Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Card VISA de la Binance!

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
E ok cursul dar pacat ca se misca totul cam lent... am inca tranzactii in pending (din 16 septembrie)
Tranzactia refuzata (dar platita) la POS UniCredit inca nu a fost rambursata!. Plus ca nu au aplicatie mobila pentru card!.
Cashback-ul vad ca se primeste saptamanal...

Attached Files


Edited by rz, 23 September 2020 - 09:21.


#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Top-up fara comision pana pe 31 octombrie 2020
Valabil doar pentru cardurile VISA, de credit sau debit.

Attached Files


Edited by rz, 29 October 2020 - 11:32.


#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
O prima problema rezolvata... Binance a integrat sectiunea cardului in aplicatia mobila deci nu va mai fi lansata o aplicatie separata (asa cum era prevazut)
Acum este balanta permanenta in Euro (exact ca la Crypto.com) deci poti sa faci top-up in Euro direct catre balanta in Euro si apoi sa cheltui in Euro!
Cashback-ul ramane in BNB

Attached Files


Edited by rz, 31 October 2020 - 09:34.


#22
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019
probabil pentru ca si la Swipe poti sa platesti de aprox. o sapt. direct din contul euro (inainte plateai doar din crypto). Dupa ce au schimbat in Swipe au schimbat si la binance :)

#23
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Da, am vazut...
Din cate imi aduc aminte (nu am mai folosit SWIPE de o luna si ceva) era alimentare via card dar erai obligat sa cumperi direct cripto
Acum alimentezi cu euro si cheltui tot cu euro, daca vrei... in schimb ai cashback-ul in BTC

Edited by rz, 31 October 2020 - 19:44.


#24
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019

View Postrz, on 31 octombrie 2020 - 19:42, said:


Din cate imi aduc aminte (nu am mai folosit SWIPE de o luna si ceva) era alimentare via card dar erai obligat sa cumperi direct cripto
Acum alimentezi cu euro si cheltui tot cu euro, daca vrei... in schimb ai cashback-ul in BTC
daca vrei, eu mi-am setat cashback-ul in pax initial, acum l-am schimbat in swipe (a scazut si saca se va aprecia mai tarziu,...    valoreaza mai bine sa iei cashbackul in o moneda cand e depreciata decat in una in care tocmai s-a facut pump cum e btc acum)  ;)

#25
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Bine de stiut... chestia e ca nu mai folosesc SWIPE deocamdata
90% folosesc acum cardul Crypto.com iar Coinbase numai cand este pump pe LTC, XLM, ETH, BCH... Coinbase are aproximativ 3% taxe daca cheltui in LEI deci trebuie sa ai macar un 5-6% profit pe moneda selectata la plata (Coinbase are doar cripto la balanta cardului). In plus, Coinbase nu are deocamdata cashback (doar in US este, odata cu lansarea cardului acolo)
Acum sigur o sa bag Binance pe locul 2 la plati... insa la Binance nu cred ca pot sa schimb cashback-ul din BNB in altceva.

Edited by rz, 31 October 2020 - 20:20.


#26
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019

View Postrz, on 31 octombrie 2020 - 20:17, said:

... Coinbase are aproximativ 3% taxe daca cheltui in LEI
si nu poti sa-l folosesti prin Curve? Eu folosesc Swipe prin Curve spre ex.

#27
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Swipe, Binance, Crypto.com, Monolith sunt ok in Curve... Coinbase si Change nu se pot inrola.
Nici in GPay nu e ok Coinbase (si nici top-up in Revolut, TransferWise, Bunq nu se poate face)
A mers insa top-up spre Crypto.com (cu taxa de 3% - practic este un fee pentru conversie cripto to fiat de care nu poti sa scapi)
Merge si alimentarea contului Orange Money (prin interfata web de la Orange este vazut ca o tranzactie POS) dar cu acelasi fee pentru conversie.

Edited by rz, 01 November 2020 - 08:19.


#28
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Intrebare ''de baraj''... pe pagina lor se spune ca trebuie sa stochezi 10 BNB timp de 30 de zile pentru a avea acel 2% cashback
Rezulta din asta ca vom avea 2% cashback si dupa cele 30 de zile, daca se retrag cei 10 BNB?
Suna prea frumos ca sa fie adevarat... da asta intreb

Attached Files


Edited by rz, 01 November 2020 - 13:43.


#29
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.03.2018
Din câte am înțeles este mai mult o medie pe care ai avut-o în ultimele 30 de zile ceea ce poate fi mai mult sau mai puțin de 10 bnb pe zi
Nu sunt sigur de comisioane folosind euro și nu busd(care este de 0.70% conversie cu curve)

#30
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Da, trebuie vazut... deocamdata sunt la inceput si ei pe partea de card asa ca nu ma bag nici eu cu sume mari la cheluiala - si cu SWIPE am procedat la fel
Bine macar ca au integrat interfata de card in aplicatie... sper sa trimita luna asta si cardul fizic (am cautat pe tot netul si inca nu vad sa fie livrat pe undeva, la cineva, primul card fizic de la Binance)

Edited by rz, 02 November 2020 - 18:14.


#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Cardul virtual de la Binance nu are restrictii la retragere ATM, via card CURVE... singura limita fiind aceea suma zilnica, impusa de Binance, de maxim 870 Euro pe zi

Attached Files


Edited by rz, 07 November 2020 - 14:47.


#32
junior88

junior88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2009
Și eu am pățit la fel. 0.85€ pt verificare curve au devenit 0.76... dacă îmi da decline la o Tranzacție de 100euro, îmi iau 100 și îmi da înapoi 90? Swipe nu prea îmi inspira nici mie încredere și au niște comisioane pt plăti in lei (non-euro) foarte mari.

#33
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Daca pui la plata cripto da, iti returneaza suma dar la cursul criptomonedei din ziua respectiva... poa' sa fie si invers adica mai mult asta depinde de piata, daca este pe crestere sau este in scadere.
Daca lucrezi numai cu balanta de euro (alimentare/top-up in euro si apoi plati in euro) ai doar cursul euro in discutie

#34
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Salutare.
Are cineva cardul fizic de la BITWALA sau TRASTRA ?
M-ar interesa cum decurg retragerile la ATM in lei ( ce taxe ar fi) ?

#35
junior88

junior88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2009

View Postrz, on 10 noiembrie 2020 - 10:19, said:

Daca pui la plata cripto da, iti returneaza suma dar la cursul criptomonedei din ziua respectiva... poa' sa fie si invers adica mai mult asta depinde de piata, daca este pe crestere sau este in scadere.
Daca lucrezi numai cu balanta de euro (alimentare/top-up in euro si apoi plati in euro) ai doar cursul euro in discutie

Am euro in contu binance. Nu am monede. Problema e ca plata noi o facem in RON și faci cursul de 2 ori la un refund. Euro lei și lei euro... pierzi o grămada. Dacă la 85 cenți am pierdut 10 cenți. La 85euro pierd 10 euro... vreau sa fac azi o plata de 1350 RON. Dacă îmi da decline înseamnă ca ma arde de 30 euro? Sunt chiar curios...

Edited by junior88, 10 November 2020 - 15:56.


#36
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Habar nu am la cat fac ei schimburile dar sigur scrie pe undeva, pe site.
Eu am facut tranzactii exclusiv prin cardul CURVE si a fost totul ok (face Curve conversiile).
Poti sa aplici mai bine pentru Crypto.com... la ei este ok cursul, de luni pana duminica, iar cardul albastru si livrarea nu costa absolut nimic (doar ca vine dupa vreo 2 luni in posta)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate