Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum functioneaza COVID-19 - tratament

- - - - -
  • Please log in to reply
215 replies to this topic

#199
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
si pt problema ta eu ar trebui sa-ti las cale libera sa-ti duci propaganda medievalista pe aici? n-ar fi o ideie rea sa te plictisesti de forum, fiindca aici discutiile sunt libere.

#200
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 23 septembrie 2020 - 19:46, said:

si pt problema ta eu ar trebui sa-ti las cale libera sa-ti duci propaganda medievalista pe aici? n-ar fi o ideie rea sa te plictisesti de forum, fiindca aici discutiile sunt libere.
era doar o rugaminte, nu vrei nu vrei
libere libere dar atat de monotone?
mai rupeti si voi ritmul, numai acelasi beat?

#201
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Roaga la alta masa...

#202
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 23 septembrie 2020 - 20:21, said:

Roaga la alta masa...
nici daca te rog frumos?
iti dau 800?

#203
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
cati ani ai?

doar daca promiti ca nu mai faci propaganda medievalista aici. crezi ca poti?

#204
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 23 septembrie 2020 - 21:07, said:

pai iti dau 800 si ma lasi

#205
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
discutia cu tine atinge nivele intelectuale nebanuite.

#206
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 23 septembrie 2020 - 21:48, said:

discutia cu tine atinge nivele intelectuale nebanuite.
ti-ai atins limita, deci? :)

#207
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
te simti amuzant?

#208
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 23 septembrie 2020 - 22:10, said:

te simti amuzant?
ma simt obosit.
doar amuzat.
noapte buna!

#209
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
O chestie interesanta: cica daca iti dispare mirosul si gustul nu e neaparat un semn rau - ai sanse mari sa faci o forma usoara a bolii.

https://www.digi24.r...n-covid-1375854

#210
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postech, on 29 septembrie 2020 - 12:17, said:

O chestie interesanta: cica daca iti dispare mirosul si gustul nu e neaparat un semn rau - ai sanse mari sa faci o forma usoara a bolii.

https://www.digi24.r...n-covid-1375854
pai dupa ce a suferit atatea mutatii chiar ai o sansa foarte buna sa faci o forma usoara a bolii.

#211
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 25.04.2007

View Postodastramosilor, on 23 septembrie 2020 - 10:32, said:


Doamne fereste, parca vorbesc cu copii de gradinita.. Ce-i asa imposibil de priceput?! Banii oferiti ca mita NU VIN din banii intrati in circuitul oficial ca nu UE da mita, nici spitalul. Si mita nu se deconteaza! Mita se da pentru un interes personal, obscur, imoral, necinstit, incorect, samd. Banii sunt din fonduri care nu pot fi urmarite si e cash.

Si nu e vorba de credinta in cazul de faţă, e o certitudine. Pentru mine. Voi credeti ce vreti, dar sunteti patetici, adica eu stiu 100% sigur si voi spuneti ca e caterinca. Desigur, mita in spitale, universitati, tribunale e ceva complet nou pt Romania si e perfect normal, ca unii sa nu creada, ba chiar sa fie socati ca fenomenul exista. Bă, voi nu mai cresteti?


se primesc bani pt a crea si sutine isteria! Presa, spitalele. Oamenii sunt ahtiati dupa bani si functii. Putini sunt directorii de spital pusi pe merite si nu politic. Cat despre presa, sunt destule jeguri care modeleaza si influenteaza.
Daca esti 100% sigur inseamna ca stii exact cu nume si prenume cine a dat aceasta mita. Daca nu, este foarte posibil ca doar suferi de o boala, nu covid-19, in genere i se spune schizofrenie, o psihoza caracterizata prin apariția unor manifestări psihopatologice majore, cum sunt halucinațiile, deliruri, tulburări formale de gândire.
Nu sta, du-te degraba la un medic psihiatru pana nu se agraveaza. Speranța de viață a persoanelor cu schizofrenie este cu 12 - 15 ani mai mică decât a celor care nu au această tulburare, acesta fiind rezultatul problemelor de sănătate fizică și al frecvenței crescute a sinuciderilor (în jur de 5%).

#212
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Ieri mi-a disparut gust/miros, am facut test si a iesit pozitiv. Am anuntat asistenta ca medicul de familie plecase de la cabinet, mi-a zis sa sun la DSP, am sunat, apasat tasta 2 ca am test confirmat si robotul a zis sa astept ca voi fi contactat apoi a inchis. Asta e toata procedura?

#213
af_adrian

af_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2012
ceva noutati au mai aparut?

#214
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Pe cifrele de Romania vad ca se moare 90-95% peste 60 de ani.
Imunitatea asta chiar evolueaza atat de liniar cu varsta ?! Eu vad baieti de 60-70 de ani foarte tapeni si tot soiul de tineri care abia se taraie pe strada, cu alergii etc
Intrebarea o pun la Infectioase, nu in Poiana lui Iocan, intreb daca e acceptat clar in lumea medicala ca imunitatea e liniara cu varsta ?!

#215
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
S-a publicat protocolul de tratament in MO
Ordin 2.103 din 12 octombrie 2021
MO nr 978

mai usor cu antibioticele

#216
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
In protocolul publicat nu se face nici o distinctie intre vaccinati/ nevaccinati.
In schimb asimptomaticilor li se recomanda ZERO tratament.
Antiviralele si anticoagulantele se recomanda clar cat mai repede dupa infectare, desi singurul antiviral oficial pentru cazuri usoare e favipiravirul care nu e nici in spitale.
Interesant, apar consideratii despre antivirale demonizate pana acum: umifenovir, hidroxiclorochina, ivermectina. Mi se pare o mare schimbare tonul bland folosit despre acestea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate