Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Locuim impreuna, dar vrem sa luam o pauza de la stat impreuna

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#19
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020

View PostTsunnnami, on 14 septembrie 2020 - 20:28, said:

Singura cale sa o castige inapoi (mica, dar exista) este sa joace tare, asa cum ar facea un barbat nu o geagardea

De ce ai vrea sa recuceresti o femeie care s-a cam plictisit ?
Crezi ca peste un timp n-ai s-o plictisesti din nou ?
Fiecare pe drumul lui, nu se potrivesc, iar cu urmatoarea sa incerce sa nu mai fie asa afectiv pana la plictiseala.

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,848
  • Înscris: 20.10.2015

View PostN0Trust, on 14 septembrie 2020 - 20:23, said:

Important e sa nu devii depresiv.

Corect!

Auzi mah Earthmuzic?
Uite-te numai la Mr Bean si razi asa tot timpul, :lol:
OMG

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,574
  • Înscris: 08.03.2017
Nu exista asa ceva in mintea unei femei daca doreste o relatie , din contra, ele tin cu dintii de casa si relatie daca doreste relatie , ce este aia "iau o pauza" , s-a plictisit pentru ca da, 1 an -1 an jumatate tin fluturii in stomac dupa dispar si ramane respectul - e clar cred ...
Sunteti in ture inverse, ea 24 cum e turcul mai voinic , nu vreu sa spun ca are deja pe altul dar de tras si-o trage cu altul deocamdata .
Cauta una cu diferenta 4 pana la 6 ani (in minusfata de tine) aici sunt cele mei ok lungimile de unda , sub 10 deja apar bruiaje ca la varste identice iar peste este rubrica mama si copilul .

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,848
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDeathRipple, on 14 septembrie 2020 - 20:30, said:


la ce plm sa vrei sa castigi inapoi asa ceva?? ditch her!
Ia-uite-l pasta micu...
asa tata, "turn the freakin' page"

#23
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTsunnnami, on 14 septembrie 2020 - 20:26, said:

Multumeste-i ca a venit ea cu ideea pentru ca si tu simteai asta si iti era teama sa-i propui.

Joaca tare!
Accelereaza timpul, ii spui ca ai prefera ca in weekend sa fii deja singur, s-o ajuti sa se mute

Doamne numai pampalai!

Nope , eu nu l-as sfatui sa faca asta.
Daca procedeaza asa ii da motiv tipei sa intoarca cartile impotriva lui. Sa-i spuna ca ea a propus asta pentru ca a simtit ca e mai rece si uite ca a avut dreptate si vai barbatii e porci. Se duce fericita si impacaata la altu iar el tot cu buza umflata ramane .

Daca o lasa sa plece cum am sugerat eu initial , ii demonstreaza tipei ca nu e prostul pe care-l crede

View PostDeathRipple, on 14 septembrie 2020 - 20:30, said:


la ce plm sa vrei sa castigi inapoi asa ceva?? ditch her!

Ditch her with dignity !

#24
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
La 26 de ani esti power , abia atunci incep aventurile adevarate !
Pana la 35 de ani nu m-as muta cu una , nici cu pistolul la tampla Posted Image . Cum spuneau un italian , ''am doar 45 de ani...de ce sa ma insor'' Posted Image .
Curaj indiferent daca ramai cu ea sau nu .

#25
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Buuuuulsh****t!!

Mai bine "hai pa pisi, daca ai chef de pauze te caut eu ca tu poate n-ai minute.
Intoarce ce carti vrei, io ma duc la desfacut craci. Enjoy!"

Nu exista ceva de genu' "vreau sa luam pauza, sa dam seama de chestii sau sa
dezvoltam frumos ceva ce va sa fie". Pasarica s-a saturat, ce plm sa mai tragi cu
dintii de una cand ea are fluturi in vaginel?

Edited by dygey, 14 September 2020 - 20:37.


#26
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostNoua_pe_site, on 14 septembrie 2020 - 20:35, said:

Ditch her with dignity !

e penis, de parca-ti mai aduci aminte peste ani de demnitate. aia si-a gasit pe altu', n-are sange-n pixda sa-i zica si tu vorbesti de demnitati.

#27
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,848
  • Înscris: 20.10.2015

View PostNoua_pe_site, on 14 septembrie 2020 - 20:33, said:

Nope , eu nu l-as sfatui sa faca asta.
Daca procedeaza asa ii da motiv tipei sa intoarca cartile impotriva lui. Sa-i spuna ca ea a propus asta pentru ca a simtit ca e mai rece si uite ca a avut dreptate si vai barbatii e porci. Se duce fericita si impacaata la altu iar el tot cu buza umflata ramane .

Si?
Ia sa-mi faca mie asa
Pai ce ne jucam de-a plecatu'?

Si daca vrea sa creada ce?
E liber.

Eu nu ma prea joc asa. Avusei una care dupa aia nu mai scapam de ea.

Pentru astia mai mamosii, are importanta s-o recastige, pentru mine S-A TERMINAT
Sa revenim la momentul initial ar trebui sa treaca ani si eu sa nu gasesc ceva mai bun.

Desi de cateva ore, ma trezesc nechezand prin birou de se uita si colegii la mine, "ce dracu-o avea prostul asta de face castalionu'?"
:lol:
Nus cum dracu sa fac

#28
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,574
  • Înscris: 08.03.2017

View PostEarthMuziq, on 14 septembrie 2020 - 19:54, said:

Acum o saptamana, a spus ca e mult mai bine sa luam o pauza din a locui impreuna, pentru o perioada de cateva luni. Eu am ramas foarte surprins, am incercat sa o conving si sa ii spui ca dupa cateva luni, relatia o sa fie rece. Fiindca am locuit atata timp impreuna si acuma sa stam separati si sa ne vedem doar in weekend. Eu va spun sincer, ca imi va fii foarte greu..
Nu asa tata, o iei deoparte si sa-ti spuna clar de la cap la coada ce e in mintea ei ca sentimentele tale nu sunt coji de cartofi .
Faci lista cu liniuta in fata si intrebi ca reporterii tv , nu de alta dar la nervi uiti ce vrei sa intrebi . Intrebari clare , raspunsuri clar si concis , privesti subiectul in ochi nu privesti in pamant, te ti drept de spate nu garbovit sa simta ca e serioasa problema , fara alcool .
O intrebi clar da sau nu , astea sunt chesti de scolarita clasa a 11 ce face ea , deja la voi au aparut sentimente mult mai profunde .
Te pregatesti sufleteste pentru orice raspuns fara derapari de comportament - mai bine acum decat dupa casatorie , dupa 1 copil, dupa ce treci apartamentul pe ea etc Asa ca la la naiba stres, depresie si alte maladi ce apar cand omul nu e pregatit sa infrunte adevarul .

#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,848
  • Înscris: 20.10.2015

View Postldpe, on 14 septembrie 2020 - 20:40, said:

Nu asa tata, o iei deoparte si sa-ti spuna clar de la cap la coada ce e in mintea ei ca sentimentele tale nu sunt coji de cartofi .
Faci lista cu liniuta in fata si intrebi ca reporterii tv , nu de alta dar la nervi uiti ce vrei sa intrebi . Intrebari clare , raspunsuri clar si concis , privesti subiectul in ochi nu privesti in pamant, te ti drept de spate nu garbovit sa simta ca e serioasa problema , fara alcool .
O intrebi clar da sau nu , astea sunt chesti de scolarita clasa a 11 ce face ea , deja la voi au aparut sentimente mult mai profunde .
Te pregatesti sufleteste pentru orice raspuns fara derapari de comportament - mai bine acum decat dupa casatorie , dupa 1 copil, dupa ce treci apartamentul pe ea etc Asa ca la la naiba stres, depresie si alte maladi ce apar cand omul nu e pregatit sa infrunte adevarul .

mai omule, ce incerci tu sa faci este sa vrei sa explici logic sentimentele.
Si aia nu se poate

vrei sa o tai?
Te ajut in seara asta sau cum facem?
Hai ca de sambata vreau singurel

#30
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020

View Postldpe, on 14 septembrie 2020 - 20:40, said:

Nu asa tata, o iei deoparte si sa-ti spuna clar de la cap la coada ce e in mintea ei ca sentimentele tale nu sunt coji de cartofi .
Faci lista cu liniuta in fata si intrebi ca reporterii tv , nu de alta dar la nervi uiti ce vrei sa intrebi . Intrebari clare , raspunsuri clar si concis , privesti subiectul in ochi nu privesti in pamant, te ti drept de spate nu garbovit sa simta ca e serioasa problema , fara alcool .
O intrebi clar da sau nu , astea sunt chesti de scolarita clasa a 11 ce face ea , deja la voi au aparut sentimente mult mai profunde .
Te pregatesti sufleteste pentru orice raspuns fara derapari de comportament - mai bine acum decat dupa casatorie , dupa 1 copil, dupa ce treci apartamentul pe ea etc Asa ca la la naiba stres, depresie si alte maladi ce apar cand omul nu e pregatit sa infrunte adevarul .

Si daca de la raspunsurile primite degenereaaza si ii da bataie, desi nu prea pare la cat de trist se arata.

@EarthMuziq, parerea mea e ca trebuie sa-i spui ca e OK, sa plece, asta e.
Si daca timpul iti permite incepi sa te tratezi cu iesiri in oras, cauti fete, (nu prostituate), doar pentru distractie o perioada, si dupaia ai sa gasesti pe altcineva.
Ca daca ramai sa suferi poti deveni depresiv, sau oricum se vor imprima in minte gandurile triste.
Nu da timp mintii sa perceapa situatia, pentru ca se pare ca nu prea esti impacat cu ideea ca s-a terminat relatia.

#31
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postldpe, on 14 septembrie 2020 - 20:40, said:

Nu asa tata, o iei deoparte si sa-ti spuna clar de la cap la coada ce e in mintea ei ca sentimentele tale nu sunt coji de cartofi .
Faci lista cu liniuta in fata si intrebi ca reporterii tv , nu de alta dar la nervi uiti ce vrei sa intrebi . Intrebari clare , raspunsuri clar si concis , privesti subiectul in ochi nu privesti in pamant, te ti drept de spate nu garbovit sa simta ca e serioasa problema , fara alcool .
O intrebi clar da sau nu , astea sunt chesti de scolarita clasa a 11 ce face ea , deja la voi au aparut sentimente mult mai profunde .
Te pregatesti sufleteste pentru orice raspuns fara derapari de comportament - mai bine acum decat dupa casatorie , dupa 1 copil, dupa ce treci apartamentul pe ea etc Asa ca la la naiba stres, depresie si alte maladi ce apar cand omul nu e pregatit sa infrunte adevarul .

ce plm e labareala asta? 'vreau sa luam o pauza' e cea mai folosita expresie de despartire. motivele sunt irelevante. inghite galusca si mergi mai departe.

#32
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010

View PostDeathRipple, on 14 septembrie 2020 - 20:38, said:


e penis, de parca-ti mai aduci aminte peste ani de demnitate. aia si-a gasit pe altu', n-are sange-n pixda sa-i zica si tu vorbesti de demnitati.
E maciuci, nu-si aduce aminte el de nimic , ea isi aminteste ca nu l-a fraierit pe fraierica la o adica. Si daca o lasa sa plece dar ii pune in vedere ce implica plecarea ei si arata ca nu e fraierul pe care-l crede , ii creste lui respectul fata de el si in momentul de fata cred ca are nevoie de un pic de demnitate.

View PostTsunnnami, on 14 septembrie 2020 - 20:39, said:


Si?
Ia sa-mi faca mie asa
Pai ce ne jucam de-a plecatu'?

Si daca vrea sa creada ce?
E liber.

Eu nu ma prea joc asa. Avusei una care dupa aia nu mai scapam de ea.

Pentru astia mai mamosii, are importanta s-o recastige, pentru mine S-A TERMINAT
Sa revenim la momentul initial ar trebui sa treaca ani si eu sa nu gasesc ceva mai bun.

Desi de cateva ore, ma trezesc nechezand prin birou de se uita si colegii la mine, "ce dracu-o avea prostul asta de face castalionu'?"
Posted Image
Nus cum dracu sa fac

Tocmai ca nu e cazul sa se joace de-a plecatul dar nici sa se dea rotund ca el defapt chiar se gandea sa-i propuna acelasi lucru nu e o idee buna. Nu e o idee buna pentru ca femeile's date dracu mai alea care se simt cu musca pe caciula :lol: Iti dai seama cata satisfactie ii acorda daca ii da ocazia sa creada tipa ca a avut motiv bun sa-l insele ? :D
Nu-mi zi ca nechezi din cauza cosului de gunoi ca te bat !

#33
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
Ca sa îți spun de la început, ca oricum vei afla cumva și sa nu ai un soc prea puternic: are pe altu!

Ar mai fi de plusat ca orice discuție e inutila, asa ca ai 2 variante mari și late

E foarte simplu.
1. Vrei sa scapi de ea? Te rogi de ea sa nu luați pauza, ii explici ca o iubești și ca ești bărbatul perfect pentru ea. Ii faci un mic cadou și de guduri pe lângă ea.

2. O vrei înapoi și sa fiți iar împreuna ? Ii spui ca te-ai gândit la treaba asta și ca are dreptate și ca e mai bine sa va vedeți de drumurile voastre. Apoi tu vei rupe orice contact cu ea și îți vezi de ale tale, te apuci de sala, îți vezi de hobby-uri. Nu o blochezi sau o ignori, doar nu o mai cauți, când te caută ea tu vei fi ocupat și nu prea ai timp de ea, ii răspunzi scurt și la obiect. Apoi ea va fi din ce in ce mai curioasa și te va cauta mai des


#34
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Daca ea doreste ,asta e.Desi daca iubesti pe cineva nu te plictisesti si incerci sa nu intervina monotonia

#35
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Faza cu "sa luam o pauza" am patit-o si eu, cred ca tot pe la 26 de ani. Imi facusem o prietena la care tineam la ea. Ea ca sa-mi verifice sentimentele mi-a propus "aceea pauza", dar fara sa si-o doreasca si fara sa constientizez asta. Nu trecuse decat vreo 3 luni si nici nu locuiam impreuna. Am stat de vorba cu ea si am insistat ca relatia trebuie sa continue si sa nu sa opreasca. Probabil ca a fost multumita si relatia a continuat. Mare greseala am facut. Trebuia sa accept "pauza" si sa fie definitiva si sa-i dau un picior in fund. Relatia a continuat si numai relatie nu a fost. Am pierdut pe langa ea 8 ani de zile, cei mai frumosi ani din viata mea au fost un calvar. In cele din urma "m-am eliberat" si am reusit sa-mi gasesc pe altcineva si sa-mi intemeiez o familie. Regretul meu este ca nu trebuia sa astept 8 ani.
Prin urmare sfatul meu ptr initiator este sa-si gaseasca urgent pe altcineva, pentru ca se spune "cui pe cui se scoate".

Edited by KLMN, 14 September 2020 - 21:04.


#36
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.07.2014
Catre OP, nu lua nici macar o data sfaturi de la o femeie cum sa interactionezi cu o alta femeie, asta e o greseala capitala.

In alta ordine de idei, singurul lucru pe care poti sa il faci, cum ti s-a mai spus, o lasi sa plece. Nu o implori, nu ii explici, nu ii compui scheme sau teorii ce si de ce.

"Vrei sa luam o pauza? Sigur, hai sa te ajut cu bagajele ca sambata trebuie sa ies cu amicii/dau o petrece/whatever reason"

Asta e singura varianta in care ai o sansa, foarte mica totusi, sa se intoarca la tine, orice alta abordare e gresita si se va intoarce cu siguranta impotriva ta.

LE: Dupa ce pleaca nu ii trimiti buchete de flori, vorbe prin amici sau scrisori de dor. O lasi pe ea sa te contacteze, daca o sa o faca. In eventualitatea in care o face joci tare, nu stai la povesti ii raspunzi mai din scurt ca n-ai timp, ca esti ocupat, ca iesi cu amicii, ca rupi cluburile si barurile...etc ii arati ca esti un alpha si ca pixde gasesti pe toate gardurile.

Edited by daybreak246, 14 September 2020 - 21:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate