Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3960 replies to this topic

#2017
tiberiuscs

tiberiuscs

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.01.2022
Salut!

Am comandat și eu la Țiriac un Tucson (M-Hybrid style+ -cutie DCT). Am ID B08_00x. Am primit mail ca termenul nou (estimativ) de livrare este 31.03.2022. Mi se pare enorm de mult în condițiile în care la cumpărare mi s-a estimat un termen de 2-3 luni.
Am înțeles ca e o problema cu cutiile DCT, totuși ceea ce mă deranjează cel mai tare este ca nu se oferă un termen de livrare bătut în cuie.
A mai primit cineva mailul / mașini din lotul 08?

#2018
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Eu nu am primit nici un mesaj, desi am tot MHEV cu B_08 comandat la Tiriac :(.

#2019
tiberiuscs

tiberiuscs

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.01.2022
In cazul meu mesajul asta cred ca vine in urma plangerilor pe care le-am facut. Eu initial am primit termen de livrare august-septembrie de asta sunt destul de suparat pe ei.
Luna trecuta m-am dus la ei fara sa ma prezint si am primit termen de livrare de 3-4 luni pt configuratia asta. Mai mult dealer-ul m-a asigurat ca nu sunt intarizeri la modelul asta.
Personal mie mi se pare ca ne cam prostesc, se promite un termen scurt apoi dupa ce se achita avansul, eventual si tichet rabla aprobat incep problemele si tergiversarile ca oricum pierzi tichetul daca renunti.
Inteleg ca este o criza globala de orice insa un mesaj la o saptamana doua in care sa fim informati ca mai sunt X masini in fata noastra am putea primi. Pe mine lipsa de comunicare si transparenta ma omoara. Nu am cumparat scobitori ci este vorba despre un bun in valoare de 27000 euro, ma asteptam mai mult de la Tiriac.
Voi ce termene initiale ati primit?

#2020
Mav1234

Mav1234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.11.2021

View Posttiberiuscs, on 10 ianuarie 2022 - 14:16, said:

Salut!

Am comandat și eu la Țiriac un Tucson (M-Hybrid style+ -cutie DCT). Am ID B08_00x. Am primit mail ca termenul nou (estimativ) de livrare este 31.03.2022. Mi se pare enorm de mult în condițiile în care la cumpărare mi s-a estimat un termen de 2-3 luni.
Am înțeles ca e o problema cu cutiile DCT, totuși ceea ce mă deranjează cel mai tare este ca nu se oferă un termen de livrare bătut în cuie.
A mai primit cineva mailul / mașini din lotul 08?
Eu am dat comanda in Iulie(comanda era deja data dar nu stiu de cat timp) pentru 7DCT M-Hybrid Premium la Tiriac cu id B_081xx si am primit masina pe 10 Decembrie.

#2021
trica

trica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.09.2005

View PostMav1234, on 10 ianuarie 2022 - 22:06, said:

Eu am dat comanda in Iulie(comanda era deja data dar nu stiu de cat timp) pentru 7DCT M-Hybrid Premium la Tiriac cu id B_081xx si am primit masina pe 10 Decembrie.
Felicitări. Să o stăpâniti sănătos si fară probleme. Imi puteți spune din ce localitate Tiriac și eventual un numar la primul x ?. Mulțumesc.

Edited by trica, 11 January 2022 - 07:09.


#2022
tiberiuscs

tiberiuscs

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.01.2022

View PostMav1234, on 10 ianuarie 2022 - 22:06, said:

Eu am dat comanda in Iulie(comanda era deja data dar nu stiu de cat timp) pentru 7DCT M-Hybrid Premium la Tiriac cu id B_081xx si am primit masina pe 10 Decembrie.
Faza asta cu "comanda era deja data" am patit-o și eu, se razgandise cineva și din cauza asta mi-ar fi venit cu o luna înainte. Nu sunt 100% sigur ca nu a fost doar o povestioara ca sa încheiem mai repede tranzacția...

#2023
trica

trica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.09.2005

View Posttiberiuscs, on 11 ianuarie 2022 - 09:02, said:

Faza asta cu "comanda era deja data" am patit-o și eu, se razgandise cineva și din cauza asta mi-ar fi venit cu o luna înainte. Nu sunt 100% sigur ca nu a fost doar o povestioara ca sa încheiem mai repede tranzacția...
CORECT ....așa am patit si eu si pana acum ...nimic.

#2024
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Azi am primit si eu vestea minunata ca am serie de sasiu,masina hev luxury comandat in iunie dealerul m-a asigurat ca ajunge luna aceasta.

#2025
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Felicitari!

#2026
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010
În sfârșit vești bune. Poate vine și a mea.

#2027
cosminoprea

cosminoprea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.10.2021
Si eu am id-ul 08xx. Am sunat la dealer si mi-a zis ca e programata pentru februarie-martie. Tichetul rabla imi expira pe 26 aprilie si deasemenea mi-a zis ca nimanui nu i-a expirat cu masina inca nevenita. Acum intrebarea vine, este cineva pe aici cu tichetul expirat si cu masina inca in aer ?

#2028
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010
Ce variantă de echipare și model (mhev, hev, phev)?

#2029
cosminoprea

cosminoprea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.10.2021

View Postcpv_13, on 11 ianuarie 2022 - 15:57, said:

Ce variantă de echipare și model (mhev, hev, phev)?
mhev, premium

#2030
Mav1234

Mav1234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.11.2021

View Posttrica, on 11 ianuarie 2022 - 07:08, said:


Felicitări. Să o stăpâniti sănătos si fară probleme. Imi puteți spune din ce localitate Tiriac și eventual un numar la primul x ?. Mulțumesc.
Multumesc frumos! In Bucuresti am comandat, ID-ul B_0810x.

#2031
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006

View PostPhonyx, on 11 ianuarie 2022 - 14:08, said:

Azi am primit si eu vestea minunata ca am serie de sasiu,masina hev luxury comandat in iunie dealerul m-a asigurat ca ajunge luna aceasta.
Hai ca mai ai putin. Inseamna ca a iesit de pe banda.

#2032
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Sti cum se zice cele 7 luni a trecut relativ repede dar ultimile saptamani va fi mai greu...

#2033
ObiWan21

ObiWan21

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2021

View PostPhonyx, on 11 ianuarie 2022 - 20:24, said:

Sti cum se zice cele 7 luni a trecut relativ repede dar ultimile saptamani va fi mai greu...

Felicitări. Să o stăpâniti sănătos si fară probleme. Eu aceeasi echipare HEV-luxury

#2034
dgfx

dgfx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 25.08.2015
Ca tot se primesc felicitari... E careva din Dolj caruia i-a venit phev luxury dark knight cu tapiterie beige desi comandase altceva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate