Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3941 replies to this topic

#181
hanem100k

hanem100k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.10.2020

View Postpixel3cs, on 24 ianuarie 2021 - 16:00, said:


Cine a mai lucrat prin corporatii poate sa confirme ca nu filiala tarii face politica in tara respectiva, ci directivele de la headquarter. Or stii ei ceva despre Romania si nu stim noi. Calcule gen cate bucati vand, profit din produse adiacente (service, piese), si atunci reiese cat de profitabil e sa arunci in piata respectiva X variante ca sa maximizezi profitul. La noi se pare ca nu a iesit calculul.

PS: Ungaria nu-i departe. Garantia cred ca e transferabila, dar nu stiu daca se transfera si la variante care nu se vand la noi.

Din pacate nu poti beneficia nici de rabla nici de rabla plus la ei, deci nu e o optiune realista.

#182
MirceaE71

MirceaE71

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.01.2021
Cred ca este politica Hyundai România aceasta de a nu putea configura masina deoarece daca mergi pe site ul fabricii din Cehia au un configurator . Mie mi a părut rau căci inafara de plafon panoramic parca as fi vrut toate dotările de pe varianta Luxury

#183
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,176
  • Înscris: 16.05.2012

View Postteodoreanu, on 21 ianuarie 2021 - 18:10, said:

Una plug in hybrid costa muuult mai mult deci unde este economia ? hai sa ramanem la Hyundai Tucson care este o masina frumoasa si care cu siguranta va avea vanzari frumoase indiferent de ce discutam noi aicia .

Varianta Luxury Hybrid 36170Euro vs Luxury Plug-in 36645 Euro. Motivul? Mai primesti 20.000 de lei bonus.
Ma gandesc serios ca in 2-3 ani sa schimb Ioniq Plug-in cu noul Tucson Plug-in...cresc kinderii si o sa am alte nevoi de spatiu dar mi-ar placea sa fac in continuare drumurile in oras moca. (am statie la job)

#184
dedytel

dedytel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.02.2005
Salutare tuturor,
Am doar o curiozitate pentru cei ce au primit masina in varianta mild hybrid 4wd motor 1.6 l si 180CP cu echiparea style sau premium si nume un consum clar pe fiecare tip de mode : ECO, NORMAL si SPORT.
Multumesc.

#185
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Este cam timpurie treaba cu consumul, fiind sezon de iarna si masinile toate sunt noi si pana se mai rodeaza vor inregistra consumuri mai mari, dar daca cauti consum de Bucuresti sau alt oras aglomerat, depinde de sofer, orele de condus si vreme.

#186
Morphu

Morphu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.02.2006
De curiozitate, cati km faceti pe luna de va uitati la consum?

#187
Cripam

Cripam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.10.2007
Stie cineva la noul Tucson ce face HDA (Highway Driving Assist)? E disponibil doar pe cea mai scumpa varianta de echipare, dar inteleg ca e doar o combinatie intre Pilot automat autoadaptiv si LFA (Lane Following Assist), sisteme pe care oricum le ai in echiparile mai slabe. Daca amandoua sunt active, nu functioneaza ca HDA?

#188
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
Pastreaza distanta fata de masina din fata cand esti pe cruise control. Iti scade viteza setata daca cel din fata merge mai incet ca tine si pastrezi banda.

#189
Cripam

Cripam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.10.2007
Asta face deja Pilotul automat autoadaptiv

#190
Sagacious

Sagacious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 20.11.2020
Gaseai cu un search pe youtube.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/avGQw6tbjlU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#191
Cripam

Cripam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.10.2007
cred ca vad a treia oara filmuletul asta. tot nu ma lamureste. Ce inteleg este ca HDA = SCC +LFA nimic mai mult.

#192
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
Direct din carte. O mai si centreaza pe deasupra...

Attached Files


Edited by lucianburjuiul, 26 January 2021 - 18:33.


#193
hanem100k

hanem100k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.10.2020

View PostCripam, on 26 ianuarie 2021 - 13:29, said:

Stie cineva la noul Tucson ce face HDA (Highway Driving Assist)? E disponibil doar pe cea mai scumpa varianta de echipare, dar inteleg ca e doar o combinatie intre Pilot automat autoadaptiv si LFA (Lane Following Assist), sisteme pe care oricum le ai in echiparile mai slabe. Daca amandoua sunt active, nu functioneaza ca HDA?

Da. este doar pe luxury. Chiar ciudat, si in premum ai acces la senzori dar nu si software-ul de HDA doar o avertizare si o imagine pe board cu collision warning

#194
MirceaE71

MirceaE71

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.01.2021
Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva . Cam care e termenul de așteptare de cand plătești avansul si pana iti vine masina ?

#195
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 04.11.2013
Din cate am intrebat pe la reprezentate se asteapta circa 3 luni.

#196
MirceaE71

MirceaE71

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.01.2021
Multumesc , asta e nu am decat sa astept norocul meu ca a trecut deja o luna jumătate am sperat ca poate am sanse mai repede .

#197
pixel3cs

pixel3cs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,732
  • Înscris: 26.01.2007
3 luni am asteptat si eu. Azi trebuia sa vina daca nu veneau zapezile.

#198
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006
Masina vazuta in oras,si iata la un test.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SbBH2Tw3sJ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate