Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Locuim impreuna, dar vrem sa luam o pauza de la stat impreuna

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#37
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
Cred ca raspunsurile primite l-au pus pe ganduri si mai tare, ca nu mai scrie nimic.

View Postdaybreak246, on 14 septembrie 2020 - 21:05, said:

Asta e singura varianta in care ai o sansa, foarte mica totusi, sa se intoarca la tine, orice alta abordare e gresita si se va intoarce cu siguranta impotriva ta.

Mai intreb odata, de ce ai vrea sa ramai langa cineva care vrea o pauza ?
Vrea sa plece, e OK, zi data si gata.

Eu daca as fi in situtai asta, as intreba asta:
De ce ?
Indiferent de raspuns, si eu as zice, ok am inteles, si cand vrei sa pleci ? Ai nevoie sa te ajut cu bagajele sau te descurci ?

#38
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ba voi sunteti mari jigodii :) ce moartea caprioarei ii tot creati scenarii cum s-o imbrobodeasca p-aia? la ce sa faca asta?? daca te-ai facut pres ca s-o tii aia nu mai e relatie, iar in final tot la asa ceva se va ajunge, doar ca traumele vor fi mult mai mari.

#39
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View PostEarthMuziq, on 14 septembrie 2020 - 19:54, said:

Buna seara,

Suntem impreuna de aproape un an si jumatate, cam dupa 8 luni de relatie, am facut pasul cel mare sa locuim impreuna, fiindca ne intelegeam foarte bine si am crezut ca este mai bine sa ne mutam. Tin sa mentionez, eu am 26, iar ea 24. Amandoi lucram, dar in schimburi diferit si cel mai mult timp il petrecem impreuna in weekend.

De ceva timp, am vazut ca este schimba, inainte de toate a inceput sa imi spuna ca nu se simte bine in pielea ei, ca nu ii place deloc cum arata, o vedeam ca nu e deloc fericita ca inainte. Am facut tot posibilul sa ii fiu alaturi, am vrut sa ma transfer pe acelasi schimb cu ea, ca sa nu mai fim decat in weekend impreuna.

Acum o saptamana, a spus ca e mult mai bine sa luam o pauza din a locui impreuna, pentru o perioada de cateva luni. Eu am ramas foarte surprins, am incercat sa o conving si sa ii spui ca dupa cateva luni, relatia o sa fie rece. Fiindca am locuit atata timp impreuna si acuma sa stam separati si sa ne vedem doar in weekend. Eu va spun sincer, ca imi va fii foarte greu..

Acuma nu stiu cum sa o mai conving sa nu facem pasul asta sau sa il facem si sa vedem cum o sa fie..

Am nevoie de un ajutor..
are pe altu, da i papucii si caută alta.

acu văzui ca au mai zis si alții :)))),

#40
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

View PostN0Trust, on 14 septembrie 2020 - 21:10, said:

Cred ca raspunsurile primite l-au pus pe ganduri si mai tare, ca nu mai scrie nimic.



Mai intreb odata, de ce ai vrea sa ramai langa cineva care vrea o pauza ?
Vrea sa plece, e OK, zi data si gata.

Eu daca as fi in situtai asta, as intreba asta:
De ce ?
Indiferent de raspuns, si eu as zice, ok am inteles, si cand vrei sa pleci ? Ai nevoie sa te ajut cu bagajele sau te descurci ?
Poate e mai sentimental, poate ii place ca aia are nuj ce, poate e prima pixda pe care o are, poate aia e o tipa ok dar ca orice femeie crede ca "poate mai bine"
Ideea e ca daca isi doreste sa se impace cu ea asta e singura varianta.
Daca s-ar intampla si a doua oara faza cu pauza, atunci clar n-ar mai avea sens de impacare.

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005

View Postbotoxy, on 14 septembrie 2020 - 19:58, said:

Se fute cu altu ce nu e clar?
nu cred, doar ca asta doar o pupa, nu o fute.

#42
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,864
  • Înscris: 26.01.2010

View Postdaybreak246, on 14 septembrie 2020 - 21:05, said:

Catre OP, nu lua nici macar o data sfaturi de la o femeie cum sa interactionezi cu o alta femeie, asta e o greseala capitala.

In alta ordine de idei, singurul lucru pe care poti sa il faci, cum ti s-a mai spus, o lasi sa plece. Nu o implori, nu ii explici, nu ii compui scheme sau teorii ce si de ce.

"Vrei sa luam o pauza? Sigur, hai sa te ajut cu bagajele ca sambata trebuie sa ies cu amicii/dau o petrece/whatever reason"

Asta e singura varianta in care ai o sansa, foarte mica totusi, sa se intoarca la tine, orice alta abordare e gresita si se va intoarce cu siguranta impotriva ta.

Is singura femeie care a postat aici si orice alte mesaje scrie dupa al meu ar trebui sa fie sterse.Tu poti sa-l pui la semnatura si sa-l citesti de fiecare data cand postezi ceva. Asa , poate inveti sa te porti si tu cu femeile ca un barbat nu ca un baietel razgaiat care are impresia ca daca face pe interesantul castiga simpatia tipei care e satula deja de el.
Hai sa te ajut cu bagajele ii da tipei motiv sa creada ca a facut bine ca l-a inselat si ii da cu flit.

View Postdaybreak246, on 14 septembrie 2020 - 21:17, said:

Poate e mai sentimental, poate ii place ca aia are nuj ce, poate e prima pixda pe care o are, poate aia e o tipa ok dar ca orice femeie crede ca "poate mai bine"
Ideea e ca daca isi doreste sa se impace cu ea asta e singura varianta.
Daca s-ar intampla si a doua oara faza cu pauza, atunci clar n-ar mai avea sens de impacare.

Singura varianta e sa o ajute cu bagajele ? :lol:
Singura varianta e sa-i spuna ce simte si sa ii aduca la cunostiinta ca nu e prostul pe care-l crede.Si sa o lase sa plece ca daca tipa e satula de el dupa un an jumate nu are rost sa traga de relatie inca x ani

#43
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostEarthMuziq, on 14 septembrie 2020 - 20:20, said:

Pauza de la stat impreuna. Dar eu nu sunt de acord, dar ii voi accepta ceea ce vrea si sunt sigur ca asta e sfarsiful
Daca abia va vedeti acum cand lucrati in schimburi diferite, partea cu statul impreuna era o chestie mai mult teoretica, ca practic cum ai spus, era doar weekendul.

Daca era pauza doar de la stat impreuna si relatia continua, tot v-ati fi vazut si tot in weekenduri ca atunci erati liberi. Deci nu ar fi o diferenta majora efectiv. Presupunand ca accepta sa petreceti weekendul facand lucruri impreuna.

DAR pentru ca ea ti-a zis asta, e clar ca trage catre distantare si apoi pa. Majoritatea nu au curajul si nu vor sa para ca sunt ele cele care renunta, asadar o baga pe aia cu pauza, stiind ca apoi ori:
- Te agiti si o iei razna si apoi pleaca direct pe motiv ca ai luat-o razna si "nu mai esti persoana de care s-a indragostit".
- Ori o lasi tu pe ea fiind un dur si iarasi a lasat "greul" in mana ta.

Si zic doar astea doua variante pentru ca a treia varianta, cea cu vorba buna si discutat deschis, sincer, pus toate cartile pe masa in ideea de a face relatia mai stransa si frumoasa, pica. Daca dorinta ei era sa fiti bine impreuna, incerca sa faca ceva in privinta asta si spunea lucrul asta clar.

#44
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 16.03.2007
ba, fii atent aicea, macar sa-ti mai iasa de-o tragere pana se cara proasta cu toate lucrurile in weekendul asta. vezi ca trebuie s-o cotropesti bine, asta ca sa nu ramai cu gustul ca a trebuit sa-i cari ei bagajele, la ala care o asteapta, pe degeaba.

Edited by laffin, 14 September 2020 - 21:52.


#45
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostTsunnnami, on 14 septembrie 2020 - 20:26, said:

Doamne numai pampalai!

Măi, tu te-ai născut de piatră?!
Are 26 ani, nu 65.

#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 14 septembrie 2020 - 21:31, said:

Is singura femeie care a postat aici si orice alte mesaje scrie dupa al meu ar trebui sa fie sterse.

I feel I'll fall for you!
:lol:

Esti dementiala

View Postcrisstonne, on 14 septembrie 2020 - 21:55, said:

Măi, tu te-ai născut de piatră?!
Are 26 ani, nu 65.

Touché

Stii de cand eram cum sunt acum?
De la 21

View PostNoua_pe_site, on 14 septembrie 2020 - 21:31, said:

Hai sa te ajut cu bagajele ii da tipei motiv sa creada ca a facut bine ca l-a inselat si ii da cu flit.

Noutzica, o data ce ea i-a p[ropus asta S-A TERMINAT.
Si-ti mai zic ceva.

Sunt sigur ca AU EXISTAT SEMNE pe care ori nu le-a luat in seama, ori nu a vrut sa le vada.
O ruptura d-asta nu se produce dupa o partida de seps pasionala

Mi-as dori sa se intample dupa o partida de seps, de fapt, asta ar inseamna ca el e prea mult si prea mare, :lol:

No baby, doar o revolutie ar mai putea-o aduce inapoi si revolutia se poate intampla cu reactia lui de hotarare, nu cu milogeala

#47
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
@Tsunnnami, traiai alte timpuri.Acum sunt mult mai multe optiuni, mai ales pentru o femeie care ii tanara.
Incerci sa ii fii partener loial sa o pastrezi iar la coada ei stau zeci, daca nu sute.

Edited by smiley2, 14 September 2020 - 22:08.


#48
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
Initiatorul citeste, si plange, ca altfel nu inteleg de ce nu mai raspunde.

View Postsmiley2, on 14 septembrie 2020 - 22:06, said:

@Tsunnnami, traiai alte timpuri.Acum sunt mult mai multe optiuni, mai ales pentru o femeie care ii tanara.

Acum sunt optiuni si ispite din ambele parti.
Pai prin 2000 nu gaseai femei pe sex din "prima seara".
Acum timp sa ai de toate care-ti ies in anturaj, plus aplicatii de dating sexuale.

#49
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu e vorba doar de sex, ca de o noapte gasesti dar ceva serios se cladeste in timp si nu cred ca vrei sa cauti toata viata o partenera care sa iti fie loiala.Viata trece, imbatranesti si mai exista si alte probleme nu doar sa cuceresti femei pana te stabilesti la una.

Edited by smiley2, 14 September 2020 - 22:13.


#50
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020

View Postsmiley2, on 14 septembrie 2020 - 22:11, said:

Nu e vorba doar de sex, ca de o noapte gasesti dar ceva serios se cladeste in timp si nu cred ca vrei sa cauti toata viata o partenera care sa iti fie loiala.Viata trece, imbatranesti si mai ai exista si alte probleme nu doar sa cuceresti femei pana te stabilesti la una.

Cand femeia vrea pauza 90% s-a terminat, si daca nu azi, in urmatoarea perioada tot s-a terminat, iar daca ramane cu tine "pe viata", infidelitatea o sa fie la ordinea zilei.

#51
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
da ce ești meci de fotbal. pauză?

hahaha


nu neapărat are pe altu, poate și-ar dori pe altul sau pur și simplu e proastă :)  femeile mai fac teste d-astea imbecile pentru că așa citesc ele prin reviste glossy
singura atitudine demnă este "ok, ia-ți lucrurile și pa"/ nu cuvinte urâte, nu certuri, nu rugăminți sau mii de întrebări penibil de ce, cum dar cum dar dar???

#52
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsmiley2, on 14 septembrie 2020 - 22:06, said:

@Tsunnnami, traiai alte timpuri.Acum sunt mult mai multe optiuni, mai ales pentru o femeie care ii tanara.
Incerci sa ii fii partener loial sa o pastrezi iar la coada ei stau zeci, daca nu sute.

No way, not my type

Cand vine cu texte d-astea, e la revedere.
De regula nu are timp de plictiseala
ori are de joaca, ori nu are chef de relatie serioasa..

Sa stau de coada ei?
Am nevoie de partener nu sa dansez pe melodia ei de frica sa nu plece.
Ie-te frate

#53
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020

View PostFlat, on 14 septembrie 2020 - 22:14, said:

singura atitudine demnă este "ok, ia-ți lucrurile și pa"/ nu cuvinte urâte, nu certuri, nu rugăminți sau mii de întrebări penibil de ce, cum dar cum dar dar???

Intrebarea de ce merge, daca vine insotita de raspunsul am inteles, indiferent ce motive iti baga ea.
- Vreau pauza ?
- De ce ?
- Nu stiu ce vreau acum.
- Am inteles.
Iar am inteles asta, inseamna ca pauza e definitiva din partea ta.

Edited by N0Trust, 14 September 2020 - 22:19.


#54
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.11.2017

View Postbotoxy, on 14 septembrie 2020 - 19:58, said:

Se fute cu altu ce nu e clar?

păi el o fi prea obosit.

Si-a găsit unul care nu munceste ca s-o satisfacă de 5 ori pe zi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate