vi se par fata de stock ?

Din ce am gasit pe YT par ca bat destul de bine cele pe halogen

Merci !

#2609
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
@ xsander - si mie mi-a placut elantra. decat un Tucson chel, mai bine o elantra cu dotari. pentru mine, conteaza confortul. daca vrei teren, tot tucson. si kona mi-a placut. am vazut mai multe recent si mi-au placut.
- farutile halogen, cred ca bat bine. e masina noua, tehnologie noua, nu cred sa fi pus lucruri aiurea in ea.

@ mcgregory - Kia Sportage - am vazut zilele trecute. am ramas .... masca. am zis, nah, a aparut noul model de tucson, trebuie sa dau comanda. superb ! parca e mai frumos un pic tucson, dar nici cu sportage nu mi-ar fi rusine. sportage parca e un pic mai mic ca si lungime, dar frumos tare.
- vopsea, am platit si eu 500 Euro parca

- am 9000 km cu tucson hybrid luxury, fara probleme. si la mine s-a "umflat" pielea de pe sezut scaune fata, protectia de franare mai intra aiurea. pe serpentine - se comporta excelent pentru o masina mare, e placuta la condus. in orase aglomerate, mai greu, ca e lata, mai greu de strecurat printre masini si in inghesuiala. in aglomeratii, mergi mult pe electric si poti sta cat vrei. am consum mixt 7.4. la rav, CR-V tot acolo am vazut consumul, e un consum obisnuit pentru un suv hibrid. unii se duc in 8, altii in 7 litri/100. Qashqai, posibil sa fie mai econom. roti am de 19, cu talon cred ca se cheama de 45, mi-au placut cum aratau. se simt denivelarile si la gropi, se simte binisor, era mai bine cu talon de 55. daca se merge pe drum bun cu denivelari is bune 19 cu talon 45, daca se merge prin gropi, mai bine de 17 cu 55. sistemul audio krell, nu e cine stie ce, nu m-a impresionat, la volum peste 35 incep sa distorsioneze boxele, ca volum si calitate e rezonabil, dar nu il consider "premium" (la mers obisnuit, nu poti asculta la volum tare, la volum normla is ok). is multumit de ea. dar si kia sportage imi place, si kona ar fi o varianta mai ieftina si elantra, ai de unde alege. astept sa vad noul model de tucson cum arata. masinile de ceva ani, au luat-o razna, arata cu totul din alta lume.

#2610
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Consumul de la ultima alimentare....merge bine scooterul Posted image
Attached File  Consum.jpeg   333.88K   69 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate