Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ciobanesc german, in jur de 6-7 luni, agresiv?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
A mea a luat excelent la cele doua expo-show-uri la care am dus-o iar sora-sa a fost campioana. Era superba dar nu numai asta: avea o inteligenta iesita din comun. Intelegea ce vorbeam si reactiona. De multe ori trebuia vorbim in engleza ca sa nu inteleaga. Cred ca era si telepatica fiindca simtea cu 15-20 de minute inainte sosirea acasa a unui membru al familiei.

#38
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012
hai să ne lăudăm: câinii mei ajung să înțeleagă peste 20...30 de cuvinte, știu să deschidă ușile (și pe interior și pe exterior)
(dar chestiile aste vin cu un preț: toți vecinii știu că-s țicnit că vorbesc cu câinii, iar toate ușile-s zgâriate în jurul clanțelor...)
:)

#39
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Si fosta deschidea si pe interior si pe exterior dar actualul doar pe exterior. De ce sa nu vorbesti cu cainii daca ei inteleg ce le spui? Vecinii tai probabil ca nu au avut niciodata un catel.
Cateaua intelegea peste 100 de cuvinte, aveam o carte in care era si un test de inteligenta pentru caini si a iesit ca e geniu. Le-am facut si la ceilalti 2 catei si s-a confirmat ce stiam, unul mai destept si celalalt mai tantalau.  Deci testul era bun

Edited by Freddy12, 25 September 2020 - 12:47.


#40
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

 gushpi, on 24 septembrie 2020 - 10:38, said:

am mai spus-o, o mai zic: câinii sunt CARNIVORI!!!
nu au nevoie de legume-n alimentație!!!

dacă tot vreți să-i răsfățați, cumpărați-le ceafă cu os (15...22 lei/kg, după noroc)

dar io zic că ei apreciază mai mult timpul petrecut cu stăpânul, decât multitudinea de vitamine turnate-n troacă!!!

PS: vorba bună îngrașă animalu' !
Carnea de porc nu se da la caine,am avut probleme cu prima catea,pana mi-a spus medicul veterinar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate